FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
MAXI DOT - "na czym jeżdzimy" ?
  • Witam wszystkich kolegów na forum,pozwoliłem sobie na wprowadzenie wątku,dotyczącego naszego wyświetlacza MAXI DOT,który przekazuje nam informacje z komputera pokładowego,a dokładniej "na czym jeżdzimy",czyli jakie mamy stałe ustawienie na wyświetlaczu w codziennej jedzie naszym Rapidem.Z własnego "podwórka" powiem tylko,że długo jeżdziłem z ustawieniem "chwilowe spalanie/zużycia paliwa"na wyświetlaczu,a obecnie jeżdżę na "zasięg kilometrów do przejechania na paliwie w zbiorniku". Ciekaw jestem,jak to u Was wygląda,czy macie stałe ustawienie,czy często zmieniacie ustawienia w trakcie jazdy ?
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Mam ustawiony licznik kilometrów dzienny. 
    Spalanie średnie  czy chwilowe nie jest potrzebne mi do jazdy na codzień. 
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Na początku jeżdżę na wyświetlaczu temperatury oleju. Jak już się nagrzeje to różnie: spalanie, zasięg, audio
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • Wydaje mi sie ze po to jest tyle wskazań i po to jest rolka w kierownicy by na bieżąco kontrolować jak nie wszystkie to przynajmniej większość parametrów. Ja standardowo ustawiona mam prędkość, ale w czasie jazdy często roluje i sprawdzam poszczególne parametry.

    __________________

    MOD; Tak a propos, temat fajny ale raczej w dziale: "Tematy różne" dlatego przenosze
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • U mnie w czasie jazdy jest aktualna prędkość.  W razie konieczności zmieniam na chwilę na to co mnie interesuje.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Ustawione mam chwilowe zużycie paliwa, ale jak potrzebuje używam innych wskazań...
    jak się spieszę, to patrzę wyłącznie na "zegary", ale to chyba każdy tak ma ;-)  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Zwykle mam średnie spalanie. W letnie upały często miałem temperaturę oleju, na długich trasach także prędkościomierz. Reszta opcji sporadycznie w zależności od potrzeb.
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • Ja mam ustawioną prędkość, a często po 3 obrotach w górę sprawdzam średnie spalanie. Ogólnie często używam rolki zmieniającej wskazania maxi dota
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Szkoda, ze podczas jazdy nie mozna wylaczyc wszystkie wskazania. Dlatego u mnie non stop jest predkosc. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Ja u siebie mam również chwilowe spalanie:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ja też chwilowe spalanie, bo tam "najwięcej się dzieje" ;) oraz przełączam co jakiś czas na średnie spalanie.
    Rapid LB | 1.2 TSI 86 KM | MY2013 | Ambition | Czerń Magiczna | Białystok
  • Też chwilowe. Przez pewien czas miałem prędkość ale odkąd "upgread'owałem" okulary na nosie wróciłem do chwilowego. Jakoś tak bez sensu mieć prędkość na MD skoro obok jest prędkościomierz...
    Czasem podglądam temperaturę oleju i zasięg.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Zdecydowanie średnie spalanie. Im większa walka źeby było go jak najmniej tym bardziej płynna i bezpieczna jazda☺
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • A u mnie standardowo spalanie chwilowe, a gdy korzystam z MaxiDota to głównie z telefonu, szukanie kontaktów itp.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • U mnie średnie spalanie "Od uruchomienia". Ciągle odczuwam niekłamaną radochę, kiedy wartości spadają i zatrzymują się gdzieś poniżej 6 - szczególnie, że w mojej starej, poczciwej Octavi takie odczyty należały do rzadkości. A poza tym sprawdzam czasami temp. oleju, ew. zasięg...
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY 2016 | Ambition MAX | Błękit Pacific | 41000 km | Brzoskwinia | śr. 5,5 l/100 km
  • Ja mam cały czas audio, a w trakcie jazdy co jakiś czas sprawdzam temp oleju i spalanie.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Zawsze temp oleju w silniku, przy dłuższych trasach prędkościomierz.
    Rapid SB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY15 | Elegance MAX | Biel Moon | 93000km | Białystok
  • Ja to bardzo różnie najczęściej spalanie, zasięg, audio.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Prędkość
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Spalanie, zasięg, telefon
    Rapid LB |1,2 TSI 81 kW 110 KM | MY16 |Style Max |Czarny Magic perłowy | 9000km | Malbork
  • Spalanie chwilowe.
    Rapid LB / 1.2 CBZA 63 kW / MY 14 / Ambition + pakiet Komfort + pakiet na bezdroża / Czerń Magiczna / 76000km / Katowice

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?