FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rozmiar opony a homologacja
  • Jak dla mnie to możesz nawet polać benzyną i podpalić :) Idąc twoim tokiem myślenia do rapida można założyć 4 dojazdówki lub 4 koła od traktora i też jeździć. Po to jest homologacja na dany rozmiar opon, żeby się go trzymać. Po to jest homologacja na żarówki, żeby nie zakładać 100w i nie oślepiać innych. Nie jestem emerytem, sam lubię modyfikować auta, ale zawsze musi to być bezpieczne. Jeśli montowałem 17" to zakładałem 215/35 żeby obwodem były porównywalne z 195/50/15 itp itd. Nie twierdzę, że szukanie innego rozmiaru (tańszego) jest złe. Sam przeszedłem z 16" na 15" (zima, bo lato musi auto dobrze wyglądać więc są 18") ale niech to będzie ten sam obwód koła chociaż a nie, że zamiast 185/60 montujecie 195/65...
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • A jesli chodzi o AC to podam taki przyklad: gosc uszkodzil mi drzwi w standardowy sposob czyli walac swoimi w moje. W zwiazku z tym, ze nigdy nie korzystalem z AC, myśle sobie a co tam, tyle sie lat placi trzeba z nich troche szarpnac kasy. Przyjechal rzeczoznawca i tak mi posprawdzal samochod szczegolowo, ze przeglad w ASO to prowizorka :), pytam sie po co tyle roboty? On na to: taka procedura. Z opon spisal chyba wszystkie dane, sprawdzil grubosc bieznika i zdjecia porobil. Takze jak to mowia: jak jest dobrze to jest dobrze a jak sie cos stanie to bedzie dupa zbita. Kazdy niech robi jak uwaza i uwaza jak robi. Nikt nikomu samochodu nie kupowal i nie bedzie podpowiadal czy nakazywal zmian takich czy innych. Wlasciciel decyduje i to właściciel bedzie odpowiadal w razie W.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @supermajku proponuje ci kompromis i załóż 195/60:) Profil będzie trochę większy, autko będzie wygodniejsze i może nie będzie takich problemów z ubezpieczeniem:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ja może jestem oderwany od rzeczywistości ale czytam to wszystko i jednego nie rozumiem o co to bicie piany. Jeśli ktoś nie chce 185/60/R15 a chce założyć 195 to czemu nie założy 195/55/R15 ? To też rozmiar homologowany do naszych Rapidów i nie było by problemów z obwodami czy ubezpieczycielami.
    To też jest rozmiar dość mało popularny i drogi czy o coś innego chodzi?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • chodzi o to, że przy profilu 55 jazda znacznie mniej komfortowa, to też średnica całego koła mniejsza jeszcze o 7,5 mm od rozmiaru standardowego i R wygląda wtedy jak duży wózek dziecięcy z kołami od spacerówki;)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?