FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dlaczego Diesel?
  • Jeździłem IV lub V więc chyba są lżejsze:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  •  IV i V nie miały takiego silnika, mógł to być najwyżej Golf VI który waży 1233kg. Według Autocentrum.
  • ok nie znam się na numerach w Golfie. W takim razie była to VI, bo na pewno nie VII, było to służbowe auto którym jeździłem jakiś czas 
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @lukasz13 jeśli jesteś już tak drobiazgowy to rapid w dieslu wg AUTOCENTRUM ma 1179 kg. Czyli jest 30kg lżejszy od G7 lub o 50 od G6. Dalej twierdzę, że to "dużo cięższy" to spora przesada :) 50 kg to może więcej kierowca ważyć... lub różnica w zbiorniku... to jest akurat ŻADNA różnica :) Nie bardzo rozumiem co chciałeś udowodnić, ale cyferki są przeciwko tobie.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • @Fredi88 Widzę, że masz problemy z matematyką, skoro twierdzisz, że liczby są przeciwko mnie. Czy 30 czy 50 kg, to jednak dalej Golf jest cięższy i tylko to napisałem. A po za tym pisaliśmy o 1.2 TSI.
  • Tak są przeciwko tobie, bo napisałeś że jest SPORO cięższy a jest po prostu ciut cięższy. Różnica jest żadna, totalnie żadna. Wystarczy że w golfie pojedzie osoba ważąca 70kg z 30 litrami w baku, w rapidzie kierowca 100kg i 50l w baku... różnica spada do zera. SPORO cięższe auto to 200-300kg w tej samej klasie (np kompakt jak tu) ale 50kg to żadna różnica.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • @Fredi88 Wypij piwko i idź spać, bo widzę, że już pora na Ciebie.Dobranoc i bez komentarza.
  • Jak się nie ma argumentów to właśnie takie coś się wypisuje :) Uczepiłeś się kolegi @dodan że niby tsi "nie jedzie" w golfie bo jest cięższe a nie jest. Czy tak trudno przyznać się czasem do błędu? 50kg to nie masa która wpływa na odczucia przyspieszenia. Nic poza tym do tematu nie wniosłeś, ani jeden twój post nie odpowiada na pytanie zadane w temacie.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Jezeli jest cos ciezsze nawet o 0.5 kg to jest ciezsze i nie podlega dyskusji. A czy to dla kogos bedzie troche ciezsze czy odrobine ciezsze czy duzo ciezsze to nie ma zadnego znaczenia :) 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Zasięg diesla ponad 1000km. Niskie spalanie nawet przy 140 do 150 km/h okolo 5,5 l.
    Raz wykręciłem średnią około 3.5 l przy prędkościach około 80km
    /h

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?