FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dziwne szarpanie silnika 1.2 105KM.
  • Witam. Może ze względu na wiek już zaczynam widzieć i czuć rzeczy które nie mają miejsca ale. ;-). Od jakiegoś czasu mój rapidek zaczyna mnie denerwować. Może od zawsze (1 rok) tak miał a ja na to po prostu nie zwróciłem uwagi. W sytuacjach (puszczenie pedału gazu i próba potem przyśpieszenia, zmiana biegu i wciśnięcie pedału gazu, zmiana biegu z góry na dół  i tak dalej....) czuję pokaźnie szarpnięcie. I to bez znaczenia czy jadę jak 80 latek na wskazaniach kompa czy jak to by wynikało z mojego wieku lubię wcisnąć by wcisnęło mnie w fotel. ;-).
    Inna sprawa czy wasze 6 biegowe skrzynie też tak mają. Stawiasz auto na parkingu zaciągasz ręczny (bez zostawiania na biegu) wchodzisz rano i próbujesz wsadzić wsteczny a tu za chiny nie włazi. Potem tylko któryś z biegów do przodu i wsteczny wchodzi jak talalaa.
    ;-)
    Rapid SB | 1.2 TSI 105km | MY14 | Elegance | siwy | 13000km | Łódź
  • u mnie z biegami podobnie, w poprzednich autach też zdarzały się takie sytuacje.
    Gdy mam problem z wbiciem jedynki lub wstecznego wciskam sprzęgło w podłogę, próbuje delikatnie wbić bieg i jednocześnie puszczam powoli sprzęgło. Jak bieg wskoczy wciskam sprzęgło jeszcze raz i ruszam gdy mam potrzebę. Wszystko trwa ok 1 sek. i w sumie mi to nie przeszkadza w eksploatacji.   
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Ile masz przebiegu? Gdyż ja mam 36000 i jeszcze w Rapidzie silnik nie szarpie. Skrzynia tez na razie pracuje bez zarzutów a to co piszesz to owszem mam ale w 18letnim opelku 280000km przebiegu i tam to mi nie przeszkadza ale do 100tys ;( toby była nędza
  • @olejseba moja 6ka pod tym względem działa idealnie, nigdy mi się jeszcze nie zdarzyło, żeby mi wsteczny nie wszedł, ale zawsze zostawiam na biegu, czasem na hamulcu ręcznym. Odnośnie szarpania, objawy jakie podajesz występowały u mnie, gdy miałem niesprawną poduszkę pod skrzynia, po wymianie wszystko sztywne, bez luzu, bez szarpania, może sprawdź pod tym kątem... ps. dodaj stopkę.  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • jak puszczam gaz to czuje takie minimalne szarpniecie, ale nie wiem czy to jest normalne czy nie. Jak sie u was zachowuje samochód gdy puszczacie gaz? Czy czuć cokolwiek?
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • @Ryba8013 tu jest u mnie jest ok puszczenie pedału gazu i wszystko jest ok. Ale jak potem go wcisnę to szarpie i tu mam problem ;-). Jak sprawdzić poduszkę pod skrzynią biegów poza serwisem by mógł w razie czego im pokazać ;-). Dodałem stopkę ;-) ciekawe czy teraz zadziała.
    Rapid SB | 1.2 TSI 105km | MY14 | Elegance | siwy | 13000km | Łódź
  • @olejseba Jeżeli chodzi o wadliwą poduszkę , to wizualnie nie można tego stwierdzić. Prawdopodobnie jest za miękka guma i stąd to szarpanie lub pukanie. Chyba, że masz problem z innego powodu niż wada fabryczna.
  • Na forum byly podobne tematy, zazwyczaj tak jak kol @bounty pisze byla to poduszla, wizyta w aso i niech sprawdzaja. Co do wstecznego to jesli auto parkujesz z gorki to chyba moze tak byc ze wsteczny nie chce wejsc, przynajmniej ja sie spotykalem z takim czyms przy swoich poprzednich autach i w R chyba tez. Jesli ogolnie biegi ci hacza to zdaje sie ze kol.@dodan cos tam poprawiali w aso i bylo lepiej.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Jeśli chodzie o haczenie to regulowali mi cięgna lewarka i rzeczywiście jest dużo lepiej. U mnie też po ponownym dodaniu gazu szarpie ale mój to diesel i ten podobno tak ma:), o wymianie poduszki nie chcieli słyszeć jak nie ma stuków.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Co do szarpania najprawdopodobniej poduszka, mniej prawdopodobną przyczyną jest dwumas.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Podobno w R nie mam dwumasy, a którą poduszkę masz na myśli tą pod skrzynią czy pod silnikiem? Ponieważ mam gwarancje do maja, to zamierzam pod koniec marca zacząć ich nachodzić:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Cala jednostka napędowa: skrzynia plus silnik jest oparta w ok3- 4 miejscach. Jeżeli jedna jest uszkodzona to mocniej oddziałuje na pozostałe. Nie ma co czekać. Szarpania, stuki mogą dotyczyć jednej lub drugiej.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @dodan info jakie zebrałem, to wadliwe są poduszki pod skrzynią... wg serwisanta to kwestia czasu jak polecą (oczywiście w zależności od daty produkcji egzemplarza)... nowa poduszka ponoć jest krótsza (twardsza). Po wymianie była poprawa, ale pojawiła się głośniejsza praca silnika... serwisant miał kilka możliwych wersji, jedną z nich było, iż jeżeli długo jeździłem z wadliwą poduszką, mogło to się przełożyć na uszkodzenie innych elementów, w tym poduszki pod silnikiem, itd... moja rada taka, że jeżeli masz problem z poduchą, to nie czekaj z jej wymianą, zrób to szybko i koniecznie jeszcze na gwarancji.  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Panowie żadnych stuków nie mam, żeby było jasne. Jedyne to co mam to szarpniecie jeśli hamuje silnikiem, a potem dodam gazu. No i przy zamianie biegów musze delikatnie operować sprzęgłem, bo inaczej też będzie szarpniecie. Jak byłem z tym w ASO to powiedzieli, że jak by była to poduszka to byłby by stuki. I generalnie stwierdzili, że diesel tak ma i nie chcieli nic słyszeć na temat wymiany poduszki. Ale teraz zauważyłem też, że drgania kierownicy są bardziej odczuwalne niż kiedyś to było, zarówno na postoju jak i podczas przyśpieszania i hamowania silnikiem, czy myślicie, że może to być efekt poduszki? @supermajku, a może i to haczenie się biegów może ma coś wspólnego z uszkodzoną poduszką pod skrzynią?. @Bounty czy ty miałeś jakieś stukotania przy tej poduszce? Czy ASO wymieniło ci tylko jedną poduszkę tą pod skrzynią, czy cały komplet?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan tak, słyszałem wyraźne stukanie, tak jakby klapa waliła, albo coś w zawieszeniu było nie halo... serwis wymienił tylko poduchę pod skrzynia... w innym serwisie sprawdzałem czy poduszka pod silnikiem jest OK i teoretycznie jest, ale od wymiany silnik pracuje niestety znacznie głośniej (warczy).  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • bounty warczy?
    Warczy przy odpalaniu czy w czasie jazdy / na jałowym?
    Może to nie tylko wina poduszki tylko problemy z rozrządem?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • @lookashECL już o tym pisałem w innym wątku... po wymianie poduszki pod skrzynią silnik zaczął głośniej pracować, a dokładnie (w czasie jazdy) po wciśnięciu pedału przyspieszenia (gazu) dźwięk pracy silnika jest głośniejszy, taki basowy, donośny warkot... przed wymianą było dużo ciszej... serwis szukał co to może być, a to że nowa poduszka jest twardsza i tak ma być, inni twierdzili, że może coś się uszkodziło, więc sprawdzali m.in. poduszkę pod silnikiem... faktem jest, że jeden serwis stwierdził, że jest ok... w drugim serwisie odbyłem jazdę z mechanikiem przed, potem po sprawdzeniu i 3 jazdę innym autem tak dla porównania i wniosek był jeden... faktycznie jest trochę za głośno i dźwięk jest inny niż w aucie testowym... i kurcze tak jeżdżę, bo pomysłu nie mam co jest przyczyną, wkurza mnie to trochę... jak ktoś postawi trafną diagnozę czym to może być spowodowane, stawiam piwo ;-)

    ps. w serwisie z tym już byłem tyle razy, że jak pomyślę, że znowu mam do nich jechać to dostaję białej gorączki... zresztą już mi powiedzieli, że nie będą w nieskończoność tego weryfikować... i tak ma być
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty "... zresztą już mi powiedzieli, że nie będą w nieskończoność tego weryfikować... i tak ma być", tak ci powiedzieli szuje? Ostatnio mam kolejny problem z moim r i jezdze do nich z tym cyklicznie co miesiac, już czterokrotnie. Ostatnio podajac reke serwisantowi powiedziałem do zobaczenia za miesiac, bede tyle jezdził az zweryfikujecie problem jak nalezy i poczynicie jakies starania by to naprawić. Nie wyobrażam sobie by mnie nie przyjeli kolejny raz gdy zgłaszam problem a mam wazna gwarancje.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 dokładnie tak to napisał serwisant i mam to na e-mail... pamiętasz, że napisałam skargę do centrali... sprawę takiego traktowania przy okazji innych rzeczy również dołączyłem... aha i minęło już ponad 14 dni roboczych i brak odpowiedzi... A co się dzieje u Ciebie? Z czym obecnie masz problem?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Czy jak gasisz silnik lub go uruchamiasz jest tak miękko jak w masełko czy szarpnie ew stuknie/ zatelepie?? Takie są objawy dwumasy plus te, o których piszesz.

    Co do głośności auta po zmianie poduszki. Czy to tylko dźwięki czy również wibracje? Jeżeli tylko dzwieki to może kanał od dolotu dotknęli nie właściwie i stąd dźwięki, albo jest buda naprężona. Zrobił bym tak: poluzował bym śruby od wszystkich poduszek i skręcił ponownie. Może być też tak że na oko poduszka jest dobra, a jest skręcona ściśnięta (od zbyt mocnego dokręcenia), albo jest poprostu nie właściwa. Nie wiem jak zamocowany jest ten silnik, to są moje przypuszczenia. Możliwe, a często tak jest, że górne mocowanie i jego amortyzacja się uszkodziła od dolnej poduszki, co wcześniej,siedziała. Co do biegów to może to uszkodzenie mieć wpływ jeżeli są sztywne cięgna. Nie wiem jak to jest tutaj. Tak w trakcie pisania przychodzą mi różne pomysły co to może być, i jeszcze rura wychowa może gdzieś nie tak wisi...
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Żaden silnik R nie ma dwumasy.
    Cięgna zmiany biegów są na bowdenach.
    Silnik zmontowany (ze skrzynią biegów jako całość) jest zawieszony w 2 miejscach. Zamocowanie w 3 czy 4 miejscach daje połączenie sztywne, bez możliwości wychyleń silnika. Takie zamocowanie silnika jest niemożliwe, nie pozwoliło by prowadzić rozmowy w kabinie.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?