FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dziwne szarpanie silnika 1.2 105KM.
  • Do @supermajka to nie dociera, że w R nie ma dwumasy, on ciągle swoje:)
    @bounty rozumiem, że szarpania przy dodawani gazu nie miałeś u siebie tylko ten stukot był?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Nie ma? To może sprężyna na tarczy sprzęgła
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku dzięki za poprzednią wypowiedź... miałem to sprawdzane w 2 serwisach, na chwilę obecną odpuszczam, bo nie mam sił się z nimi szarpać w serwisie... przy okazji zlecę ponowne sprawdzenie.

    @dodan oprócz stukania, odczuwalne było szarpanie (opóźnienie) przy dodawaniu gazu, szarpanie przy hamowaniu silnikiem, wszystko było "luźne", odczucie typowe przy uszkodzonej poduszce, brak sztywności.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty ok wielkie dzięki, u mnie te szarpania też występują, także haczenie biegów, myślę, że to może świadczyć, iż jest tam "luźno". Tylko tego stukania brak. To nic umówiłem się do ASO za 2 tygodnie, niech sprawdzają. do tego wcisnęli mi czyszczenie kilmy za 150 zł:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • mam tez czasem szarpniecie przy zdjeciu nogi z gazu, raz wskazywałem w aso czy to aby nie poduszka, oczywiscie mnie spławili ze wszystko ok
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Odgrzeję jesli można . Podobno jest jakaś akcja na pedał przyspieszenia , ja takową mam do zrobienia . Też czasem mi szarpnie przy zmianie biegu i dodaniu gazu . Tak jakby by lluz w mechaniźmie róźnicowym. Zobaczymy jak będzie po akcji . 
    Rapid LB |1,2 77KW CB2B | 2014 | Ambition|Beżowy:)|30 000km| Katowice/Ruda Śląska
  • Cześć.
    W moim Rapidzie zaobserwowałem wibracje pedału gazu podczas przyspieszania oraz podczas jazdy przy prędkości obrotowej 1800 - 2000.
    Serwis nic nie znalazł i stwierdził, że to moje subiektywne odczucia.
    Będę musiał w chwili wolnej zwrócić się do rzeczoznawcy aby załatwić to przed końcem gwarancji...
    Skoda Rapid SB|1.2 105KM|MY14|Elegance Max + Emotion|Czerwony Corrida|10800km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?