FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Akcja Serwisowa - System START STOP
  • Dziś po wizycie w ASO w związku z naprawą klamki po stronie pasażera wykonano mi akcję serwisową na oprogramowanie systemu Start&Stop.

    Polecam użytkownikom pojazdów z RM 2016 aby skontaktowali się z ASO.

    Problem polega na tym że w "starym" oprogramowaniu na wzniesieniu >10% system może wyłączyć silnik czego robić nie powinien, w nowym już to poprawiono. Operacja trwa około 30 minut.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • na takie akcje to chyba powinni wzywać sami? jaki masz silnik,ma to jakieś znaczenie? ostatnio sprawdzałem po nr vin i żadnej akcji nie wyświetlił
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • na WWW skody raczej nie wyswietla tych akcji tak jak powinno po vinie...
     
    Silnik masz u mnie w stopce którą dobrze żebyś też sobie uzupełnił.
    Skoda z akcjami serwisowymi raczej zawsze cicho siedzi dopiero gdy ktos sam przyjedzie.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Pytałem w ASO o swój samochód. Mam ten sam rocznik ale silnik 90km i poinformowano mnie ze obecnie producent nie przewiduje żadnych akcji serwisowych.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Ktoś jeszcze brał udział w tej akcji serwisowej  
    RAPID SB| 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX + Bolero + SmartLink| Beż cappuccino | 2300000 km | Sosnowiec
  • @rasz   widziałem procedurę "przeprogramowania" sterownika która była przypięta do zlecenia gdyż zawsze jak samochód wjeżdża na halę to staram się być obok i na niej na jednej wysokości był silnik 1.2 CJZC 90 KM a obok 1.2 CJZD 110 KM a pod spodem jeszcze inne które podlegają akcji. Mój 110 KM był zaznaczony długopisem przez serwisanta ale z wydruku wynika że także 90 KM podlega akcji. Tak wgl to są to bliźniacze konstrukcje. Na 1 rzut oka raczej wg mnie nie da się ich rozróżnić patrząc pod maskę. Proponuję zadzwonić do innego ASO i poprosić o wykonanie akcji.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • A nie jest tak, że akcja o prócz silnika jak np. 1,2 CJZD 110KM, może obejmować samochody tylko z określonego okresu produkcji a co za tym idzie nie wszystkie samochody z danym silnikiem mogą być objęte taką akcją..... ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Może tak być. Mogą nie wzywać, na błahe naprawy.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Otrzymałem info, że oficjalnie nie ma akcji serwisowej na SS. Natomiast niektóre egzemplarze (najczęściej przy wizycie w ASO) będą podpinane i poprawiany soft dot. SS.
    Niezależnie od tego, samochody mające SS nadal mogą jeździć, a dopiero przy najbliższej wizycie (po sprawdzeniu z bazą producenta) będzie poprawiony soft.  
    Co do "wyglądu" czy rozpoznania wersji silnika po otwarciu maski - są to identyczne konstrukcje - stąd nie da się stwierdzić jaka to wersja. Najprościej stwierdzić wersję mocy wg dokumentacji.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W sumie roznia sie tylko "czipem".
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Czy po nr części wytrysk i turbo takie same?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?