FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Czujnik cofania (niezadziałanie)
  • Czy istnieje możliwość uszkodzenia czujnika cofania? Podczas cofania nie zadziałał mi czujnik, dopiero po uderzeniu rozległ się pisk ... Miał ktoś podobną dolegliwość? Czy zabrudzenie (kurz, błoto) karoserii ma wpływ na działanie czujnika?
  • Czujnik cofania ma pewną zwłokę w sygnalizowaniu przeszkody. Stąd przy "szybkim" cofaniu może dojść do najechania na przeszkodę.
    Druga sprawa - mechaniczne zanieczyszczenie typu lód, błoto, taśma lepiąca, mogą obniżyć czułość czujnika.
    Może się zdarzyć podczas jazdy, że sam czujnik "wypadnie" z łoża w zderzaku, zmieni kąt pracy.
    Jeszcze jedna możliwość - to elektroniczna "awaria". Czujnik nie jest "widziany" przez jednostkę.
    Zatem warto co jakiś czas sprawdzić (na spokojnie, z pomocą drugiej osoby) działanie wszystkich czujników. 
    Z tego co napisałeś - to wygląda, że czujniki masz dobre ...
    Daj znać - co stwierdziłeś, czy czujnik jest sprawny.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • jesli przeszkoda jest cienka np słupek moze rowniez go nie wyłapać
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Raczej gdy jest zabrudzony to pika bardziej. Takie opóźnienie pierwszy raz właśnie w skodzie. Należy cofać niezwykle pomału.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Z tym opóźnieniem to kwestia chyba modelu czujników a nie, że w Skodzie takie są.
    W F1 czujniki (4 sztuki) działają mi praktycznie bez zwłoki i mogę dużo szybciej cofać czy dużo szybciej wyłapują mi np. rowerzystę czy pieszego, którzy poruszają się drogą czy chodnikiem.
    W Rapidzie czujniki (3 sztuki) działają wyraźnie wolniej i nie mogłem się długo do nich przyzwyczaić. Nawet teraz po roku muszę się pilnować i jechać wolniej do tyłu aby czujniki wyłapały przeszkody. Przy wyjeżdżaniu tyłem na drogę, dwa razy bardziej muszę się skupić, bo raz, że auto dłuższe i gorsza widoczność, dwa że właśnie czujniki nie bardzo mi teraz pomogą na wypadek pojawienia się rowerzysty czy pieszego.
    Niestety taki "urok" Rapida.
    Akurat zwracam na to uwagę bo u mnie w mieście rowerów na ulicach jest tyle co samochodów i ciągle ktoś od tyłu może się pojawić.

    @adam321 co do Twojej sprawy to raczej czujniki masz dobre. Bardziej mi to wygląda na sytuację jak @jercen napisał, że za szybko jechałeś. Przy zabrudzeniu, zaśnieżeniu, oblodzeniu będzie tak jak pisał @supermajku, będzie częściej "pikać" lub nawet piszczeć cały czas tak jakby przeszkoda była bardzo blisko.
    Przy awarii może być tak (nie wiem jak wygląda to w Rapidzie), że takie czujniki sygnalizują ją innym tonem pisku przy włączaniu wstecznego. Tak miałem w F1 jak mi kiedyś czujnik padł (zwarcie), że przy wrzucaniu wstecznego nie było normalnego dźwięku załączania czujników tylko o kilka tonów wyższy. Identyczną sytuację spotkałem w Passacie z 2010 r., też był wyższy dźwięk plus informacja na Maxi-Docie.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Tak właśnie w zastępczym rapidzie było zbyt wielkie opóźnienie.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ja właśnie miałem małe drogowe zdarzenie czego skutkiem jest brak działania czujników oraz ciągle palące się żarówki wstecznego biegu... Pewnie czujnik jest gdzieś z przodu na przodzie auta, bo tam są uszkodzenia...
    Rapid SB I 1.2TSi 110KM I Race Blue Metalic I Ambition Max I Poznań

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?