FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Funkcjonalność wnętrza
  • Witam, przymierzam się do kupna nowego samochodu, w grę wchodzi też Rapid liftback, mam pytanie dotyczące wnętrza, jak z funkcjonalnością?

    Zauważyłem że za przekładnią skrzyni biegów są 2 miejsca na napoje, ale strasznie małe (jeden wielkości kieliszka - wtf?, drugi puszka Tigera), niestandardowe rozmiary? Z kolei w którejś z recenzji pisali że są "regulowane"? Na zdjęciach nie wyglądają na takie.

    Druga sprawa - schowek, jest tylko jeden, wydaje się nie największy, jak jest w praktyce?

    Czy coś jeszcze was denerwuje, a może wręcz przeciwnie, jakieś niestandardowe udogodnienia które mogłyby mnie przekonać do tego samochodu?
  • Te schowki są do d..y bo są w złym miejscu. Jak w trasie włączysz np 5 bieg to nie masz szans włożyć i wyjąć napoju z tych schowków. Bardziej funkcjonalne są schowki na butelki w drzwiach. Schowek, ten zamykany jest duży i wystarczający na potrzeby dokumentów i innych drobiazgów. Mały schowek jest tez w podłokietniku np na klucze. Ale sam podłokietnik da się używać tylko w trasie (takie jego przeznaczenie) bo w mieście jak chcesz używać ręcznego hamulca to będzie przeszkadzał
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Witam,mam pytanie do kolegów,którzy już co najmniej użytkują SKODĘ RAPID przez okres 2 lat : - Czy skórzana oprawa kierownicy samochodu wykazuje ślady użytkowania,mam na myśli gównie ślady wytarcia,pęknięcia splotu wiązań itp.
    Proszę podzielcie się doświadczeniami,czy taka skórzana wielofunkcyjna trójramienna kierownica wytrzyma na długie lata użytkowania naszego autka.
    Dziękuje za wszelkie spostrzeżenia i uwagi.
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Jeżeli jesteś z Wrocławia udostępnię auto i relacje z blisko 40 tys km
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Schowek przed pasażerem mieści a4 format, butelkę 1,5 litra torebkę i cegłówkę. W drzwiach butelki mapy, terminal kart płatniczych, chleb i dwie bułki. Do bagażnika wejdzie pól tony cementu i koło zapasowe luzem. Polecam mieć schowek nad głową na okulary bo co prawda jest gdzie je umieszczać to się rysują od pozostałych przedmiotów. Kawę najpraktyczniej dać w tylny uchwyt, w przedni wchodzą kubki dobrze, z tą piątką to prawda. Pod panelem Klimy mam taksometr i z luki pod nim nie używam wcale, a też jest spora. U mnie przez taksometr nie trzymam napojów przed biegami. Podłokietnika nie mam, w kieszonce na jego mocowanie mam kasę fiskalną. I jest porządek i żyje i dobrze.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @Gabber84 wnęki na napoje nie są takie male jak piszesz, jeden normalnych wymiarów drugi na mała kawę, tylne są bardziej funkcjonalne niż przednie. Koledzy nie dopisali jeszcze z rzeczy mało funkcjonalnych, umieszczenie zapalniczki kolo ręcznego co powoduje przeciąganie kabla od nawigacji czy tel przez lewarek zmiany biegów, trochę to przeszkadza. Ciężko zapiąć pas gdy podłokietnik jest rozłożony ale ogólnie więcej jest na tak niż na nie odnośnie wnętrza.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • andrew61k
    moja rapidka ma ponad 2 lata i 36 tyś na liczniku. 
    Kierownica zadziwiająco dobrze się sprawuje. W fabii przy takim przebiegu już szukałem pokrowca na kierownicę. 
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • @andrew61k skórzane elementy wnętrza wymagają impregnacji... u mnie jak na razie brak uszkodzeń.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • A jakie preparaty proponujecie właśnie do zabezpieczania/konserwacji elementów "skórzanych" w naszych Rapidkach?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk tutaj http://rapidklub.pl/discussion/389/pielegnacja-wnetrza#Item_21 koledzy z forum zaproponowali kilka środków do skóry.

    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?