FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dystanse do kół 5x100
  • Witam, zastanawiam się nad zamontowaniem dystansów na piasty w celu poszerzenia rozstawu kół powtarzam kół, bo na rozstaw osi nie mamy wpływu. Jakie korzyści wypływają z takiego montażu? Przede wszystkim lepsza przyczepność na zakrętach, wizualnie poszerzy auto. Wady? Nie wiem jak auto zachowa się w koleinach, ale przyjmując, że octavia ma rozstaw kół przód:1549mm tył: 1520mm a rapid przód:1463mm, tył: 1500mm, to montując dystanse 20mm na koło mamy bardzozbliżony rozstaw jak w Octavii. Miejsca w środku nam nie przybędzie, ale komfort jazdy zapewne się podniesie, bo obecny rozstaw to VW polo. Rapid tylko dlatego, że ma właśnie mniejszy rozstaw nie należy do segmentu gr. C
    Piszcie jakie są wasze opinie.. Może ktoś ma doświadczenie z tego tyou dystansami i powie jak to wygląda w praktyce.
    P.S. Nie wiem też jak wyglądałaby sytuacja z nadkolami i pełnym skrętem lub pełnym obciążeniem tylnej osi czy nic nie będzie obcierać. Pozostawiam temat do rozważenia...
    Pozdrawiam.
    Tak to wygląda:
    http://allegro.pl/dystanse-sruby-5x100-57-1-audi-vw-seat-skoda-20mm-i6054369212.html
    Skoda Rapid SB/1.4 TSI 125KM DSG/ 2016/ Style MAX/
  • @Piotrrek zobacz tutaj
    ------------------------------------------------
    (instrukcja R)
    Rozstaw kół przód / tył (mm): 1457/1494 (1463/1500)*
    *obowiązuje dla samochodów z silnikiem 1.2l/55kW MPI i 1.2l/63kW TSI z felgami 14''
    (katalog R)
    Rozstaw kół przód / tył (mm) – w zależności od wersji silnika 1441–1463 / 1478–1500
    ------------------------------------------------
    ps. kiedyś się przymierzałem do zakupu i spasowałem... dystanse DYSTOM 17mm link oraz 20mm link... może czas na drugie podejście... tylko które będą lepsze 17mm czy 20mm?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Komfort jazdy sie nie zmieni ale prowadzenie juz tak.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Szybkie pytanie dla pewności... fabryczne śruby są stożkowe czy kuliste?  Łeb sferyczny kula, tak?

    sruby-krakow-2.png
    915 x 546 - 258K
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • A dlaczego ori nie kupiłeś ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Myślę o tych dystansach i przy zamówieniu wybiera się rodzaj śrub (kula, stożek), bo są one dłuższe...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty daj znać jak już kupisz, też nad tym myślę 
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Jest jeszcze jeden plus- felgi są odsadzone o ok. 2cm czyli będą się fajnie prezentować... 
    Skoda Rapid SB/1.4 TSI 125KM DSG/ 2016/ Style MAX/
  • A nie obawiacie się koledzy konfliktu z policją i zatrzymania dowodu? Wszak przepisy zabraniają montazu kół tak, by wystawaly poza obrys auta. Ja zmienilem felgi na takie z ET mniejszym o 8mm i wydaje się byc "na styk". 17-20 mm to już chyba lekka przesada?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Kwestia tego jakie kto ma felgi czy 15"czy16" a może 17"? W 16" jest 6x17 ET 46 a w 17" jest 7x17 ET 46. Myślę, że przy 16" jest to jeszcze do przyjęcia bo 17" jest sama w sobie szersza przy tym samym ET. W 17" myślę, że może być "za szeroko" 
    Myślałem jak najprościej sprawdzić fizycznie. Otóż odkręcić koło i podłożyć kawałek listewki gr. 2cm i zobaczyć bez opuszczania auta jak to wygląda czy nie wystaje poza obrys błotnika...
    Jeśli ktoś się podejmie tego wyzwania prosimy o info i foto relację.
    Skoda Rapid SB/1.4 TSI 125KM DSG/ 2016/ Style MAX/
  • @Piotrrek 6Jx15 ET38, 7Jx16 ET46, 7Jx17 ET46

    ps. oczywiście założenie dystansów dotyczy przodu, chyba że ktoś chce założyć i na tył ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Ubiegłeś mnie bounty. :)
    Właśnie miałem pisać, że średnica felgi nie ma nic do odsadzenia. Szerokość tak.
    A właściwie to szerokość opony na feldze.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Moim zdaniem najlepszy efekt wizualny czy prowadzenie będzie z tyłu. Minusy: szybsze zużycie łożysk kół. Przypadki pęknięcia dystansów (słaby materiał) i odkręcanie kół, zerwanie śrub (błędy montażu).
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Może to nas zachęci?

    i to:

    Skoda Rapid SB/1.4 TSI 125KM DSG/ 2016/ Style MAX/
  • Witam ja mam u siebie felgi 17 z oponami 205/45/17 i jakis czas temu zamontowalem dystanse przod 10mm tyl 15mm i wedlug mnie przy tych kolach do tylu nie wejda szersze dystanse bo kolo bardzo blisko mija sie z nadkolem ale w 5 os z bagazami nic nie zachacza. Po montazu dystansow do rapida jest duzo wieksza przyczepnoc w zakretach. Na rondzie w sumie ciezko nim stracic przyczepnosc no i autko sie dobrze prezentuje takze polecam
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • Dopisz jeszcze jakie ET jest w tych felgach albo jakie to konkretnie felgi są.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Muszę sprawdzic dokladnie nazwe felg i napiszę bo nie moge ich znalezc w sieci a nie chce mi się sciagac kola :p. 
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • Dobrym rozmiarem do rapida byłaby opona 205/50 R16, jest tylko o 1,37% większy rozmiar od oryginału
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @van_daal et40 maja moje felgi
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • Czy normalnie je złożyłeś, czy coś trzeba było dołożyć żeby pasowały?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Kubica.... Napisz jeszcze jaka szerokość felg bo to ważne...
    Skoda Rapid SB/1.4 TSI 125KM DSG/ 2016/ Style MAX/

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?