FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid MY 2017
  • Skoda w MR 2017 we wszystkich modelach przygotowała wiele zmian. Dla R są przygotowane:
    - kamera parkowana ze spryskiwaczem,
    - tempomat z ogranicznikiem prędkości,
    - pod fotelem pasażera schowek z parasolem,
    - w bagażniku dla obu wersji gniazdo 12 V,
    - dla pakietu Light and Rain Assist jest oświetlenie nóg, środkowej konsoli i schowka w drzwiach,
    - dla wersji Style jest pakiet Chrom,
    - rozszerzona paleta materiałów na fotele, dla poszerzonej palety kolorów samochodu, kombinacja materiału i skóry,
    - dla SB w wersji MC może być czarny strop.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Orientuje sie ktos jakie zmiany szykuja sie w roku modelowym MY17?
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Czyli to co jest dostępne w czechach...
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Dostępna ilustracja firmowej kamery:
    kamera.jpg
    503 x 283 - 96K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen masz moze info z jakim radiem kamera działa ?
    Ogólnie polscy klienci są .......... w pupę aż huczy..... ;/
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Firmowa kamera cofania współpracuje z infotainmentem Amundsen 6,5" oraz Bolero 6,5" przy równoczesnym zamówieniu tylnej wycieraczki ze spryskiwaczem.
    Ze Swingiem 5" nie współpracuje.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • A da się tę kamerkę domontować do MY16?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Kurde trzeba było nie wrzucać tej listy zmian, bo co rok żałuję że kupiłem kiedy kupiłem, a nie poczekałem na nowszy MY :P
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Tak, to by się nigdy nie kupiło samochodu.Kupiłem R w listopadzie a z nowym rokiem do Style Max dołożyli czujniki parkowania z przodu w standardzie i kilka drobiazgów.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • O czujniki to chyba tył Ci chodzi, po przód nawet w MY17 dodatkowo płatny.
    W tym roku raczej nie poszaleli, ze zmian bez dopłaty to chyba żal tylko oświetlenia wnętrza i drzwi.

    Rapid SB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY16 | StyleMAXX | Race Blue | 21 000km | Poznań
  • Mój błąd, chodziło mi o to, że w nowym pakiecie KOMFORT są też z przodu:

    Nowy Pakiet KOMFORT.PNG
    433 x 323 - 16K
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Witam,
    A od kiedy zaczyna się produkcja MY 2017 ? czy jak teraz zamówię samochód to będzie to jeszcze MY 2016 czy już MY 2017 ?
    Rapid SB | 1,2 TSi 110 KM | MY17 | Style MAX | Błękitny Denim Metalik | mazowieckie | Spalanie - Motostat.pl
  • Jak teraz zamówisz to.dostaniesz jeszcze MY16. Musiałbyś tak zamówić samochód aby wyprodukował się po 22 tygodniu 2016, czyli już niedługo.
    Po tym terminie następuje zmiana roku modelowego. 

    Jeśli już chcesz MY17 to radzę poczekać do oficjalnych informacji jakie zmiany nastąpią. Zrobienie tego wcześniej (na podstawie starego cennika) może narazić Cię na niespodzianki pozytywne jak i negatywne. Już nie mówię o ewentualnej zmianie ceny bo to najmniejszy problem ale może zdarzyć się tak, że czegoś niedostaniesz co było w cenniku lub będzie inna konfiguracja. Np. w zeszłym roku wiele osób zostało niemile zaskoczonych brakiem głośników z tyłu, które w MY15 w AmbitionMAX były w standardzie. 
    Aby nie było, że narażamy sie tylko na zle rzeczy bywają i miłe niespodzianki np. jak w zeszłym roku nowsze i fajniesze radia Blues i Swing.

    To są drobne zmiany ale np. silniki też się zmieniły i może okazać się, że nie dostaniemy silnika, którego zamawialiśmy tylko jakąś nowość, której nie znamy.

    Jak widzisz jest pewne ryzyko i można się zawieść ale można się ucieszyć bo dostaniemy coś nowszego lub coś może pojawić się jako standard.

    Tak czy siak warto śledzić jakie zmiany będą, ewentualnie pytać sprzedawcę jakie zmiany na nasz rynek nastąpią. Sprzedawcy dużo wcześniej wiedzą o zmianach aby się przygotować na nowe i wiedzieć co oferować a czego już nie. Inna sprawa czy chce im się zagłębić w temat i czy chcą to klientowi przekazać. Właśnie z takiego źródła mialem info jakie zminy w MY15 i MY16 będą miały F3, R i O3.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Znaczy zamawiając teraz sprzedawca mi powiedziała ze dopiero rusza produkcja i samochód będzie na koniec czerwca, drugi stwierdził że dopiero w połowie lipca także prawdopodobnie będzie wyprodukowany w czerwcu. Stąd moje pytanie. Tak czy siak nie będę czekał.
    Rapid SB | 1,2 TSi 110 KM | MY17 | Style MAX | Błękitny Denim Metalik | mazowieckie | Spalanie - Motostat.pl
  • Zrobisz jak uważasz. Z drugiej strony patrząc na kalendarz masz prawie pewne, że dostaniesz MY17, bo 22 tydzień w tym roku to przełom maja i czerwca. W kazdym razie ja bym się wstrzymał te kilka dni aby chociaż zdobyć informacje jakie zmiany się szykują na polskim rynku w MY17.
    Może okazać się, że pojawią się nowe opcje wyposażenia, które byś chciał mieć lub coś będzie w standardzie co zamowiles i nie bedziesz za to musiał płacić.

    Lista opcji z MY17 z tego wątku może się okazać inna bo ta jest z czeskiego rynku a tam zawsze są inne opcje. Fajnie jakby chociaż ich kolory u nas się pojawiły :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Dziś przy okazji otrzymałem informację od dilera że od 34 tygodnia ma być wycofany silnik 1,2 110KM i ma być zastąpiony przez 1,0 115KM.
    Rapid SB | 1,2 TSI 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Blue Race | kujawsko-pomorskie
  • Kto jest jeszcze nie zdecydowany to niech szybko zamawia samochód !!!!!!!!   ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Dowiedziałem się, że moje autko ma być produkowane w tym tyg (25 tydzien), ciekawe czy będą jakieś zmiany w stosunku do mojego zamówienia? :)
    Rapid LB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY17 | Joy | Czarny Magic | ~5000km | Katowice
  • Ja zamawiałem auto jak nie było jeszcze MY17 (na początku maja). Auto wyprodukowane 7 czerwca i było już MY17 więc na 99% też będziesz miał już nowszą wersję
    Rapid SB | 1,2 TSI 110 KM | MY17 | Style Max + Dynamic | Błękit Race | 13k km | Śląsk
  • To jest pewne, że będzie miał MY17 ale @maciejaszek pyta o co innego. Chodzi mu o to na ile jego auto może różnić się względem tego co zamówił a zamawiał jeszcze na podstawie cennika MY16.
    @maciejaszek musiałbyś napisać jakie konkretnie auto zamawiałeś i z jakim wyposażeniem. 
    Na pewno dostaniesz parasolkę z uchwytem jeśli zamawiałeś Ambition lub wyżej.
    Kwestia jeszcze tapicerki, chromów, Led'ów. Reszta nie wiem. Bedziesz miał to się porówna.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Sam czekam na moje autko i też będę miał MY17 już na dniach... też jestem ciekaw :)
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY17 | Ambition | Biel Candy | 1700 km | Gdynia

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?