FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid MY 2017
  • Światła na pierwszej fotce - LOL
    Rapid LB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY17 | Joy | Czarny Magic | ~5000km | Katowice
  • Widać że tam coś doklejone jest ;)
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Patrząc na nową octavię wszystkiego można się spodziewać :)
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM| MY16 | Style Max| Biel Candy| 30000km 7,3 l/100km| Gdynia
  • To jest akurat indyjski Rapid, który od początku wyglądał jak nasza Fabia sedan z ciut większym rozstawem osi.
    Lifting naszego Rapida będzie inny, gdyż to inne auto niż Rapid indyjski czy chiński.
    Oby tylko nie zrobili takiego brzydkiego przodu jak w O3 FL.
    Podzielenie świateł i przyklejenie drogowych do grila wygląda jak dla mnie koszmarnie.

    Gdzieś doszły mnie informacje ale niepotwierdzone, że taką zmianę wizerunku ma mieć tylko O3 więc jest nadzieja, że nie popsują Rapida.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Czy ktoś z Was się orientuje w kwestii oświetlenia wnętrza?
    Chodzi mi o to, co jest widoczne w nowym katalogu z niebieskim liftbackiem na stronie 5 PDFa - rok modelowy 2017 - podświetlenie skierowane na nogi oraz pod uchwytem na drzwiach.
    Link do katalogu: http://old.skoda-auto.pl/modele/Rapid/Documents/160705-SKODA-Rapid_katalog.PDF
    Czy to podświetlenie jest w standardzie dla wersji style?
    Czy też dopiero jak się dokupi za 1000 zł  LIGHT AND RAIN ASSIST wraz z automatycznie ściemniającym się lusterkiem wstecznym (COMMING HOME, LEAVING HOME, TUNNEL LIGHT), oświetlenie wnętrza LED ?
    Pytał może ktoś o to i ma 100% pewność?
    Rapid LB, 1.4 TSI DSG, MY 2017, Style+Beż, Denim Blue, 44.000 km, Sosnowiec
  • @Figaro82 brałem MY17 i w wersji ambition w ogóle nie było tego w konfiguratorze, może to jest jakaś nowość teraz. Wiem, że w octavii to jest normalnie do dokupienia za 100 zł, a w Rapidzie tego nie widziałem, bo pewnie też bym wziął.
    Brak Skody
  • Jest razem z tym pakietem za 1000zł
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • A tak serio to mam nadzieję na dodanie w wersji europejskiej:
    - składanych lusterek (choć sens jest trochę dyskusyjny ale to fajny bajer)
    - czarne wnętrze przednich reflektorów
    Mam też nadzieję, że europejski lift obejmie dodanie:
    - szyby pasażera w full automacie (przynajmniej)
    - aktywnego tempomatu
    - szóstego biegu w najmocniejszym dieslu
    Wtedy już chyba więcej nic mi do szczęścia nie będzie potrzeba.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • I pojemnik na okulary w schowku a nie w suficie, kaszanka :P
    Rapid LB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY17 | Joy | Czarny Magic | ~5000km | Katowice
  • My tu o liftingu Rapida w Indiach a we wczorajszym MOTORze jest informacja, że nasz Rapid dostanie lifting we wrześniu 2017 r.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • A nie mówiłem?... gdzieś, w którymś poście... :D
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • składane lusterka to dobra rzecz: z daleka widzisz  czy samochód jest zamknięty, oraz jak się z kimś mijasz gdy jest ciasno.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Mała ciekawostka na temat tempomatu i MY17.
    Ponieważ auto kupiłem z wyprzedaży 2016 nie miałem możliwości własnej konfiguracji auta więc trafiłem na model bez tempomatu. Ale podczas negocjacji udało mi się wywalczyć małą zniżkę na zamontowanie go przez ASO (800zł vs 1370 katalogowo). Tutaj zaczęły się schody. Na pierwszy tempomat czekałem 1 tydz aż do nich przyjdzie, przyszedł i okazał się zły. W katalogu części były jeszcze dwie inne pozycje więc je również zamówili. Po kolejnym tygodniu okazało się, że te również są złe. Kierownik serwisu obiecał mi, że skontaktuje się z centralą i spróbuje się dowiedzieć o co chodzi.

    Dziś dostałem odpowiedź, że wszystkie tempomaty dostępne do montażu w ASO są przeznaczone do modeli z przed 22 tyg 2016 czyli MY16. Do MY17 nie da się już założyć tempomatu oprócz tego zakładanego w fabryce i póki co Skoda nie przewiduje takiej możliwości w przyszłości.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM + LPG| MY17 | Ambition MAX | Blue Race | 15000km | Kraków
  • Zadzwoń do innego aso. Nie wierzę, żeby nie mieli tempomatów do aut produkowanych od połowy 2016 roku...
    Brak Skody
  • Z ciekawości odwiedziłem dwa salony ASO w Krakowie i potwierdzili wersję, że póki co do MY17 nie da się domontować tempomatu :(
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM + LPG| MY17 | Ambition MAX | Blue Race | 15000km | Kraków
  • No to musisz tempomat w nodze wytrenować :D A tak serio to nie jest aż taki super gadżet, bez którego nie można żyć. Ja też nie mam i nie narzekam.
    Brak Skody
  • Orientujecie się czy w MY17 zrobili coś z domykaniem szyb czy nadal go nie ma i trzeba odblokować przez VAG ?
    Rapid LB |1.2 110KM | MY17 | Ambition | Szary Quartz metalizowany | ok 2500 km | Katowice
  • Dziwne pytanie. Przecież ty masz MY17. Sprawdź. Jak masz, to coś zrobili a jak nie to nie i trzeba zakodować. Ja obstawiam, że trzeba zakodować.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • wtedy jeszcze nie miałem bo odebrałem dopiero 02.02.2017 ;] i tak trzeba kodować.
    Rapid LB |1.2 110KM | MY17 | Ambition | Szary Quartz metalizowany | ok 2500 km | Katowice
  • Mam pytanie odnośnie bi xenonow. Czy ktos ma takowe i jakie wrażenia. Mam na mysli te o slabszej mocy bez spryskiwacz.
    Pozdrawiam
    SB

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?