FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Porysowana szyba
  • U mnie po dwóch latach przednia szyba była strasznie porysowana, boczne też są porysowane, ale aż tak nie przeszkadzają podczas jazdy. Oczywiście z szybą obchodziłem się delikatnie, zero skrobania itp. Rysy pojawiły się po myjni albo gdy w nocy nawiało piasku na szybę i skorzystałem z wycieraczek. Podczas jazdy pod słońce albo w nocy rysy były już mocno dokuczliwe. Zdecydowałem się skorzystać z mojego dodatkowego ubezpieczenia szyb w Allianz (90 zł) i zgłosiłem szkodę. Wszystko odbywa się w ASO, wycena na 1550 zł. Wczoraj zostawiałem samochód na wymianę szyby.

    Czy u Was szyby też się tak łatwo rysują? W innych samochodach nie spotkałem się z tak "miękkimi" szybami. W służbowych każdy skrobie itp i nawet śladu nie ma.
    20160423_092229+.jpg
    1560 x 2080 - 419K
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Rysują się masakrycznie. U mnie to samo, w zimę skrobaczkę używałem może kilka razy po uprzednim obfitym spryskaniu odmrażaczem, a i tak mam mnóstwo rys... podczas jazdy byle kamyczek trafi na szybę i już jest ślad... na chwilę obecną staram się tym nie przejmować, bo idzie ześwirować normalnie ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @konwel u mnie to samo. :-( Zwłaszcza widać "pod słońce" albo w w nocy w deszczu. Podobnie jak @bounty staram się tym nie przejmować, bo by człowiek dostał nerwicy...
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • @bounty @christof może to w Gdańsku jakieś niekorzystne warunki dla szyb;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Dorzuce i ja swoja szybe, po drugiej zimie sporo rys po skrobaczce, auto duzo jezdzi w pomorskim, teoria kol. @konwel sie zgadza ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • U mnie po trzech zimach też sporo rys, pomimo używania oryginalnej zdrapki i dużej ilości płynu zimowego.
    Dwie spore rysy na szczęście po stronie pasażera.
    Gówniane szyby i tyle.

    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • u mnie brak rys ale pare razy kamyczek juz trafil i jakis maly slad jest
    dobrze wiedziec ze mozna zarysowana szybe zglosic do wymiany w ramach ubezpieczenia szyb
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • wymieniałem szybę czołową po spotkaniu z kamieniem. na tej wymienionej nie widać rys, ale na pozostałych oryginalnych są.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Porysowaną szybę się poleruje, a nie wymienia. Zajmują się tym ludzie od detailingu. Napewno wychodzi taniej i można samemu popróbować. Poszukajcie na forach detailingowych. 
    No i nie używacie skrobaczek tylko popryskajcie szybę jakimś środkiem anty ice.
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM| MY16 | Style Max| Biel Candy| 30000km 7,3 l/100km| Gdynia
  • Gdy jakiś czas temu pytałem się o polerkę przednie szyby, każdy mi odradzał. Wszyscy mówili, że mogą wypolerować wszystkie pozostałe ale nie przednią z uwagi na niejednolity efekt polerowania. Przednia szyba, jak wiadomo jest obła i ręka ludzka nie jest w stanie zrobić jednolitego efektu na całej szybie i zwyczajnie mówiąc, popsuje się jej optyka.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Witam wszystkich!
    U mnie wystąpił podobny problem po jednej zimie, tyle że dotyczy tylko bocznych szyb (z przodu). Jeżeli chodzi o szybę frontową to w czasie mrozów zwykle używałem płachty ochronnej, co uważam za najlepsze rozwiązanie. Jeżeli chodzi o sam problem tych rys to są tutaj dwie przyczyny ( tak przynajmniej mi się wydaje). Pierwszy - według mnie - główny winowajca - to fabryczna skrobaczka. Zauważcie że jest wykończona dosyć twardym plastikiem. Wystarczy że przyczepi się do niego ziarnko piasku i tragedia gotowa. Ja już przestałem używać tego gadżetu i Wam odradzam. Zdecydowanie nie jest to żadne "simply clever";)
    Drugi problem - i tutaj znowu moje subiektywne odczucie - to jakość szyb. Są bardzo delikatne. Po użyciu skrobaczki powstają nie tylko rysy, ale wręcz głębokie wyraźne "wyżłobienia". w poprzednim aucie, gdzie też powstawały rysy nigdy nie miałem do czynienia z takimi głębokimi zadrapaniami.
    Podsumowując: unikać używania fabrycznej skrobaczki oraz starać okrywać szyby w mroźne dni (płynów do odmrażania nigdy nie stosowałem)
  • Dokładnie ta skrobaczka to lipa, tylna szyba rysuje się od brudu który spływa z dachu i osadza się na wycieraczce. Brakuje jakiegoś mini spoilera z tyłu (spaceback) zauważcie, że cały syf spływa po tylnej klapie, m.in. na wycieraczkę.
     
    @bounty @christof może to w Gdańsku jakieś niekorzystne warunki dla szyb;)

    Jeżeli chodzi o Gdańsk to samochody w pobliżu stoczni, bądź pociągów są narażone na stoczniowy kurz, który zawiera opiłki metalu. Spryskaj samochód środkiem deironizującym i zobacz efekt.
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM| MY16 | Style Max| Biel Candy| 30000km 7,3 l/100km| Gdynia
  • W moim Rapidzie na tą chwilę po przejechaniu 3000 km i jednej zimie (samochód odebrany pod koniec listopada 2017 r.) jest kilka sporych rys na szybach bocznych (tylnych i przednich) oraz dwa odpryski centralnie na szybie przedniej. Używałem plastikowej skrobaczki nieoryginalnej oraz mosiężnej niby "nie rysującej" Murska. Stwierdzam, że zarówno plastik jak i mosiądz rysuje szyby. Chyba potwierdza to tezę, że szyby w Rapidzie są "miękkie". Pozostaje jak najmniej skrobać, może więcej używać odmrażacza.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • u mnie też porysowana.
    pół roku temu zwróciłem na to uwagę w serwisie.
    nie używałem nigdy żadnej skrobaczki.
    zawsze tylko odmrażacz do szyb + nawiew.
    żadnego skrobania. szyba sama z siebie - chyba od wycieraczek się strasznie porysowała.

    na serwisie powiedzieli mi, że musiałem używać skrobaczki i że zasadniczo mam się odwalić.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • U mnie 1.5 roku ani jednej rysy, nigdy nie bylo skrobaczki i nie tre szmatką po brudnej szybie.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • u mnie to samo,szyba elegancka.Żadnych skrobaczek,przy włączaniu wycieraczek zawsze idzie najpierw strzał płynu z opryskiwacza a szyba wycierana ręcznikiem typu wafel.
  • Powiem Wam, że generalnie trochę irytująca to sprawa. Dotychczas w żadnym innym samochodzie nie "cackałem się" z odmrażaniem i nie zastanawiałem czy mam używać  skrobaczki, czy nie. Od lat parkuję na parkingu pod blokiem i niestety skrobaczka jest raczej nieodzowna w moim przypadku. W poprzednim samochodzie od Skody - Fabii I mimo intensywnego skrobania szyb przez 13 zim nie zaliczyłem jakichś dramatycznych rys, a w przypadku Rapida może nie być za ciekawie. Chyba jednak duch czasów dopadł i samochody - wszystko staje się jednorazowe, kiepskie. Otrzymujemy w ładnym opakowaniu marny towar. A na domiar złego płacimy za to coraz więcej...
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • ciekawe to, to, posejdon.
    u mnie zanim płyn doleci do spryskiwacza to wycieraczka już macha.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • widocznie jeździsz na oparach;)
    Skrobaczka jest zbędna,wystarczy zamówić odmrażacz do szyb np.Tenzi,to koszt 15zl a wystarczy na 2 zimy jak nie lepiej.Wazne żeby nie szorować wycieraczkami po szybie na sucho i używać porządnej mikrofibry zamiast szmaty i to się tyczy nie tylko szyb ale i lakieru i felg.Kolejna rzecz to plyn do spryskiwaczy.Uwierzcie mi że płyn,płynowi nierówny.Są płyny które lepiej rozpuszczają brud na szybie i dzięki temu mniej zostaje na wycieraczce.Polecam ze swojej strony płyny firmy Sonax.Nie twierdzę że w Rapidach są rewelacyjne szyby,tylko podpowiadam jak można zniwelować ich ewentualne rysowanie się.U mnie problem porysowanych szyb nie występuje.
  • W Passacie (B5), moim poprzednim samochodzie, też zarysowałem kiedyś szybę skrobaczką. Oczywiście nie skrobaczka to spowodowała, tylko ziarnko piasku z szyby, które wbiło się w skrobaczkę przy pierwszym ruchu. Od tamtej pory skrobaczek nie używam wcale.

    Obecnie podstawowym zabezpieczeniem jest mata na przednią szybę.

    AWARYJNIE, jak mróz zaskoczy, ciepła (prawie gorąca) woda z butelki. I od razu uprzedzam - to "lanie wody" uprawiam od kilkunastu lat i NIGDY żadna szyba mi nie pękła. Może dlatego, że polewam od góry szyby, małymi porcjami i pozwalam, by woda stopniowo rozgrzała całą szybę - dzięki temu, gdy kończę, szyba jest cała czyściutka jakby auto stało w garażu. Na koniec trzeba koniecznie machnąć kilka razy wycieraczkami, zanim szyba ostygnie i resztka wody zacznie zamarzać. 2 litry wody starcza na przód i przednie boczne. Tylnych bocznych wcale nie rozmrażam. Tylną - ogrzewanie elektryczne.

    Jest jeden minus używania wody: jak tęgi mróz długo trzyma i woda dostanie się przez uszczelkę do wnętrza drzwi - to potrafi zablokować mechanizm zamka. Zdarzały mi się takie przypadki. Dlatego od 2-3 lat zacząłem stosować na bocznych szybach "odmrażacz".
    Przy czym ja używam zimowego płynu do spryskiwaczy z Lidla. Na początku zimowego sezonu, dość krótko, można dostać tam taki, którego temperatura zamarzania wynosi -60 st. (to właściwie koncentrat). Można go rozcieńczać. 5L kosztuje coś około 25,-. Nierozcieńczony nalewam do rozpylacza (taki zraszacz do kwiatków) i rozpylam  niewielką ilość na zamarzniętą szybę. Po kilkunastu sekundach lód na szybie się rozpuszcza. W Szczecinie, przez całą zimę, zużywam na rozmrażanie ok. 1 litr tego płynu.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @van_daal brawo Ty;)Jutro jestem od 8:00 w Szczecinie,masz czas na pół lub godzinkę dyskusji o bele czym.Jakiś kawczana w Kaskadzie.Czy zarobiony?;)

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?