FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Konkurencja, co kupić do 75 tys.
  • Wiele opinii można znaleźć, że zakup Rapida ma sens do powiedzmy 60 tys. zł. (w zależności od opiniodawcy). 
    Bo potem to "za tyle a tyle to już można mieć to i tamto". Ale z pewnymi oczekiwaniami wybór jest żaden - stąd moje pytanie do Was, czy ktoś zna inne samochody niż Rapid które spełniają "tylko" 3 warunki:
    1. Cena poniżej 75tys. zł - mówimy tylko i wyłącznie o autach nowych.
    2. Automatyczna skrzynia biegów.
    3. Poniżej 9s do tzw. setki.
    Osobiście nie widzę żadnych innych propozycji na rynku, ktoś mnie wyprowadzi z błędu?
    Rapid SB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY16 | StyleMAXX | Race Blue | 21 000km | Poznań
  • Focus 1.5 (150KM) przyśpieszenie ok 8,9sek,
    Wersja wysposażenia trend sport
    Cena bez upustu 75750zł. 
    Mimo, że mam rapida to szczerze polecam Ci to auto.
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • @deryl4 Ale takiego Rapida kupisz już za 65 tyś.
  • @deryl4 Wybierając ten silnik z automatyczną skrzynią w najbiedniejszej wersji wyposażenia bez absolutnie żadnych dodatków mamy już 84 740 zł - wątpię w 10 tys. rabatu - no i to wyposażenie...
    Ale blisko, może jeszcze jakieś propozycje? 
    Rapid SB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY16 | StyleMAXX | Race Blue | 21 000km | Poznań
  • @lukasz13 Po pierwsze nie kupisz Rapida, który zbiera się poniżej 9sekund do setki :) po drugie za 65tys zl Rapid w automacie będzie w najniższej wersji wyposażenia ActiveMAX.
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • @PrivateMajster Focus w średniej wersji wyposażenia jest lepiej wykonany i lepiej wyposażony niż Rapid w wersji Elegance
    ford.jpg
    938 x 522 - 142K
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • @deryl4 W Skodzie nie patrz na cennik, upusty sięgają nawet 15 tyś.
  • @deryl4 Podałeś zrzut z cennika wyprzedaży rocznika 2015
    Poniżej aktualny cennik na rocznik 2015, różnica w cenie kolosalna.
    Do tego poziomu wyposażenia na szybko żeby dorównać Rapiowi:
    Tempomat 700
    Radio 1200
    Led 900
    Światła automatyczne 800
    Tylne szyby w prądzie 400
    Automatyczna klimatyzacja 2500
    Czujniki tył 1100
    Start-Stop 1000
    Dywaniki 200
    Podgrzewanie foteli 900
    Wychodzi ~95 tys. (przed rabatem) za konfiguracje najbliższą do Rapida za 73 tys. (po rabacie).
    Oczywiście nie kwestionuję lepszej jakości wykonania - nie wiem nie siedziałem.
    PS: "Po pierwsze nie kupisz Rapida, który zbiera się poniżej 9sekund do setki" - kupisz ;)
    ford.PNG
    822 x 401 - 78K
    skoda.PNG
    693 x 299 - 64K
    Rapid SB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY16 | StyleMAXX | Race Blue | 21 000km | Poznań
  • @lukasz13 nie patrz na cennik aut z rocznika 2015 :) 
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • Focus upadł, inne propozycje?
    Rapid SB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY16 | StyleMAXX | Race Blue | 21 000km | Poznań
  • Ciezko :) pulsar ma fajny 190konny silnik ale tez wyjdzie poza twoj budzet. Rapid oferuje duzo za rozsadna cene. Niestety tam gdzie sie da sa oszczednosci ktore moga wkurzac. Mimo to R ma zawsze czegos wiecej od konkurencji (miejsca wyposazenia itp). Ja z kolei probuje znalezc auto za ok 20 tys euro z xenonem nawigacja tempomatem i podgrzewanymi siedzeniami i silnikiem ponad 100 konnym. Nic poza rapidem sie nie lapie. Reszta to auta dilerskie z kilkunasto tys. przebiegiem, a takich to ja nie chce :D
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Rapid już zamówiony jakiś czas temu, w tym tygodniu przypada już tydzień produkcji :)
    Temat trochę bardziej jako ciekawostka po tym jak trafiałem na opinie "nie warto"
    Rapid SB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY16 | StyleMAXX | Race Blue | 21 000km | Poznań
  • @Fredi88 20 tys. euro to wychodzi obecnie 87 tys. zł - to Golfa skonfigurujesz spokojnie z takimi wymaganiami jakie podajesz (na wstępie w 1 lepszym salonie dostałem rabat 8 tys. zł)
    Rapid SB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY16 | StyleMAXX | Race Blue | 21 000km | Poznań
  • Zwroc uwage na to, ze tu sa inne ceny :) golf jest odpowiednio drozszy niz w pl. Poza tym zawsze mozna miec segment wyzej i golasa albo nizej i na full wypasie. Ja wole to drugie :) Mk7 podoba mi sie tylko w wersji GTI/GTD. A takie auto to juz 35-40 tys wychodzi. Zwykle sa po prostu takie pospolite.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Również wolę niżej i wypas, nie brałem pod uwagę że auto kupowane za granicą, w Polsce byłby już Highline z dodatkami ;) 
    Rapid SB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY16 | StyleMAXX | Race Blue | 21 000km | Poznań
  • Ja ostatecznie Rapida nie wybrałem. Wg mnie to auto (do moich wymagań) jest za drogie. Wersja którą chciałem kosztowała 91 tys zł (cennikowo) a był to liftback (SB ze szklanym dachem był jeszcze droższy!) z silnikiem 1,2 TSI 110km doposażony można powiedzieć praktycznie na max. Wybrałem auto z o wiele lepszym stosunkiem jakości do ceny, za 94811 (również cennikowo) skonfigurowałem Seata Leona ST FR. Samochód o wiele lepiej wykonany w środku, bardziej komfortowy. Silnik 1,4 125km. Z wyposażenia FULL LED z przodu, ledy z tyłu i we wnętrzu, klima 2 strefowa czego w R nie uświadczę, łącznie z nawiewami na tył. Bagażnik 587l :) Bardzo fajnie zaaranżowany z podwójną podłogą. Do tego alarm,  aktywny tempomat, czujniki parkowania przód/tył + kamera cofania, czujnik deszczu, czujnik zmierzchu, coming/leaving home, asystent świateł drogowych, asystent pasa ruchu, pakiet zimowy z podgrzewanymi siedzeniami, 6,5" Media System Plus + Full Link (więc i navi będzie), Seat Sound System (10gł + sub). Do tego masa innej drobnicy. Ale ogólnie auto o wiele lepiej wykonane niż R. Widać to w takich pierdołach jak regulacja odcinka lędźwiowego, 4xel szyby z "automatem", podświetlone lusterka w daszkach przeciwsłonecznych itp. Wydaje mi się, że różnica w cenie jest tak mała, że Rapid przy tej kwocie to strzał w kolano. Na + dla R w tej cenie którą podałem to fabryczna navi i bezkluczykowy dostęp (tego w Leonie zamówić się nie da). Poza tym chyba pod każdym względem wypada gorzej.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • @Fredi88 Jak bym miał do wydania 95 tyś. to bym w ogóle Rapida nawet nie oglądał.
    Przecież tych aut nie da się porównać.
  • Ja Cię rozumiem :) Tyle, że ja wiedziałem jakiego auta z jakim wyposażeniem szukam. R po doposażeniu tyle kosztował (kosmos) dlatego wziąłem leona... Tzn muszę jeszcze spoooooro poczekać bo zamówiony dopiero przedwczoraj... Teść też dał za R ok 60 tyś i uważam, że w tych pieniądzach dobrze wybrał. Ja jak zacząłem dorzucać wyposażenia to cena zrobiła się nierozsądna. Golfa nie chciałem (poza GTI/GTD wieje nudą). Octa też bez polotu (poza rs). Do leona przekonany nie byłem, ale po jeździe próbnej mnie kupił. Zwłaszcza środek bo z zewnątrz auto zawsze mi się mega podobało, ale na zdjęciach jakoś ten środek wyglądał średnio. Na żywo zyskuje dużo bardziej, dlatego się zdecydowałem. Wersja FR też robi swoje, te wszystkie czerwone przeszycia, spłaszczona kierownica itp...
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  •  To teraz dni będą Ci się strasznie dłużyły :)
  • Mozna przyjac ze za te pieniadze to dwa Rapidy np z wyprzedazy rocznika i to nie jakies calkiem gole ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?