FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Oryginalna dojazdówka - wymiary
  • Jakie rozmiary mają oryginalne dojazdówki (średnica felgi, rozmiar opony, ET)?
    LB|1.2 MPI|MY14|Łódź
  • Jak na razie - to Skoda do R nie oferuje mniejszych (węższych) opon do dojazdu - ale daje standardowe 15" - 185 mm, jako koło dojazdowe. Stąd dla samochodów z oponami 16" czy 17" wydaje się, że oferowana dojazdówka ma mniejszą średnicę oraz jest węższa. Tymczasem taka dojazdówka jest standardem dla większości modeli Rapida.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Owszem... pytanie tylko co skoda rozumie pod pojeciem kolo zapasowe ekonomiczne ktore jest oferowane tylko dla silnika 1.6 tdi ktory ma aku w bagazniku. Wydaje mi sie, ze moze byc to kolo ciut wezsze od standardowej "dojazdowej" 185/60/15. Najlepiej jakby wypowiedzial sie ktos kto taki samochod posiada.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Tez mam wymiar homologacyjny na zapasie 185/60/15 poki co jeszcze z tydzien na nim objade...
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • @Fredi88
    Dają Continentale: T125/70/R16 "TEMPORARY USE ONLY"
    Edit:
    felga 6R0601 027 J/K
    , 5x100, ET38, otwór centrujący ok. 58mm
    Zapas.jpg
    1826 x 1076 - 880K
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @van_daal: Dzięki za informację, a jakie jest ET felgi (powinno być wybite "pomiędzy" otworami na śruby
    LB|1.2 MPI|MY14|Łódź
  • Noszę się z zamiarem zakupu dojazdówki.
    Wiecie może gdzie można kupić takie cudo?
    Rapid LB | 1.2 110KM LPG | MY17 | Ambition + dodatki| Szary Quartz | Mazowsze
  • Dojazdówka - to najczęściej zwykła opona i felga 15". Takie jakie są stosowane standardowo do R, 185/60/15.
    Natomiast jest pytanie - czy warto "bawić" się w pojedyncze koło zapasowe? Można dokupić 4 opony z felgami na zmianę (lato/zima), i w zapasie latem wozić zimówkę, zimą - odwrotnie - letnią.
    Co to daje? Opona "dojazdowa" jest praktycznie mało co wykorzystywana, po kilku latach pozostanie prawie że nie jeżdżona, ale będzie w takim stanie, jakim jest ... Nie wykorzystasz jej - bo nie dokupisz już podobnej takiej opony.
    W przypadku posiadania 2 kompletów - wszystkie jednakowo się zużywają. A w garażu, piwnicy - przechowujesz tylko 3 opony.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ale mi chodzi o węższą oponę niż standardowa. z racji tego że mam instalację LPG wożę w bagażniku pełnowymiarowe koło, które zajmuje dużo miejsca i sporo waży.
    Rapid LB | 1.2 110KM LPG | MY17 | Ambition + dodatki| Szary Quartz | Mazowsze
  • @jercen
    Mylisz się. Opona dojazdowa nie jest STANDARDOWĄ oponą. Ma "symboliczny" bieżnik - bardziej przypomina oponę od taczki niż samochodową. Przynajmniej taka jest moja. Patrz foto wyżej.
    Standardowe jest "pełnowymiarowe koło zapasowe". Wtedy twoje twierdzenie może mieć zastosowanie....
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • W ofercie Skody do R są 2 pozycje: zapasowe koło stalowe pełnowymiarowe oraz zapasowe koło stalowe dojazdowe (no i 3 opcja - brak koła). Oba koła mieszczą się we wnęce w bagażniku. Kol. tonqu rzucił temat, nie podał jak zamierza umieścić koło, czy w jakim celu chce takie rozwiązanie zastosować.
    Forum mamy po to, by pewne kwestie wyjaśniać czy wzajemnie pomagać.
    Mogę ze swojej strony dla kol.
    tonqu podać gabaryty opony 15" i jej wagę.
    A kol.
    van_daal może to samo zrobić dla swojej dojazdówki. Wtedy na forum możemy porównać parametry tych opon i celowość stosowania zapasowego dojazdowego czy pełnowymiarowego koła.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jurku,
    nie zamierzam się z tobą kłócić.
    Sprostowałem jedynie twój błędny wpis "Dojazdówka - to najczęściej zwykła opona i felga 15"."
    Bo DOJAZDÓWKA to dojazdówka a "zwykła opona i felga 15" to normalne koło zapasowe.
    Gdybyś napisał "ZAPAS - to najczęściej zwykła opona i felga 15" było by ok.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • W 13 i 14 roku w ofercie R nie było małej dojazdówki, tylko była jedna oferta koła zapasowego - 15" koło. Jego rozmiar odpowiadał i odpowiada aktualnie stosowanym standardowo 15" oponom. I to było proponowane przez dealerów jako dojazdówka. Aktualnie sytuacja na rynku zmieniła się, oferta została rozszerzona o typową (małą) dojazdówkę.
    Sądzę, że obaj pomożemy kol. tonqu w wyborze stosowanego koła, trzymanego w bagażniku. Czyli z mojej strony podam wagę i rozmiary 15" koła.
    Pozdrawiam 

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @tonqu
    kończąc ten dziwny OT dojazdówkę kupisz - jak sądzę - w ASO albo choćby na allegro:

    Poprawka:
    http://allegro.pl/kolo-dojazdowe-dojazdowka-polo-v-ibiza-v-fabia-6r0-i6595040955.html#thumb/1
    EDIT:
    Mam dokładnie taką dojazdówkę jak w linku powyżej tyle, że z gumką continental a nie hankook:
    felga 6R0601 027 J/K, 5x100, ET38, otwór centrujący ok. 58mm
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Po małych przymiarkach wyszło:
    Opona zimowa 15", felga stalowa:
    średnica teoretyczna 603 mm, średnio zużyty bieżnik 598 mm,
    wysokość (opona położona płasko) 198 mm, waga 15,7 kg.
    Opona letnia 15", felga alu:
    średnica teoretyczna 603 mm, średnio zużyty bieżnik 596 mm,
    wysokość (opona położona płasko) 194 mm, waga 15,1 kg
    Opona dojazdowa 125/70/R16 ma teoret. średnicę 581 mm,
    wysokość opony położonej płasko - ok. 135 - 140 mm.
    Do porównania brakuje tylko wagi koła dojazdowego.
    @tonqu zastanawiając się nad wyborem dojazdówki, okazuje się, że na wymiarach opony niewiele zaoszczędzisz, no może trochę na wadze. Średnica opony jest mniejsza o ok. 20 mm, wysokość opony rzędu 60 mm. Na fotografii widać, że profil wytłoczenia felgi wychodzi po za oponę. Pytanie - ile?
    O wyborze koła zapasowego - dojazdówki czy pełnowartościowej opony - decyduje każdy sam.

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?