FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Kamera non stop On
  • Witajcie, zastanawia mnie czy mogę zostawić włączona kamerę / rejestrator do gniazda zapalniczki. Czy akumulator wytrzymam przez noc. Ktoś sprawdzał? 
  • Przy jednokrotnym pozostawieniu (świadomie/nieświadomie) włączonego rejestratora jazdy na noc, zasadniczo nic się nie stanie. Kamerka ma mały pobór mocy, który nie rozładuje akumulatora. Przy pozostawieniu jej ale na kilka dni non-stop, akumulator już straci moc. Może pojawić się komunikat o niskim napięciu, mogą wystąpić i inne objawy (nie działanie pewnych urzadzeń).
    Warto by podłączyć prosty miernik, zmierzyć pobór prądu. Czasem na opakowaniu/w instrukcji urządzenia jest podana wartość poboru prądu lub jego moc. Z tej odczytanej wartości można określić, czy kamerka (lub inne urządzenie) stanowi zagrożenie dla akumulatora, dla jego rozładowania.
    Przykładowo: dla kamerki o poborze prądu do 100 mA, przy podłączeniu na 14 godzin - obciążenie akumulatora wyniesie 1,4 Ah. Przy akumulatorze o poj. 36 Ah taka wartośc nie stanowi zagrożenia unieruchomienia silnika. Analogicznie - dla akumulatorów o większych pojemnościach taka kamerka jest jeszcze mniej obciążająca.
    Sam miałem taką sytuację w R, ale po jednej nocy nic się nie stało.     
    Jak masz możliwość - to warto podłączyć rejestrator do sieci nie poprzez gniazdo 12 V, ale do zasilania za stacyjką. To powoduje, że kamerka załącza się automatycznie. Tak samo jest z jej wyłączeniem. Nie ma wtedy obawy o rozładowanie akumulatora.  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • A nie jest czasem tak, że po jakimś czasie od zamknięcia samochodu komputer wyłącza wszystko to co niby jest włączone ( np. oswietlenie kabiny) ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • W zależności od funkcji i urządzenia, elektronika samochodu stosownie reaguje. Część elektroniki jest wyłączana od razu, część po pewnym czasie, część pozostaje pod napięciem, gotowa do pracy non stop.
    Np. po otwarciu samochodu pilotem, po chwili timer zamyka wszystkie zamki. Po otwarciu drzwi kierowcy zapala się oświetlenie kabiny, po czasie gaśnie. Podobnie jest z radiem - po ręcznym załączeniu - po kilkunastu minutach wyłącza się.
    Gniazdo zapalniczki jest bez elektroniki, jest cały czas pod napięciem. Przy podłączeniu urządzenia poprzez gniazdko zapalniczki, to urządzenie nie zostanie wyłączone. 
    Rejestrator podłączony poprzez gniazdko zapalniczki będzie pracować w trybie ciągłym, bez przerwy.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • ja zostawiłem cb radio podłączone do gniazda zapalniczki od na ok. 10 godzin. samochód odpalił bez problemu.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Pytanie pod innym kątem - jak dużą kartę pamięci musiałbyś mieć w kamerce żeby nie zapętliła zapisu przez całą noc czyli ok 8-10h? 
    Rapid LB | 1.0 110KM CHCZ | MY18 | Ambition Max | 163200km | Sosnowiec
  • Rejestrator zapisuje poszczególne sekwencje aż do zapisania całej wolnej przestrzeni na karcie. Następnie kasuje najstarszy plik dla zapisu najnowszego. 
    Pierwsza sprawa - producent kamerki podaje dopuszczalną wielkość karty pamięci. Po drugie - jest kilka opcji ustawienia kamerki - i w zależności od ustawień (np. jakimi blokami czasowymi np. 1 - 3 - 15 min kamera zapisuje na karcie pamięci, rozdzielczość zapisu, dalej niektóre kamerki reagują dopiero na ruch przed kamerką, rodzaj/natężenie oświetlenia wpływa na wielkość zapisywanego pliku,...) pliki są większe lub mniejsze. Nie ma jednoznacznej wielkości czasu zapisu dla danej karty.  
    Karta pamięci 8 GB pozwala na zapisanie ok 2 godzin rejestracji.

    PS> Sprawdziłem w swojej. Na 8 GB karcie mam 20 plików 5 minutowych ...
    Czyli przy dłuższej podróży - jeszcze w czasie jazdy - rejestrator kasuje pliki z początku jazdy ...
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dziękuję Panowie za pomoc. 

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?