FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Podgrzewana przednia szyba
  • Ta dyskusja została utworzona z wydzielenia komentarzy z wątku: Podgrzewana przednia szyba.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Gdzie czytałeś, że jest w standardzie? A może ja o czymś nie wiem...?
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Nie spotkałem sie z podgrzewaną przednią szyba w Rapid, sa podgrzewane przednie fotele, dysze spryskiwaczy ale nie szyba 
  • Jak na razie w R nie ma  podgrzewanej elektrycznie przedniej szyby. Jest opcja intensywnego nawiewu ciepłego powietrza na przednią szybę. Ta funkcja działa w miarę dobrze.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • No wlasnie chyba ktos wali w kulki. W ogloszeniach na allegro kilku dilerow ma w opisie Rapida ogrzewana przednia szybe. Pewnie jak zwykle po to zeby wkur... klienta. Pajace...
    Faktycznie w ofercie na stronie Skody nie znalazlem takiej pozycji. Niestety :(
    J.
  • O ile pamiętam to nawet w standardzie octavia tego nie ma, pomijając fakt, że w rapidzie nawet nie ma takiej opcji, chociaż również muszę przyznać że funkjca osuszania szyby przedniej w klimatroniku działa bardzo dobrze, 
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • To co podaje strona/ogłoszenie na otomoto - to częściowa prawda. Pojęcia el. szyby - oznacza pewien skrót. W przypadku bocznych - elektryczne opuszczanie i podnoszenie, boczne lusterka - ogrzewanie i sterowanie lusterek, tylna szyba - ogrzewanie + antena. Natomiast zwrot - ogrzewanie przedniej szyby - nie w przypadku samochodu nowego. Co najwyżej - może być dodatkowo montowane ogrzewanie elektryczne, które na razie jednak nie jest standardem w Skodzie Rapid.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Pewnie jak byś się dopytał, to powiedzieliby, że wszystko jest zgodnie z prawdą, no bo przecież jest nadmuch na przednią szybę;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Widać niektórzy sprzedawcy zrobią wszystko by sprzedać towar.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Równie dobrze mogliby napisać nawigacja, i dać w schowku mape Europy, :)  
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • :))) dobre
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Trochę odkopuję temat. 
    Czy może ktoś wie, czy czasem coś się nie szykuje w temacie? 
    Przeglądając instrukcję od MY17 szukając informacji do wątku o lamkach informujących o smarowaniu wpadła mi w oko informacja o ogrzewaniu przedniej szyby. Są nawet symbole charakterystyczne dla tylnej i przedniej szyby. Wg. instrukcji przycisk od ogrzewania przedniej szyby mieści się w tej samej sekcji co włącznik od tylnej. 
    Informacja na stronie 62 instrukcji od MY17 (05/2016).
    W mojej instrukcji 11/2014 wyraźnie napisali o ogrzewaniu tylko tylnej szyby.
    Czyżby tylko błąd w instrukcji czy jednak coś w niedługim czasie się zmieni?
    W cenniku nie ma takiej pozycji nie mówiąc o konfiguratorze, które zawsze jest do tyłu.
    Może ktoś zweryfikuje w salonie ewentualnie osoby co teraz kupują auto może dopytają czy jest możliwość zamówienia takiego wyposażenia, które jest bardzo przydatne i pozwoli na uniknięcie skrobania i rysowania szyb :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Przeglądałem oferty Rapida jak i Octavii. Jak na razie w obu modelach występuje tylko ogrzewanie tylnej szyby. W konfiguratorze nie ma mozliwości wyboru takiego ogrzewania.
    @grzesk może chodzi o ogrzewanie przednich foteli ? Bo taka opcja była i jest w ofercie R.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen o ile w przypadku Rapida z Tobą zgodzę  się, że na chwilę obecną nie ma takiej opcji to w przypadku Octavii od poczatku w ofercie jest możliwość zamowienia ogrzewania przedniej szyby. Nie wiem jak jest teraz ale na poczatku nie dało się tego zamówić do silnika 1.2 a dopiero od 1.4.

    Nie zmienia to faktu, że informacja o podgrzewaniu przedniej szyby w instrukcji Rapida jest, pokazany jest nawet przycisk na ilustracji z charakterystycznym symbolem dla ogrzenia przedniej szyby a obok jest przycisk z symbolem ogrzewania tylnej i ogrzewania foteli, ktore jest opisane w innym miejscu instrukcji. 
    Zaciekawiło mnie to i albo to jest pomyłka w druku i dali cały dział z opisem ogrzewania przedniej szyby albo ktoś sie pospiszył i ujawnił coś co sie pojawi w ofercie za jakiś czas :-) .
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Tak - masz rację. Skoda w ofercie OIII ma taką opcję. To ja przeoczyłem, pomimo tego że szukałem w instrukcji obsługi i na stronie firmowej.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Czy to jest pełne grzanie całej powierzchni szyby, czy tylko pole pod wycieraczkami?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?