FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zapowietrzony zbiornik paliwa w Rapidzie 90km TSI
  • witam, tak jak w temacie zapowietrza mi sie sie zbiornik paliwa. Wskaznik jest na 3/4 i nie schodzi nizej pomimo ciaglej jazdy. przy probie zatankowania  wchodzi tylko kilka litrow i wiecej sie nie da. Auto bylo juz w serwisie kilka razy, odpowietrzali zbiornik twierdzac za kazdym razem ze to moja wina i oczywiscie kasasowali za robote. Mial ktos taki problem? Dodam ze wciskam ten maly dzyndzel we wlewie (odpowietrznik) i nic to nie daje.
    Rapid SB | 1.2 90KM | 2016|
  • Patrząc we wlew paliwa, po lewej stronie masz taką blaszkę/dzyndzel, jest to przycisk odpowietrznika. Naciśnij go i przytrzymaj. Spróbuj też zatankować aż pistolet odbije i wtedy naciśnij ten "przycisk" i przytrzymaj.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Nie podajesz - czy jesteś w stanie wyjeździć cały zbiornik? Przy braku odpowietrzenia zbiornika lub zatkaniu jego przewodów, jest szansa na "zatrzymanie" podawania paliwa przy wzrastającym podciśnieniu w zbiorniku.
    Swoją drogą, po co ruszasz zaworek odpowietrznika? Przez 3 lata, wszystkie tankowania pistolet sam "lał" aż do wybicia, to mi dawało zawsze pojemność do 53/54 l, bez dodatkowych problemów przy tankowaniu czy podczas jazdy, związanych z tankowaniem.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @yunior81 Przecież Arturrapid napisał, że naciskał odpowietrznik i nic to nie daje.
    Ja bym na Twoim miejscu jechał do innego serwisu bo to nie jest normalne, że nie możesz nalać "do pełna". A "kasowanie" za taki serwis uważam za nadużycie.
  • auto jezdzi bez problemu,  przejechane juz 500 km a dalej wskazuje na 3/4 zbiornika. Probowalem sie umowic w servisie ale maja zajete terminy na nastepne dwa tygodnie, a ja mam wyjazd na wakacje w niedziele. Poradzili mi zeby jechac az auto stanie, wtedy zadzwonic po asistance i sprobowac zatankowac do pelna.  i pewnie tak zrobie :). Dziekuje za odpowiedzi, dam znac jak i czy sie sprawa wyjasnila.
  • Nie masz przypadkiem obawy, że wskaźnik źle pokazuje stan zbiornika?
    Na forum był wątek o wskazaniach poziomu paliwa. Ogólnie - na początku paliwa niemal nie ubywa, dopiero po 500 - 600 km wskaźnik paliwa zaczyna lecieć w dół, nieproporcjonalnie do wcześniejszych wskazań.
    A jak tankujesz - co ile km?
    Spróbuj przejechać 600 - 800 km, do zapalenia kontrolki paliwa. Wtedy zatankuj do pełna, sam zorientujesz się jaką masz pojemność zbiornika.
    Pozdrawiam
    PS>Uzupełnij stopkę, podaj kilka danych o swoim R.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • A nie jest tak, jak pisze Jercen ? Może coś w zegarach nie hula lub sygnał nie dociera lub nie jest wysyłany.
    Wal do innego ASO, nie chce mi sie wierzyć, że są tak zarobieni w miesiącach urlopowych. Ostatnio byłem na wymianie oleju i z pocałowaniem mnie przyjeli od ręki co się nie zdarza normalnie. W całym tygodniu mieli 10 ( dziesięć ) wizyt. Coś mi śmierdzi niechceniem....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Troche zeszlo, ale maly update. Po pewnym czasie wszystko wrocilo do stanu sprzed awari.
    Aso nie potrafilo wyjasnic co sie stalo. Tymczasem auto smiga i wszystko jest ok.
  • A może ktoś powiedzieć pokazać gdzie jest ten odpowietrznik? Patrzyłem szukałem i znalazłem tam tylko mechaniz od zamka centralnego co blokuje klapkę wlewu paliwa.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 38000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Odpowietrznik jest w otworze wlewu paliwa. Jak wlozysz palca do srodka to poczujesz. Za kazdym razem po tankowaniu powinno sie odvzekac pare sekund, zanim wyciagniesz pistolet dystrybutora, ktory naciska ten przycisk i odpowietrza zbiornik. Przynajmniej tak ma byc :)
  • Dzięki za odpowiedź.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 38000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska

PONIŻEJ RÓŻNE OFERTY SPONSOROWANE KTÓRE WSPOMAGAJĄ RAPIDKLUB.PL
są to linki afiliacyjne lub reklamy (mamy nadzieję że Wam przydatne, dziękujemy za wsparcie)

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?