FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zapowietrzony zbiornik paliwa w Rapidzie 90km TSI
  • witam, tak jak w temacie zapowietrza mi sie sie zbiornik paliwa. Wskaznik jest na 3/4 i nie schodzi nizej pomimo ciaglej jazdy. przy probie zatankowania  wchodzi tylko kilka litrow i wiecej sie nie da. Auto bylo juz w serwisie kilka razy, odpowietrzali zbiornik twierdzac za kazdym razem ze to moja wina i oczywiscie kasasowali za robote. Mial ktos taki problem? Dodam ze wciskam ten maly dzyndzel we wlewie (odpowietrznik) i nic to nie daje.
    Rapid SB | 1.2 90KM | 2016|
  • Patrząc we wlew paliwa, po lewej stronie masz taką blaszkę/dzyndzel, jest to przycisk odpowietrznika. Naciśnij go i przytrzymaj. Spróbuj też zatankować aż pistolet odbije i wtedy naciśnij ten "przycisk" i przytrzymaj.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Nie podajesz - czy jesteś w stanie wyjeździć cały zbiornik? Przy braku odpowietrzenia zbiornika lub zatkaniu jego przewodów, jest szansa na "zatrzymanie" podawania paliwa przy wzrastającym podciśnieniu w zbiorniku.
    Swoją drogą, po co ruszasz zaworek odpowietrznika? Przez 3 lata, wszystkie tankowania pistolet sam "lał" aż do wybicia, to mi dawało zawsze pojemność do 53/54 l, bez dodatkowych problemów przy tankowaniu czy podczas jazdy, związanych z tankowaniem.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @yunior81 Przecież Arturrapid napisał, że naciskał odpowietrznik i nic to nie daje.
    Ja bym na Twoim miejscu jechał do innego serwisu bo to nie jest normalne, że nie możesz nalać "do pełna". A "kasowanie" za taki serwis uważam za nadużycie.
  • auto jezdzi bez problemu,  przejechane juz 500 km a dalej wskazuje na 3/4 zbiornika. Probowalem sie umowic w servisie ale maja zajete terminy na nastepne dwa tygodnie, a ja mam wyjazd na wakacje w niedziele. Poradzili mi zeby jechac az auto stanie, wtedy zadzwonic po asistance i sprobowac zatankowac do pelna.  i pewnie tak zrobie :). Dziekuje za odpowiedzi, dam znac jak i czy sie sprawa wyjasnila.
    Rapid SB | 1.2 90KM | 2016|
  • Nie masz przypadkiem obawy, że wskaźnik źle pokazuje stan zbiornika?
    Na forum był wątek o wskazaniach poziomu paliwa. Ogólnie - na początku paliwa niemal nie ubywa, dopiero po 500 - 600 km wskaźnik paliwa zaczyna lecieć w dół, nieproporcjonalnie do wcześniejszych wskazań.
    A jak tankujesz - co ile km?
    Spróbuj przejechać 600 - 800 km, do zapalenia kontrolki paliwa. Wtedy zatankuj do pełna, sam zorientujesz się jaką masz pojemność zbiornika.
    Pozdrawiam
    PS>Uzupełnij stopkę, podaj kilka danych o swoim R.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • A nie jest tak, jak pisze Jercen ? Może coś w zegarach nie hula lub sygnał nie dociera lub nie jest wysyłany.
    Wal do innego ASO, nie chce mi sie wierzyć, że są tak zarobieni w miesiącach urlopowych. Ostatnio byłem na wymianie oleju i z pocałowaniem mnie przyjeli od ręki co się nie zdarza normalnie. W całym tygodniu mieli 10 ( dziesięć ) wizyt. Coś mi śmierdzi niechceniem....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Troche zeszlo, ale maly update. Po pewnym czasie wszystko wrocilo do stanu sprzed awari.
    Aso nie potrafilo wyjasnic co sie stalo. Tymczasem auto smiga i wszystko jest ok.
    Rapid SB | 1.2 90KM | 2016|
  • A może ktoś powiedzieć pokazać gdzie jest ten odpowietrznik? Patrzyłem szukałem i znalazłem tam tylko mechaniz od zamka centralnego co blokuje klapkę wlewu paliwa.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Odpowietrznik jest w otworze wlewu paliwa. Jak wlozysz palca do srodka to poczujesz. Za kazdym razem po tankowaniu powinno sie odvzekac pare sekund, zanim wyciagniesz pistolet dystrybutora, ktory naciska ten przycisk i odpowietrza zbiornik. Przynajmniej tak ma byc :)
    Rapid SB | 1.2 90KM | 2016|
  • Dzięki za odpowiedź.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?