FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Gniazdo zapalniczki
  • Witam
    Mam pytanie dotyczące gniazdu zapalniczki. Posiadam wersje MY16 z gniazdem przy hamulcu ręcznym.
    Czy ktoś kiedyś miał problem z działaniem gniazda u siebie w aucie (nie stykają dobrze wkładane do niego wtyczki)?
    Czy ma jakieś znaczenie jak gniazdo jest zamontowane-u mnie nie idzie ono jakby równolegle z autem, tzn otwory wewnątrz gniazda są lekko "zeskosowane" względem bryły auta.
    Powiedzcie jak to u Was wygląda.
    Pozdrawiam
    Rafał
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Też mam tak u siebie, wprawdzie sprawdzałem tylko na nawigacji, więc nie wiem czy to na pewno wina gniazda, a nie wtyczki ale faktycznie siedzi ona dosyć luźno, kiedyś podczas dłuższej trasy zdechła mi nawigacja bo podczas jazdy delikatnie wtyczka się wysunęła i nie zauważyłem że dioda się nie świeci, już nie stykała i nie ładowała navi. Trochę to lipne, ale bardzo rzadko korzystam z gniazda więc nie przykuwam to tego uwagi. Co do otworów, to chyba nie ma znaczenia, bo wtyczki też różnie się wkłada i zawsze powinny działać. Druga wada to brak podświetlenia tej obrączki wokół gniazda. Nawet poruszałem ten temat na forum, bo myślałem że u mnie coś nie działa, ale TTTM. Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Zero problemów z gniazdem zapalniczki. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • W R wszystkie gniazda zapalniczki w kabinie są umieszczone na tunelu środkowym, obok dźwigni hamulca ręcznego. Mocowanie polega na wciśnięciu z góry samej zapalniczki. Na boku ma 2 metalowe zaczepy. Przy normalnym mocowaniu, oś zapalniczki jest pionowa, wtyczka wchodzi pionowo, z góry. W przypadku braku trzymania przez jeden zaczep, korpus zapalniczki może nie trzymać pionu i być przechylony.
    Sam przepływ prądu z gniazda do wtyczki nie robi problemów, wtyczka również trzyma poprawnie, pod warunkiem włożenia wtyczki do końca gniazda.
    zapalniczka.jpg
    600 x 600 - 100K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Skoro wywołano temat zapalniczki, to mam inne pytanie. Nie mam zapalniczki, tylko zaślepkę. Czy ładowarka samochodowa zasilana z gniazda zapalniczki będzie działała?
    Rapid LB/ 1.2 110KM / MY17/ Active Max + dodatki / Czerwony Corrida / Siedlce
  • Gniazdo zapalniczki jest pod napięciem sieci. Podłączenie zamiast zapalniczki innego urządzenia (do pewnej mocy) nie spowoduje problemów, zwykłe ładowarki będą działać.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • U mnie tez od poczatku ladowarka wyskakuje samowolnie, kolejny z licznych niedorobionych dupereli w Rapidzie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Jak ładowarka wychodzi z gniazda do góry, to sprężyna we wtyczce jest za mocna albo blaszki rozporowe we wtyczce są za słabe. Wystarczy jedno osłabić, drugie rozszerzyć, środkowy elektryczny kontakt będzie dalej elastyczny a wtyczka nie będzie wędrować do góry. Nie jest to wada Rapida a kwestia rodzaju zastosowanego materiału albo stanu wtyczki.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?