FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Czynnik klimatyzacji R1234yf w nowych Rapidach
  • Był stosowany środek R134a, teraz "mamy" R1234yf. Jak jest zakończenie na "a" to to jest jeszcze starszy czynnik chłodzący.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Pozwolę sobie odkopać temat. Ktoś już serwisował klimę z tym czynnikiem?
    LB|1.2 CJZD 110|MY17|Ambition|
  • Czynnik, czyli coś co zupełnie pominąłem przy poszukiwaniu auta.
    Nie wiem, ale chyba założyłem, że nie stać mnie / nie szukam auta „tak nowego” by miało ten wspaniały ekologiczny-najlepszy czynnik.
    Dopiero przy oglądaniu tego konkretnego egzemplarza, zaufany kolega, z którym kupuje nie pierwsze auto – zwrócić uwagę „o patrz, 2016, a stary czynnik jeszcze, jak fajnie”.
    r134a.jpg
    1024 x 768 - 99K
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM CJZC S&S MANUAL @ LM Top Tec 4200 5W-30 | MY16 | Ambition | Srebrny | 82000km | Szczecin
  • No ale stary i tak drożeje i ceny się zbliżają...
    LB|1.2 CJZD 110|MY17|Ambition|
  • Koszt serwisu to jedno, temperatura samozapłonu drugie, nie wspominając już o ubocznych efektach towarzyszących. Niemniej tak jak piszesz, "idzie nowe" czy się to nam podoba czy nie.
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM CJZC S&S MANUAL @ LM Top Tec 4200 5W-30 | MY16 | Ambition | Srebrny | 82000km | Szczecin
  • Cześć. Mam Rapida z Grudnia 2018r. od nowości klima nie chodziła zbyt wydajnie. Dziś przed wyjazdem za granice postanowiłem, że podjadę do zaufanego warsztatu i dobije. Byłem przekonany, że fabryka napiła tylko przepisowe minimum. Brakowało tylko 50g nowego czynnika. Koszt 250zł. samo podłączenie aparatury i 100zł za każde 100g czynnika. Łączny koszt serwisu 300zł. Klima dalej chłodzi mało wydajnie. 
    Rapid LB / 1.0 TSI 110KM / MY18 / Style / Brąz Maple / 15300km / Olsztyn
  • Porównaj swoje osiągi z tymi fabrycznymi - lub skorzystaj z VCDS.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Do różnych rzeczy musiałem się przyzwyczaić po przesiadce na Rapida (przy klimatyzacji choćby http://rapidklub.pl/discussion/489/zwiekszanie-predko%C5%9Bci-nawiewu-na-luzie#Item_21). Jednocześnie nie zwróciłem uwagi by sama klimatyzacja działał gorzej lub mniej wydaje niż w poprzednich posiadanych autach. Za jercen`em - test zawsze mile widziany.
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM CJZC S&S MANUAL @ LM Top Tec 4200 5W-30 | MY16 | Ambition | Srebrny | 82000km | Szczecin
  • Odkopię temat.. Czy ktoś samemu nabijał klimę czynnikiem z AC to Go R1234YF ?

    EDIT. Nabijalem klimę czynnikiem zgodnie z instrukcją i wszystko śmiga jak należy. 
    RAPID SPACEBACK 1.0TSI 2019 65tyś.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?