FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Nie działa przednie światło mijania
  • Jak w temacie - światło po stronie kierowcy (żarówka jest ok). Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Dziękuje za odzew.
    P.S.
    Jeżeli temat był już rozpracowany, to proszę Moderatora o przekierowanie postu i likwidacje tematu.
  • Bezpieczniki sprawdzałeś??
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ale, czy pod bezpiecznikiem byłaby podczepiona jedna żarówka? Nie znam się na tym ;)
  • Niby proste pytanie - ale nie do końca.
    Po kolei. Możesz/chcesz - to uzupełnij stopkę. Wtedy będzie wiadomo, jaki masz rocznik R, jaki silnik B/D? Nie piszesz jakie masz światła - klasyczne halogeny czy ksenony?
    Nie podajesz, czy aby tylko ta jedna żarówka "padła"? Sprawdź czy inne elementy - elektryczne odbiorniki działają poprawnie.
    Firma w R stosowała (i nadal stosuje) ciągłe zmiany w instalacji, wyposażeniu i oprogramowaniu komputera.
    Stąd w zależności od posiadanego modelu można bliżej określić możliwe problemy. 
    W zależności od wersji - przy spaleniu/nie świeceniu żarówki - zapala się lampka kontrolna na wyświetlaczu. Czy masz zapaloną taką kontrolkę?
    Każda żarówka świateł mijania ma swój bezpiecznik. Tu znowu - w zależności od wersji - będzie to jeden z kilkudziesięciu bezpieczników. Który - zależy od wersji. Jak masz swoją książkę instrukcji/obsługi - tam znajdziesz tabelę osadzenia bezpieczników. Wyszukaj w opisie swój bezpiecznik światła mijania - i sprawdź w tablicy ten jeden konkretny bezpiecznik.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • To ja coś nowego dodam. Dzisiaj rano odstawiłem do ASO Rapida 1,2 TSI 105 KM 2014 r. przebieg 32000 km . Z powodu braku świateł do jazdy dziennej, mijania, drogowych tzw długich i przeciwmgielnych przód i tył. Bezpieczniki i żarówki ok. Na tablicy brak kontrolek tych świateł jedynie działało mi światło pozycyjne przód tył i na krótko drogowe przy czym zapala się kontrolka niebieska tego św. drogowego.
    Wczoraj miałem krótka trasę i było ok  a rano awaria. Nadmienię,  że było -6 stopni na zewnątrz, więc to jedyna zmiana jaka mogła mieć wpływ. 
    Teraz czekam na informacje  z ASO podejrzewam awarię włącznika świateł.  
    Rapid SB/1.2 CBZB 105 KM/MY 15/Elegant/Czarny Magic/28000/Leszno
  • Już po naprawię. Wymieniono kostkę przełącznika przy stacyjce. Dodam , że w ASO jak Rapid postał w ciepłym warsztacie to światła zaczęły działać. Pewnie metalowe styki się skurczyły od zimna:) Jednak wymienili na nową te kostkę. 
    Rapid SB/1.2 CBZB 105 KM/MY 15/Elegant/Czarny Magic/28000/Leszno
  • Dzisiaj wystąpił u mnie ten sam problem ale niestety nie mam już gwarancji. Naprawiał ktoś może to na własny kosz?
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • znowu kostki od stacyjek w grupie vag? Kiedy oni tego się nauczą.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Prawdopodobnie włącznik świateł, był już taki temat na forum, chyba nawet identycznie zatytułowany.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Ale czemu też nie działały długie?  To już jest inny włącznik świateł.
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Mi padla kostka stacyjki. Po wymianie na orginal wszystko hula. Moze u ciebie zaczyna juz dawac pierwsze objawy
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • Jaka cena naprawy po gwarancji? 
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • 200 z groszem ale ze mialem znizki to 170:)
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?