FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Alufelgi 15",16",17"
  • Chyba skoro zostały zdjęte z nowego Rapida to nie były jeżdżone;) ale mogę się mylić.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • mają ok 100-200km, czyli zdjęte zaraz po wyjeździe z salonu.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • no to w sumie nic, czemu właściciel je sprzedawał czyżby nie dobrze mu się na nich jeździło?:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • no własnie też mnie to zastanawia;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • te 215/45/16 maja tylu zwolennikow co i przeciwnikow wiec moze rzeczywiscie nie podpasowały 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • możliwe, ze tak.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Gosc skupuje felgi i opony z Niemiec, podobno tam sie nie kupuje felg zdjetych z auta, nawet prawie nowych.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • W listopadzie zakupiłem podobny komplet (antia+bridgestone) za 1.800zł... oferta prywatna, opony jak nowe, miały jeszcze fabryczne paski... przyjemny gość, miał wypasionego Rapida w beżu, potem przeszliśmy do mojego, taki przy okazji spot ;-) @tsuphul widziałem zdjęcie, nie widzę pasków, masz pewność, że mają taki przebieg jak podał sprzedawca... przy 100-200km przynajmniej na tylnych powinny zostać...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Potwierdzam co pisze kolega @bounty - u mnie po tych 210 km na tylnych oponach wyraźnie widać jeszcze paski
    RAPID LB | 1,6 TDI 90 KM | MY14 | Ambition MAXX |Srebrny brilliant | 100 000km | Wrocław
  • Są tylko slabo widoczne, opony byly mocno zakurzone. Zreszta opony nie sa fabrycznie od tych felg, dot4113 wiec troszke polezaly. Felgi z konca 2014.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • to opony trochę starawe już. Ponoć zasada jest taka, że gumy powinno wymieniać się co 6 lat nie zależnie od tego czy stały czy latały, wiec niezależnie od stanu bieżnika.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • W 2014 kupiłem koła (opony z DOT3214), lepiej się nie dało... z resztą Twoje są z DOT4113, tragedii nie ma... ale widać, że sprzedawca musiał poskładać komplet... wybierając takie okazje omijam handlarzy, oferty prywatne są pewniejsze, a sprzedający często nie szukają zarobku, tylko mają taką potrzebę...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Witam.
    Nie do końca jestem przekonany, że temat o który chce zapytać umieszczam w dobrym miejscu - ale do rzeczy.
    Chce kupić komplet felg aluminiowych do mojego Rapida, ale jednocześnie nie chce tym sposobem zasilić konta złodzieja, który może mi te felgi z auta zaj.... zabrać :).
    Znam sposób związany z zakupem śrub zabezpieczających nawet w ilości większej niż jedna na koło, ale myślę o jeszcze czymś innym.
    Widziałem kiedyś na jednym z samochodów ładnie wygrawerowany numer rejestracyjny na feldze. Umieścił bym taki grawer w okolicy wentyla... Myślę, że to dobra metoda... takie felgi staja się moim zdaniem niesprzedawalne, a estetyczne wykonanie takiego grawera nie oszpeci mi felgi.
    Problem polega na tym, że nie mogę znaleźć firmy w której mogę takie coś wykonać.
    Może ktoś z Was zna taką firmę?
    Pozdrawiam!
  • @bounty wszyscy wiemy jak ciężko jest znaleźć taki komplecik od prywatnej osoby...ja się cieszę że zamiast lekko 4k wydałem trochę ponad 2k za praktycznie nowy komplet. Jeżeli chodzi o opony, to i tak myślę że max 4 sezony na nich pojeżdżę - później nowe.
    Dodam fotki całego autka jak zmienię koła, podobno w przyłym tygodniu +15 więc może już niedługo :) pozdro !
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • @tsuphul no tak, u mnie oferta opiewała na 2500pln, ale że była jesień, stąd udało mi zejść na 1800pln, a po koła jechałem ponad 500km, z Gdańska wszędzie daleko, ale że połączyłem odbiór z pracą więc zrobiłem to przy okazji... mój plan był prosty, sprzedałem opony letnie 15 z DOT13 używane za 500pln, kupiłem koła 16 z DOT14 nowe, operacja wyniosła 1300pln... również czekam na wiosnę i możliwość założenia 16''... ps. wzór Antia jest mega udany ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty za same opony wziąłeś 500? Czy z felgami stalowymi?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @BogMat - jak złodziej ma zamówienie na Twoje felgi to i tak je sobie weźmie. Znakowanie felg ma sens jeśli będziesz jeździł na nich do końca ich używalności. Jeśli nie, to nabywca Twojego samochodu z felgami będzie zmieniał numery rejestracyjne, a na feldze zostaną mu Twoje stare. Druga sprawa to to że frezując numery niszczysz pierwszą powłokę felgi co w zimie będzie skutkowało szybszym niszczenie. Możesz spróbować oznaczyć metodą sitodruku lub tampondruku. Obie farby są niezmywalne, ale można je usunąć polerując felgę pastą lekkościerną
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @dodan tak, same opony poszły za 500pln, tutaj oferta... stalowe mam do zimówek...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • gratulacje, myślę że to dobra cena była:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @amiskiew - dzięki za nawiązanie tematu. Wydaje mi się, że felgi w rozmiarze 16" o wartości +/- 2 500 pln z oponami nie są towarem kradzionym na specjalne zamówienie... no ale nigdy nie wiadomo. Faktycznie, nowy nabywca może być średnio zadowolony z numeru rejestracyjnego na feldze... ale jest to pewien unikat :). Może będzie to nabywca z tego samego miasta, to wówczas numery mu się nie zmienią :).
    Kwestii korozji to się nie obawiam... na zimę (a to gorszy sezon) mam stalowe.
    Dzięki za info o sitodruku i tampondruku... poszukam. Wydaje mi się jednak nadal, że frezowanie lub grawerowanie będzie bardziej skuteczną metodą :).
    Pozdrawiam
    BogMat!

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?