FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
VCDS - Dyskusja o interfejsach (VCDS, OBD itd.)
  • Nie tyle "lewe" bo lewe są wszystkie ("prawe" to tylko te kupione z RossTech'a) co to, że mogą się trafić wadliwe. Ale to raczej rzadkość. Przeważnie są ok. Oprogramowanie (crack) do chińszczyzny przeważnie dostajesz na płytce z kabelkiem albo linka do ściągnięcia. Na tym ze strony RossTecha nie wolno próbować bo można chiński kabelek uwalić.

    Problem jest innego rodzaju: Od roku-dwóch VW wprowadził dodatkowe zabezpieczenie niektórych ważnych komponentów i zmiany kodowania/adaptacji w nich są zablokowane. Tzn. można je zmienić ale tylko autoryzowanym "kabelkiem". OBD11 zdaje się taką autoryzację VW już od jakiegoś czasu ma. VCDS RossTech'a już chyba też. Pytanie czy oferowane na wschodzie klony też już to mają...

    Powyższych info nie jestem w 100% pewny ale jakoś tak o uszy mnie się obiło...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Jestem po rozmowie z kumplem, który ma ogromną wiedzę o VCDS i on twierdzi:
    - nowe samochody (chyba od MY2020) wymagają nowego kabla (np. HEX-V2)
    - by móc kodować moduły zabezpieczone SFD trzeba mieć wykupioną subskrypcję w VAG
    - żadne chińskie klony tego nie umożliwiają więc kodować nimi można tylko moduły niezabezpieczone SFD.
    Z czasem tych zabezpieczonych modułów będzie w autach VAG coraz więcej.

    Kolega ten twierdzi też, że OBD11 tej subskrypcji nie ma (to wymaga stosownych umów między VAG i producentem kabelka). Tu pewności nie mam, czy nie mija się z prawdą gdyż: https://obdeleven.com/pl/strona-glowna/177-ultimate-pack-0758277987820.html

    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Panowie Rapidka z 2018 roku - jaki VCDS zakupić? 
    Rapid LB | 1.0 110KM CHCZ | MY18 | Ambition Max | 163200km | Sosnowiec
  • Oryginalny.

    Nieoryginalny to loteria ale z dużym prawdopodobieństwem że będzie ok.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • ja tam jak podpinałem OBD11 pod leona MY21 to chciał tam odblokowywać w jakiś sposób te dodatkowe zabezpieczenie więc OBD11 chyba to ma.

    z innej beczki OBD11 jest teraz turbo słabe od kiedy przestali uzupełniać kredyty za reklamy i logowanie.

    kodowanie czegokolwiek z aplikacji jest teraz drogie :(
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • "Kodowanie czegokolwiek z aplikacji jest teraz drogie :("

    A rozwiniesz tę myśl nieco? Ja np. nie mam o OBD bladego pojęcia.

    Tzn.
    - ile tych "kredytów" za kodowanie? Ile kasy kosztuje dokupienie "kredytów"?
    - Czy KAŻDE kodowanie kosztuje "kredyty"? Np. zmiana kodu czy adaptacji czy i tego i tego? Czy jak to jest?
    - Czy OBD w ogóle umożliwia robienie kodowań i adaptacji podobnie do VCDS (słowem: czy ktoś znający zasadę działania tylko VCDS może łatwo ogarnąć OBD)?
    - Czy OBD ma system podpowiedzi dla bitów w rejestrach modułów (dla kodowania) podobnie do VCDS?
    - Czy podpowiada hasła serwisowe do adaptacji modułów tak jak ma to VCDS czy jakoś inaczej to załatwili?

    Sory za taką mnogość pytań ale liczę na oświecenie...
    XD
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?