FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Oświetlenie wnętrza LED
  • Wymieniłem kompletne oświetlenie wnętrza na LED 5500 K Deluxe i powiem,ze efekt jest więcej niż zadowalający, do ksenonów, podświetlenie tablicy rejestracyjnej i dachu panoramicznego robi robote, jak będzie okazja to zrobie fotke.
    Rapid SB| 1.4 CZCA 133 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 36000km| Pszczółki
  • Wsadziłeś cos z ChRL czy jakis Osram wleciał ?
    Polo MQB| 1,0 80KM | MY18 | Comfortline + dodatki | Srebrny | EPI
  • Po napisie widzę że zestaw jest z MotoHID
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Dokładnie :) Jest to faktycznie MotoHID 
    Rapid SB| 1.4 CZCA 133 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 36000km| Pszczółki
  • Planuję wymienić oświetlenie wnętrza właśnie na ten zestaw z MotoHID. Jak to się ma do gwarancji? Nie będą robić problemów w ASO?
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 12200 km
  • Żarówki LED we wnętrzu a gwarancja? No weź... :)
    Oczywiście, że nic się nie dzieje. To nie jest ingerencja w instalację.
    Pozdrawiam - Paweł
    Rapid LB | 1.6 TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 50k km | Szczecin
  • ja dodam od siebie. 135zł?
    no weź... ja powymieniałem żarówki na białe ledowe z ChRL i zapłaciłem w sumie może z 10zł. albo raczej mniej.

po obrazku z resztą widzę, że te żarówki to są właśnie te chińskie zabawki.
    Seat Toledo | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~46 000km | Gliwice
  • Moje ledy za nie więcej niż 20PLN + Ledy w bagażniku po dołożeniu drugiej oryginalnej lampki z prawej strony.
    (tak wiem burdel )
    20180421_221509.jpg
    1024 x 768 - 139K
    20180508_205001.jpg
    1024 x 768 - 229K
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM| MY16 | Style Max| Biel Candy| 22000km 7,3 l/100km| Gdynia
  • Witam,
    mam pytanie ,czy sprawdzałeś? Ja zastąpiłem oryginalną żarówkę podświetlenia bagażnika na led i przypadkowo odkryłem po odchyleniu tylnej kanapy ,że ona się lekko żarzy.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|67000| Siedlce
  • ciekawostka... sam muszę to sprawdzić.

a ta druga lampka oryginalna do bagażnika to tylko do SB?
    Seat Toledo | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~46 000km | Gliwice
  • W przypadku wykorzystania prostych LED-ów do zamiany za tradycyjne żarówki, w niektórych przypadkach może dojść do lekkiego świecenia LED-ów. Nie jest to wada ani nie jest to usterka elektroniki w R.
    Do wyeliminowania tego zjawiska jest kilka rozwiązań, oczywiście można pozostać dalej przy "świeceniu" lampek, o ile to nie jest drażniące (tak jak np. w lampce podsufitce).
    W przypadku bagażnika - jedno z rozwiązań jest wykorzystanie oryginalnej lampki, przez pozostawienie jej na swoim miejscu. Do jej zasilania, do dwóch przewodów należy dołączyć równolegle jedną (albo i dwie) lampki LED na 12 V, które można rozmieścić po prawej lub po prawej i lewej stronie bagażnika. Takie rozwiązanie powoduje, że mikroprądy płynące do oryginalnej żarówki zostaną wykorzystane w klasycznej żarówce, która działa niczym układ mostkujący dla lamp ledowych, które w takim podłączeniu nie żarzą się. Natomiast podczas pracy (otwartej klapy bagażnika) strumień światła lampki ledowej jest na tyle duży, że przebija żółte światło słabej żarówki.
    Mając dwie lampki LED, samoprzylepne, z wystarczająca ilością przewodu dwużyłowego, można w kilka minut doświetlić bagażnik, bez efektu lekkiego świecenia dodatkowych lamp ledowych.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 72 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Kiedys wymienialem zarowki w fabii. Sytuacja byla identyczna. W bagazniku i schowku pasazera zarowka delikatnie swiecila przez caly czas. 
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Style Plus| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • Z tego co pamiętam można równolegle podłączyć rezystor - symulujacy rezystancji żarnika żarówki - ale nie wiem jakiej WARTOŚCI. Chyba  okolo 1kOhma...
    Rapid SB /1.2 CBZB 105KM | NH1 | Elegance | Beż cappuccino metalik | 112000 | Kęty
  • Cześć,
    czy wie ktoś jakie oświetlenie LED jest montowane fabrycznie w Skoda Rapid przy wyborze pakietu: "Oświetlenie wnętrza LED (Wymaga LIGHT AND RAIN ASSISTz Auto Light Assis)" ? :) To są tylko inne "żarówki" LED czy całe obudowy lampek się różnią i są zintegrowane z LEDem? Dysponuje ktoś kodami części?
    Rapid SB | 1.0 TSI 110KM | 2019 | Ambition + dodatki | 1000km

CIEKAWE DO SAMOCHODU / AKCESORIA:

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@bounty @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?