FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
DSG-zachowanie skrzyni
  • Otóż wcześniej nie miałem do czynienia z DSG ale czy to normalnie zachowanie, że przydarzy się ze skrzynia potrafi dość szarpnąć czy to przy redukcji czy zmiany w góre, i jedyny problem jest właśnie taki z tym związane, 3 razy zdarzyło się, że coś zgrzytnęło w skrzyni jak by się nie odpowiednio wysprzęgliło w manualu, do tego czuć tak jak by zapach spalenizny z zewnątrz po jeździe teraz już z mniejszą intensywnością ale jednak i czy też macie, że w wnetrzu słuchać taki odgłos ,,buczenia" i nie są to opony może te buczenie to ze skrzynia związane macie jakieś pomysły doświadczenia? muszę się dowiedzieć zanim się do ASO udam :)
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Szarpnąć po potrafi PRZY (BARDZO) DYNAMICZNEJ jeździe ale o buczeniu czy zapachu spalenizny nie ma mowy w moim przypadku.
    Rapid SB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY16 | StyleMAXX | Race Blue | 21 000km | Poznań
  • Nic raczej nie powinno zgrzytać.Niech ASO sprawdzi. Bardzo rzadko ,ale dsg mi też potrafi szarpnąć.
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • tak czy tak trzeba się udać do ASO i tyle.
    Przy ruszaniu potrafi Ci szarpnąc czy nic a nic?
    I problem rozwiązany po wymianie skrzyni :)
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Dobrze, że wymienili całą. Powiedzieli co dokładnie źle działało?
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Nie chcieli aż tak zagłębiać się w temat :) wynegocjowali całą skrzynie więc nie dopytywałem ;P
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • ważne przy dsg aby nie palić sprzęgła np podjeżdżając pod krawężnik. warto troszkę odjechać i z chociażby minimalnym pędem, ale pędem przejechać, niż wspinać się od zera.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • odświeżę temat, od jakiegoś czasu nie daje mi spokoju zachowanie mojej DSG. Przy redukcji np. przy podjeżdżaniu do świateł, często wyraźnie czuje jak skrzynia redukuje biegi (efekt dość podobny jak w manualu puści się za szybko sprzęgło) czasami czuć tez delikatne stukanie przed samym końcem hamowania, przyspieszanie ogólnie jest ok ale tez potrafi delikatnie szarpnąć przy zmianie na wyższy byłem dzisiaj w serwisie, of cors stwierdzili, ze wszystko gra i tak ma być.
    i teraz nie wiem - czy czepiam się i te skrzynie nie są takie szybkie i płynne jak się opisuje w internecie ? czy może cos jednak jest nie tak ?
    LB |1.4 TSI 125KM | MY17 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 28000km | Gdynia
  • Stukanie przy zatrzymywaniu się? Tego nie zaobserwowałem. Generalnie czuć jak skrzynia redukuje przy hamowaniu (zmienia się siła hamowania jak wskakuje niższy bieg) i czasami potrafi szarpnąć przy przyspieszaniu, przy zmianie z 1 na 2. Też byłem w ASO, wgrali nowy soft, błędów i problemów nie stwierdzili - generalnie ten sprzęt tak ma... Zwłaszcza 7 biegowy, suchy...
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • Mnie w DSG sprzężonym z 1,4 tsi denerwują 2 rzeczy:
    1. Ruszanie gdy trzeba szybko się włączyć do ruchu, np. na rondzie. Czasami skrzynia ma długą zwłokę i jak już zatrybi to wystrzeliwuje szybko i mocno do przodu.
    2. Przejazdy przez progi zwalniające. Dojeżdżam do progu, zwalniam do 10-15 km/h, chce przyspieszyc, wciskam gaz i znowu długa zwłoka i i po 2-3 sekundach auto wylatuje do przodu.
    Ktoś tak miał?
    Dodam, że nie jest to moje auto, tylko zastępcze ze skody, 5000km przebiegu. Używany w salonie jako DEMO.
    Rapid LB | 1.4 TSI 125 KM DSG | MY 17 | Style | Racing Blue | 16 000 km | Gdańsk
  • U mnie też tak się zdarza, ale nie zawsze. Jeszcze nie udało mi się stwierdzić, od czego to zależy.
    Rapid LB | 1.4 TSI 125KM CZCA | MY17 | Style | Wielkopolska
  • Każdy automat ma to do siebie, że choć nie powinien, czasem zdarzy mu się delikatnie szarpnąć. Poprzednio przed Rapidem jeździłem hydrokinetycznym automatem. Inaczej się ruszało, bo bez naciskania na gaz samochód sam ruszał. W Rapidzie trochę inaczej to rozwiązali.
    Ale co do szarpania zauważyłem jedną wspólną rzecz dla obu typu skrzyni. Automaty lubią jazdę przewidywalną i jedyne szarpnięcia jakie zauważyłem bywały tylko w momencie kiedy ja zmieniłem położenie pedału przyspieszenia dokładnie w momencie kiedy automat chciał zmienić bieg albo już to robił.
    Gdy sobie przyspieszam ale z w miarę stałym wciśnięciem gazu takie coś się nie zdarza. Nie ważne czy przyspieszam dynamicznie czy delikatnie - byle mieć pedał gazu wciśnięty w miarę jednakowo.

    Zaobserwowałem natomiast coś mniej przyjemnego przypominającego uderzenie "w dupę" kiedy np. ustawiłem sobie na tryb sportowy w DSG i chciałem gwałtowniej ruszyć na rondzie. Zauważyłem to już parę razy.

    Innym zachowaniem, ale normalnym dla skrzyni o 7-miu przełożeniach jest jakby uczucie "wleczenia" na sprzęgle przy ruszaniu ze względu na to, że ruszanie odbywa się jakby jednocześnie i na 1. i na 2. biegu. W poprzednim moim automacie czegoś takiego nie było, ale to był inny typ skrzyni. Tutaj, ze względu na to, że skrzynia jest ustawiona na maksymalną domyślną oszczędność spalania - ledwo co człowiek ruszy to od razu wbija drugi bieg i przyspieszanie trwa jakby na sprzęgle przez chwilę jeszcze.

    Krótka zwłoka też się zdarza. Jest to raczej normalne przy DSG, bo też tak mam.
    Przy progach zwalniających dziś to zauważyłem u siebie. Bywa :)
    Rapid LB, 1.4 TSI DSG, MY 2017, Style+Beż, Denim Blue, 44.000 km, Sosnowiec

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?