FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Składane lusterka
  • Witam koledzy i koleżanki.
    Mam pytanko do was bo chyba dzisiaj naprawdę doznałem szoku udając sie na myjnie szczotkową, okazało sie ze lusterka boczne mi sie nie składają hmmm czy ktoś ma ten sam problem???
  • Noto naprawde dziwne bo w moim speceback'u składają sie normalnie.
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Może wystarczy potraktować WD40 i będą hulać jak trzeba? Miałem tak w Audi.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Użyj troszeczkę siły, oczywiście z umiarem i powinny się złożyć
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Matador, andrzejn ma rację, chyba nie ma opcji, żeby teraz robili nieskładane lusterka... więc nie ma bata.. muszą się składać
  • Zobacz kilka fotek na:
    http://forum.skodaclub.pl/skoda-rapid/sk-adanie-lusterek-bocznych-t14364.html
    Wg UE każdy (nowy) samochód musi mieć składane lusterka.
    Wprawdzie w Skodzie Rapid można by dyskutować o składaniu (konstruktorzy wywiązali się z zadania), ale wystająca część po złożeniu właściwie niewiele umniejsza szerokość samochodu. Może nie wszyscy użytkownicy samochodów korzystają ze składania - stąd pozostawiono takie rozwiązanie.
    Co do samego (Twojego) składania - jak sam nic nie wskórasz - pozostaje kontakt ze sprzedawcą.
    Pozdrawiam.   
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Przestraszyłem się i tez sprawdzilem w moim Active w najuboższej wersji się skladają :)
  • A ja bym chciał składane elektrycznie jak w Octavi, maiłem tak w Lagunie i bardzo sobie chwalę. Może będę adaptował z Octavki do Rapida ale to jeszcze trochę czasu minie!
  • Wyjeżdżając z parkingu musiałem złożyć oba lusterka nie było z tym problemu.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • W temacie składania lusterek zrobiłem porównanie prawego i lewego. Okazało się, że rozmiarowo nie są jednakowe. Jak rozłożone tak i złożone, nie są symetryczne. Lusterko kierowcy wystaje na 23,5 cm rozłożone, po złożeniu wystaje na 16,5 cm od szyby. Analogicznie lusterko pasażera ma 21 i 14 cm. W obu lusterkach daje to po 7 cm różnicy pomiędzy skrajnymi położeniami.
    Przy takim rozwiązaniu konstrukcyjnym zastosowanie elektrycznego składania lusterek jest raczej bez sensu. Koszt, wykonanie i ewentualny serwis takiego rozwiązania, przy złożeniu lusterek (tylko) o 7 cm każde, byłoby mało opłacalnym i mało przydatnym bajerem. Dopiero zmiana kształtu, konstrukcji no i dopracowanie stosownego napędu z silniczkiem dałoby rozwiązanie do przyjęcia, o większym zakresie zmian wymiarów lusterek. Ale w tym momencie R znowu wszedł by w paradę O. Stąd nie mamy co liczyć na automatycznie składane lusterka.
    lewe otwarte.jpg
    800 x 600 - 109K
    lewe złożone.jpg
    800 x 600 - 111K
    prawe otwarte.jpg
    800 x 600 - 108K
    prawe złożone.jpg
    800 x 600 - 109K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witam,kolega @jercen bardzo fajnie to opisał,profesjonalnie,a swoją drogą powiem,że takie składanie ręczne lusterek w Rapidzie codziennie powiedzmy np.na parkingach czy na postoju przy krawędzi jezndni jest nieopłacalne,gdyż chowanie go tylko na 5 cm to za mało,w porównaniu z moim poprzednim Renault Megane chowałem/zginałem lusterka boczne prawie w całości ok.15 cm i to można powiedzieć,że są schowane,a w Rapidzie to tylko z nazwy.Tak więc nie warto chować lusterek,zostawić tak jak są w pozycji do jazdy,a korzyści będzie więcej,bo brud nie wnika w głąb powierzchni obracanych i lusterka będą stabilne bardziej.Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • No właśnie też ostatnio zaciekawił mnie temat lusterek, mianowicie to co kolega jercen napisał, także czar prysł jeśli chodzi o elektrycznie składane lusterka,
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?