FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Lampka w schowku
  • Witam
    Czy wie ktoś może czy w rapidzie jest pociągnięta kompletna wiązka do oświetlenie w schowku? Standardowo tego nie mam, a chciałbym sobie zamontować bo w nocy nic nie widać w schowku. Jeśli nie ma takiej wiązki oryginalnie to może macie jakieś pomysły odnośnie zamontowania jakiego nieinwazyjnego oświetlenia?
  • ja mam oświetlenie schowka, wydaje mi się, że to zależy od wersji wposażenia
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • No ja nie mam, ponoć tak ma być, ale wolałbym go mieć jednak
  • A jaką masz wersję wyposażenia?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • active max
  • Widocznie podświetlenie schowka zaczyna się dopiero od wersji Ambition
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Nie ważne jaka jest wersja - ważne jest to, że oświetlenia nie ma ...
    Sama lampka to trochę mało. Może być oryginalna (droga!) albo dowolna lampka diodowa. Potrzebny jest jeszcze wyłącznik, reagujący na otwarcie klapki schowka. Wyłącznik najlepiej z wtyczką. Samo poprowadzenie kabelków jest już w gestii każdego amatora 4 kółek. I nie ma z tym problemów.
    Potrzebny jednak będzie demontaż schowka. Jest z tym trochę robótki, ale nie tak fizycznej - co raczej nietypowej. Kilka "schowanych" śrub czy też śruby od dołu skierowane w górę. Jeszcze jedna uwaga: nie "wolno" rozłączyć/odłączyć wyłącznika airbagu przy schowku. Albo potrzeba odłączyć akumulator.
    Pozdrawiam
     
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Znajomy ma Acitive i też ma tylko otwór na lampkę. Szczerze mówiąc byłem tym bardzo zaskoczony. Co do to rozwiązań technicznych tak jak pisze jercen na pewno się da;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Może gdzieś kostka jest zawinięta??
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Można samemu pomajstrować przy schowku, zastosować np. mikrowyłącznik i dowolną lampkę.
    Jak mamy "wyższe" aspiracje - czyli odpowiednik fabrycznej instalacji, trzeba załatwić:
    1J0947561C przełącznik oświetlenie schowka,
    3B0947415B lampka oświetlenie schowka,
    893971632 oprawka wtyczki ze stykiem płaskim,
    do tego kawałek przewodu, no i dobre chęci :)

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?