FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Woda w klapie bagażnika
  • Dzisiaj spotkała mnie niemiła niespodzianka. Otwierając klapę bagażnika (SB) usłyszałem przelewanie się wody w prawej częsci klapy. Przez otwory na kable wylałem wodę (machając klapą sporo razy). Sprawa mnie mocno zaniepokoila. Czy ktos z Was mial już taką usterke? Jak woda w ogóle mogła sie dostac tam? Co radzicie zrobić?

    W załączniku zdjęcie otworów przez które wylewałem wodę.
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15 | Ambition Komfort | 100 tys. km | Zielona Góra
  • Woda w klapie, nieźle, tego chyba nie grali jeszcze u nas na forum:(
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Na dzień dobry - są trzy możliwości: źle przyklejona tylna szyba, źle założona lub uszkodzona uszczelka wokół klapy oraz przeciek wokół osi tylnej wycieraczki. Czy masz długo samochód - czy nie dostałeś wodę w "prezencie" przy zakupie?
    Masz tylną wycieraczkę ? - tam jest uszczelka wokół osi obrotu wycieraczki. Warto by sprawdzić po czasie - czy sytuacja się nie powtórzy. Niezależnie od tego - warto by ściągnąć tylną tapicerkę klapy - i wysuszyć wnętrze komory klapy.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jercen dobrze mówi. Sprawdź drożność otworów odpływowych. Stawiam na klej.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Dziękuje za Wasze komentarze. W weekend przyjrze się uszczelce. Samochód mam od grudnia i wcześniej wody nie stwierdziłem. Woda dostała się podczas ostatnich nawałnic śniego-grado-deszczów.
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15 | Ambition Komfort | 100 tys. km | Zielona Góra
  • Jedź z tym IMO do ASO. Niech się tym zajmą.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Czy kolega wodę mający, mył auto przy użyciu jakiejkolwiek myjki wysokociśnieniowej? Zarówno na myjni bądź samodzielnie?

    Właśnie stwierdziłem, że wlatuje mi woda pomiędzy dolną częścią szyby a klapą. Kleju pożałowali dziady.

    Prosty test: Skieruj strumień wody na szczelinę pod szybą w klapie. Otwórz klapę max. Obserwuj strugę wody na wewnętrznej części szyby...
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • supermajku: Przepraszam za opoznienie w odpowiedzi. Woda w klapie bagaznika (pomiedzy elementami konstrukcyjnymi) zawsze u mnie pojawaiła się po opadach deszczu a nie po myjce. Byłem już w ASO i muszą skontaktować sie ze Skodą bo nie wiedzą co się dzieje.  Dzieki za głos w dyskusji. Poinformuje Was jak sprawa się potoczyła.
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15 | Ambition Komfort | 100 tys. km | Zielona Góra
  • Witam,proszę kolegów o wyjaśnienie,chodzi o to,że zauważyłem mokrą niewielka plamę pod końcówką rury wydechowej,po sprawdzeniu ręką nie wydaje mi się,ze jest to plama tłusta,tylko plama wodna,co sądzicie,czy jest to naturalny objaw końcowy pracy klimatyzacji,czy może coś innego,dlaczego jest niewielki wyciek wody z rury wydechowej po przebytej i skończonej trasie jazdy ?
    Proszę o wszelkie uwagi i przepraszam,ze podciągnąłem to pod ten watek.
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Pewnie tankujesz na stacji benzynowej gdzie dobrze "chrzczą" paliwo ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Woda z rury wydechowej to normalny objaw silnika z katalizatorem.
  • Witam ponownie,dla kolegi @gross81 informacja,tankuję albo na stacji STATOIL albo na LUKOIL i zapewniam,że są to sprawdzone stacje,myślę,że jest to sprawa katalizatora tak jak wspomniał kolega @lukasz13,tym bardziej,że podczas normalnej jazdy w trasie nie wykapuje woda z rury wydechowej,więc paliwo na pewno nie jest "chrzczone" jak twierdzi kolega powyżej.
    Pozdrawiam i dzięki za odpowiedż.
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Witam
    Woda z rury wydechowej to normalny objaw auta z katalizatorem ale przy krótkim odcinku jazdy tak ok 2-3 km zanim dogrzeje się silnik. Po trasie rzędu np: 15-20 km nie ma prawa nic z rury kapać. Robię odcinki 7-kilometrowe do pracy a potem z powrotem i na wylewce w garażu nie ma nawet 1 kropelki zacieku wodnego od rury, temp układu wydechowego  jest  wtedy zbyt wysoka aby odkładała się woda.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Witam,wszystko się wyjaśniło i tak jak kolega @Rick to opisał powyżej woda z rury wydechowej pojawia się po krótkim przebiegu,gdyż akurat wróciłem z trasy po przejechaniu ok.60 km i odstawieniu samochodu do garażu nie ma żadnej mokrej plany na betonie - tak więc dzięki za informację i myślę zakończymy temat.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Ta woda pojawia się niezależnie od katalizatora. Jest to woda, która była w powietrzu i się skrapla, ściślej mówiąc jest to kondensat. Jest go więcej przy lpg. Zjawisko znika kiedy cała rura wydechowa jest gorąca to skropliny nie wytwarzają się w rurze. Jeżeli jeszcze nie to tworzą się w tzw punkcie rosy, a spaliny wypchają je w dal, stąd kapie.

    Jeżeli będzie to zapach benzyny to znaczy, że nie spala paliwa, z różnych powodów najczęsiej zapłon. Ale tutaj w przypadku katalizatora to on powinien wszystko dopalić, a samochód jest na tyle współczesny, że musiały by być świece z przebiegiem 200 000 tys km i to nie wystąpi.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @gross81 tak i pewnie mu potem ta woda z "chrzczonego paliwa" wydechem spływa, no padłem ze śmiechu na cycki jak to przeczytałem:))
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • warto poczytać o wtrysku wody do dolotu :D:D:D
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Witam wszystkich zainteresowanych tematem po przerwie. Mialem w tym czasie 2 wizyty w serwisie skody:
    1. Serwis próbował samodzielnie odtworzyc problem polewając klapę wodą przez jakiś czas. Nie udało się im.
    2. Po jednej intensywnej nocy opadów i burz miałem rano znowu wodę w klapie bagażnika. Nagrałem wylewającą się wodę przez otwory i serwis Skody zrobił ponownie zgłoszenie do Czech. Niestety okazuje się, że filmy muszą zostać nagrane przez serwis bezposrednio a nie przez właściciela pojazdu. Zgłoszenie nieważne.

    Jedyne co mi pozostaje to czekanie na jesienne opady deszczu i szybką wizytę w serwisie.

    Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł na szybkie odtworzenie problemu? Na pewno po kilku godzinnych opadach ta woda w klapie się pojawia. Jak można by to przyspieszyc?
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15 | Ambition Komfort | 100 tys. km | Zielona Góra
  • Może na myjnię bezdotykową jedź. Tam będzie najprościej odtworzyć. Tak się zastanawiam gdzie by mogło zbierać??? Po myciu wiadomo że poleci po uszczelkach trochę ale tak żeby powódź zaraz. Może gumy którymi przewody przechodzą do klapy?? Ewentualnie pod silnikiem wycieraczki. 
  • Mi przeciekło pomiędzy szybą, a klapą. Po spłukaniu karcherem, gdy podniosłem klapę woda splywala po szybie na podniesionej klapie, ale to były male struszki. W której części klapy gromadzi się woda? Dlaczego nie wypływa z niej?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Woda gromadzi się w dolnej części klapy między blachami. Jak podnoszę klapę to woda się przelewa do górnej części skąd można wylać ją. Z dolnej nie wyleci, jedynie gdy jest więcej to czuje namoczoną tapicerkę. Poniżej linki do 2 filmów z lata jak mi sie woda zgromadziła. Akurat nie było jej wtedy dużo bo podczas upałów szybko wyparowała.

    Nie miałem czasu ostatnio jechać na myjnie i dłużej pod ćisnieniem tej wody lać. Jednak niedługo to zrobie. Jedyne miejsca podejrzane to uszczelka wycieraczki i klejenie szyby.
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15 | Ambition Komfort | 100 tys. km | Zielona Góra

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?