FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dziwny dźwięk po puszczaniu sprzęgła
  • A ja własnie nie mam nic powkładane i to slychac jak sa nierównosc albo sie ruszy i tylko raz zastanawiam sie czy czasem płyn od spryskiwaczy nie chlupie i daj taki dzwiek nie mam zielonego juz pojecia co to jest sprawdzilem wczoraj cale auto z kolega bujalismy auto silnikiem ruszalismy za lape i nic a mzoecie mi napisac czy macie silnik w poziomie bo ja zauwazylem ze silnik opada w dol od strony skrzyni i niewiem cz to normalne
  • Płynu do spryskiwaczy nie słychac w kabinie. Przynajmniej nie mogą od niego być stuki. Możesz łatwo wyeliminować płyn do spryskiwaczy w taki sposób, że dolejesz zbiornik płynem do pełna.
    Opisz jeszcze raz dokładniej, w jakich sytuacjach spotykasz się z odgłosami. Przód, prawa, przy ruszaniu, przy skręcaniu, przy zmianie biegów, nierówny teren, pod/z górki, itd.
    Chociaż jak piszesz - najlepiej namacalnie sprawdzać przy samochodzie. Wszelkie sposoby "leczenia" pacjenta na odległość są trudne.
    Pozdrawiam  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Na nierownosciach jak wyjerzdzam z garazu bo mam podworko nierowne  ,ale na równy tez to slychac pukniecie ale słabiej to jest taki głuchy stuk  a jak ruszam pomalu to tego nie ma ,z przodu z lewej strony slychac z prawej mniej slychac i tylko raz potem powtarzam ten sam wyjazd z garazu i nic nie stuka dopiero jak postoi z 5 minut to pojawia sie to samo i tak zawsze 
  •  A czy nie ujawniła się czasem wada poduszki pod skrzynią ?
  • No wlasnie niewiem jak poduszka stuka ale wydaje mi sie zeby pukalo caly czas gdzies czytalem ze odglos jest podobny do chlupotania zobacze jak bedzie wiecej razy stukac to pojade do serwisu 
  • Dżwięk z przodu, z lewej strony komory silnika. Pod akumulatorem jest wspomniana poduszka, która potrafi narobić zamieszania, udając najróżniejsze odgłosy w najmniej spodziewanym momencie.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • A czy w MY 2015 DALEJ jest problem z poduszką?  Mam już 8500 km i narazie spokój... Tylko ruszajaca się lampa z przodu. Podjadę do ASO...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • No nie wiem ja mam tez z 2015 i nie wiem co tam stuka
  • Problem z poduszką pod skrzynią był zwłaszcza na początku produkcji. Ale też nie każdy egzemplarz miał "miękką" poduszkę. Wygląda na to, że w nowszych rocznikach problem poduszki został rozwiązany (inny materiał poduszki lub inne rozmiary). Jednak biorąc pod uwagę tolerancję przy montażu, problem stuków należy indywidualnie sprawdzić w danym aucie. 
    W moim MR 13 jak na razie stuków nie ma, 25 tkm.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  •  U mnie też trudno było zlokalizować pukanie, jak się szarpało silnikiem stuków nie było. Przy jeździe tak samo, raz stukało raz nie, a najlepsze było to, że wyciągnięta poduszka wyglądała idealnie. Wymiana jednak pomogła.
  • A jaki to byl stuk metaliczny czy inny u mnie na nierownosciach jest stuk taki gluchy jak by cos o cos uderzylo a jak auto stoi na parkingu i rusze to ciczej slychac ten stukb
  •  Stuk był raczej głuchy, nie wiadomo czy te stuki powodowała sama poduszka ? ale raczej tak. Za pierwszym razem mechanik wcisnął w nią kawałek pianki i na jakieś 50 km pomogło, a potem znowu zaczęła pukać stąd wniosek, że to poduszka.
  • Aha ale to ci czesto pukalo czy sporadycznie 
  •  Nie było reguły, ale raczej jak auto się rozgrzało. Na zimnym silniku był spokój, a ze wzrostem temperatury było już gorzej. Problem zaistniał zimą stąd znaczenie mogła mieć temperatura. Jak auto na gwarancji, męcz serwis, nic wtedy za to nie płacisz.
  • No bede musial dzisiaj usłyszalem zdecydowanie ze to jest z przodu z lewej strony ten stuk bede meczyl  a mam pytanie gdzie jezdzisz do serwiu
  •  Niestety , ale mój serwis nie zdiagnozował tej poduszki, tylko ja po przeczytaniu wątku na forum.
  • Aha ale co pojechales do serwisu i im powiedziales i uwierzyli tobie?ze to podudzka
  •  Za drugim razem.
  • U mnie pojawiło się skrzypienie  przy wciskaniu i puszczaniu pedału sprzęgła po 200km. Pojechałem do ASO posmarowali pedał i przestało na ok 500km i pownownie się pojawiło skrzypienie. W tym tygodniu znowu do nich pojadę.
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY16 | Ambition Max | Biały | 10000km | Kraków

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?