FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
  • Nie. Ja mialem małą grzechotkę z odpowiednim bitem i odkręciłem te śrubki z nadkola. Normalnym śrubokrętem tego nie zrobisz, szczególnie z tyłu, z przodu to jeszcze skręcisz koła to dasz rade i śrubokrętem.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Ja zakładałem w ASO, za założenie chlapaczy i osłon na progi wzięli odemnie chyba stówkę.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Czy przy montażu chlapaczy trzeba wiercić dodatkowe otwory? Czy jak się kupuje oryginalne chlapacze to wszystkie niezbędne śruby, kołki są w opakowaniu?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Z przodu zgodnie z instrukcją trzeba wywiercić otwór na spinkę.Chlapacze są
    przykręcane tymi samymi śrubami co nadkola. Z tyłu otwór na spinkę jest
    (SB). Ja z przodu mam przykręcone tylko na dwie śruby co nadkola, nie
    wierciłem. Dodatkowe spinki są w zestawie.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Dzięki za informację. Rozumiem, że muszę odkręcić śruby mocujące nadkola, dołożyć chlapacze i przykręcić rzazem tymi samymi śrubami co były. Z wcześniejszych komentarzy wnioskuję, że największym problemem jest mała ilość miejsca, chyba, że zdejmę koła.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Mało miejsca jest z tyłu, ja miałem małą grzechotkę i bez problemy się zmieściłem. I tak, odkręcasz i przykręcasz z chlapaczami. Z przodu możesz wiercić pod spinkę albo nie, z tyły już jest otwór. W SB z tyły dodatkowo trzeba było włożyć chlapacz pod nadkole i trzeba trochę użyć siły i lekko podważyć zderzak. Nie wiem jak w LB.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Ja mam LB ale pewnie jest podobnie jak w SB. Dzięki za wszystkie informacje.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Tak jak pisze Atsuki. Nie musisz zdejmować kół. Jak nie masz to kup klucz nasadowy w kształcie litery L lub tzw. grzechotkę (w byle OBI ok. 11 zł). Na prawym kole skręcasz koła w prawo i uzyskasz wystarczająco dużo miejsca by przykręcić nadkola. Analogicznie na lewym kole :D
  • Wielkie dzięki za informację, w ASO chcą 80 zł za montaż, więc stwierdziłem, że zrobię to sam bo szkoda kasy. Dzięki za rady.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • konwel na opakowaniu powinna być instrukcja jak zainstalować chlapacze samemu. 80zł to sobie życzą.
    instr front1.jpg
    800 x 283 - 221K
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Gdzie kupowaliście te "ochlasty" w serwisie ? i jaka jest cena za komplet?

    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • Przód - 51,-
    Tył - 53,58
    W serwisie założone za darmochę.
    Rapid LB |1,2 TSI 63 kW LPG | MY15 | Elegance Max | Błękit Race | 27500 | Hanysowo der Hauptstadt
  • Ja w ASO płaciłem 45 i 49 jak mnie pamięć nie myli.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • ja kupiłem na alledrogo sprzedający plichta5, czyli aso z wejherowa, przód 42 zł, tył 43 zł ;-) wbrew pozorom nie wszystko z aso jest drogie ;-)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Instrukcje montażu do LB:

    imageimage
    5JA071111 Przód.jpg
    960 x 540 - 97K
    5JA071101A Tył.jpg
    960 x 540 - 114K
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Mi założyli za free i chlapacze też miałem za free
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Ja miałem za free listwy, siatki do bagażnika, dywaniki i parę innych rzeczy. Nie o tym wątek @maroslaw. Jak nie ma w zamówieniu to chlapacze nie ma.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • za free to mieliście uśmiech  handlowca :) za wszystko inne i tak zapłaciliście ostatecznie (mniejszym rabatem)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  •  I oto chodzi, żeby pan był zadowolony :)

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?