FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Kontrolka niezapiętych pasów pasażera
  • Witam, od kilku dni szwankuje mi czujnik zapięcia pasów pasażera. Po zajęciu miejsca przez pasażera i NIE zapięcia pasów kontrolka się nie świeci. Jak poruszam "zapięciem pasów" to mruga albo zapali się prawidłowo. Coś na stykach chyba. Miał ktoś podobny problem?
  • Sprawdziłeś pod fotelem złączkę? Jest tam doprowadzenie do czujnika zajętości fotela i zapięcia pasów. Może spróbuj wyjąć wtyczkę i ponownie ją założyć. Jak to nie pomoże - to trzeba szukać dalej.To może być sam kontakt w zapięciu zamka pasa.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • U mnie to samo. Jak pasażer siedzi bez zapietych pasow to raz to pokazuje kontrolka, raz nie. Jakos sie tym nie przejmuje.
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • A nie jest to powiązane z poduszkami powietrznymi i nie będzie z nimi problemów? W sensie dwa scenariusze.
    1) Nie działa czujnik zapięcia pasów. Czy poduszka czołowa wybuchnie kiedy są niezapięte pasy czy jest ustawiona, że jak jest zajęty fotel to zawsze wybucha? Kiedy są pasy niezapięte siła wybuchu poduszki zrobi więcej szkody człowiekowi niż pomoże.
    2) Szwankuje czujnik obecności człowieka na fotelu. Czy wtedy poduszka wybuchnie?
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Poduszka czołowa dla pasażera ma własny wyłącznik. Wystarczy kolizja, uderzenie, by czołowe airbagi odpaliły. Jeśli jest prawy (pasażera) airbag wyłączony - airbag nie powinien odpalić. Obwody kontroli zapięcia pasów są niezależne od czujników airbagów.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jeżeli poduszka jest włączona wybuchnie zawsze.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Lepiej jechać z tym do asso chyba że już po gwarancji. 
    Rapid SB|1.2 TSI 85KM|MY15|Aktiv Max|Biel Candy|Białystok|7000km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?