FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Czerwona kontrolka akumulatora, utrata mocy i zgaśnięcie samochodu
  • Witam!
    Mojej żonie juz trzy razy przydarzyła się taka sytuacja jak w temacie!!! Co to może być? 
    Czy to sugeruje jakiś poważny problem?
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • To sugeruje, że trzeba podjechać do ASO. Przyczyn może być dużo i bez dodatkowych danych trudno coś zdiagnozować. Okoliczności gaśnięcia? Kiedy znowu zapala, po jakim czasie?
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Po zgaśnięciu zaraz zapala. Zauważyliśmy, że zaczęło się to dziać od czasu, kiedy wyłączyliśmy przednią poduszkę pasażera.
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • A jak się mają sprawy z gazem? Nie jest to sprawa instalacji?
    Jaką masz instalację - firmową Skody czy zakładaną później?
    Przybliż trochę temat: "Po zgaśnięciu zaraz zapala". Jak to wygląda ?
    Trochę naiwne (niemniej serio) pytanie - masz paliwo?
    Pytam tak - bo sam miałem autko z dużą ilościa paliwa wg wskaźnika, a w baku były opary. 


    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Instalacja oryginalna skody.
    Paliwo jest, butla lpg pelna
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Może jakiś błąd w instalacji elektrycznej..... Może gryzon...  Trochę mnie to zdziwiło I zmartwilo...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Udało się dziś wjechać na warsztat ASO, będą sprawdzać, zobaczymy...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • daj znać czy Cię zbyli czy naprawili
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Nic nie znaleźli, komputer nic nie wskazał, żadnych błędów itd... Może jakiś inny serwis.. Co prawda dziś nie miałem czasu za wiele, więc tylko 2 godziny mieli na to... Kazali, jeśli problem się powtórzy, żeby dać im dużo więcej czasu, sami przetestują i żeby mieli więcej czasu na diagnozę i ewentualną naprawę... sam nie wiem o co może chodzić...?!
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • co sie dokładnie dzieje? Jedziesz sobie i nagle gaśnie, czy najpierw traci moc, a po jakim czasie gaśnie. Znajomy miał częściowo podobne objawy w seicento. Nowy samochód jechał sobie i nagle po kilku szarpnięciach gasł. Potem lekkie kręcenie rozrusznikiem, zapalał i jak nigdy jechał dalej. ASO nic nie znalazło. Dopiero domowy elektromechanik stwierdzi samoczynne uzbrajanie się alarmu co skutkowało odcinaniem pompy paliwa. Winny był jakiś czujnik alarmu
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Nie mam alarmu 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Mi gaśnie i nawet z pędu nie chce odpalić, po przejściu z benzyny na lpg. Do tego alarm dźwiękowy z centrali gazu. klikam na bene i jedzie, z powrotem na gaz i to samo. tak ze dwa razy aż gaz zaskoczy. Tylko gdy jest zimny. Jakby nie dawało gazu...
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Co ty tankujesz!? 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Tylko Orlen tak jest od serwisu 15 tys po minucie już normalnie na gazie
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • no i spotkało mnie to samo - jazda ok.60-80 km/h - nagle spadek mocy silnik schodzi do wolnych obrotów -zapala się kontrolka akumulatora - brak reakcji na pedał gazu. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu jadę dalej. 4 razy tak miałem- 2 wizyty w serwisie i nic- brak diagnozy.
    2 samochody z gazem - kupione 10 kwietnia oryginalny gaz( drugi identycznie )
  • A jaki masz silnik?
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • a czy to nie jest to samo, o czym ja pisałem wcześniej?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Hatchet a o czym pisałeś? 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • To nie to... Moja przypadłość miała miejsce na autostradzie w trakcie szybkiej jazdy...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • supermajku - mam dokładnie to samo i też zaczęło się po przeglądzie na 15000 km. oczywiście, ASO nie widzi żadnego objawu, ani błędów w kompie.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?