FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jak wyjąć pokrywkę/zaślepkę pod przyciskami ryglowania drzwi/ogrzewania tylnej szyby ?
  • W załączniku zdjęcie pokazujące czerwonymi strzałkami o miejsce które mi chodzi. Znajduje się taka plastikowa pokrywka i zależy mi żeby ją bezpiecznie, bez urywania zatrzasków zdjąć bo chcę zamontować do niej na stałe rozdzielacz gniazda zapalniczki. Może ktoś wie jak to bezpiecznie zdjąć, od której strony się zabrać za to ? Dzięki za pomoc
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Jeśli chodzi o plastikową płytkę która leży poziomo, pod radiem, za panelem klimatyzacji - to jest ona mocowana na zaczepy, bez śrub i śrubokręta. Jeśli dobrze pamiętam - to zaraz za przyciskami klimy należy palcami (albo plastikowymi łyżkami do tapicerki) odciągąć w dół płytkę, tył jest mocowany na wystające dwa zaczepy. Zakłada się odwrotnie, na docisk.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Cześć,
    z tego co pamiętam, jest to element wciskany na zatrzaski. Musisz zdemontować panel sterowania klimatyzacją oraz krytkę znajdującą się bezpośrednio pod zestawem powyższych przycisków. Wówczas, będziesz miał dostęp do zatrzasków, które trzeba nacisnąć w celu ich zwolnienia. Po odryglowaniu odsuń do przodu cały panel i wypnij tylne kostki.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 120KM| MY15 | Style+ | Zielony Ralye Green | 92000 km | Warszawa
  • Witam, mam taki problem: Jak to wyjąć z auta?
    Pozdrawiam, Leszek
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Rapid SB / 1,2 CBZB 105 KM / MY 2015/ ELEGANCE MAX / BŁĘKIT PACIFIC/ 122 500 km / PRUSZKÓW
    Octavia kombi/1,5 DADA 150 KM DSG/ MY 2019 / STYLE / Srebrny Brilliant Metalizowany/ 120 000 km
  • Jarcen zaraz za krawędzią przycisków jest lekka przerwa trzeba wcisnąć tam  rączkę np. od łyżki kuchennej i nacisnąć w dół są tam dwa bolczyki plastikowe jak one wyskoczą to odciągamy w dół i ciągniemy do lewarka żeby tylne mocowanie wyszło.

    <mod> Powtarzasz to, co było pisane już ponad 5 lat wcześniej, kilka wpisów wyżej. 
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • I dobrze, bo trudno to znaleźć, a tytuł został zmieniony przez moderatora na bardziej enigmatyczny - żeby było to trudne do znalezienia. Ta część to jest "panel sterowania" tu można dodać czym to steruje. Na takie zapytanie wujek google znajdzie np. fotkę i aukcje, ale nie na tym forum. Wiadomo dlaczego.

    Pozdrawiam moderatorów,
    Leszek

    <mod> "tytuł" nie został zmieniony, jest oryginał z czerwca 2015.
    Ten dział "Zrób to sam" ma służyć jako miejsce do tutoriali czy instrukcji wykonanych czy sprawdzonych. Dla zadawania pytań są inne, stosowne działy.
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY 17 | Style MAX | Czerwony Corrida | 70000 km | Wrocław
  • tytuł został zmieniony - mówię o swoim wpisie, który bez tytułu został tu przeniesiony
    - zapewne jakiś moderator to zrobił, więc mógł to przenieść gdzie indziej.

    Po za tym, dlaczego nie zmienia się stopka (dalej 3000 km) skoro dwa dni temu ją zmieniłem (na 69000 km).

    <mod> W celu wymiany doświadczeń na forum, nie ma sensu zakładać do każdego pytania nowy wątek. Stąd przed kolejnym wpisem użytkownik Rapida powinien sprawdzić, czy dany temat nie ma już swojego adekwatnego wątku, i tam kontynuować dyskusję. Zadaniem moda jest m.in. przeglądanie wpisów, przenoszenie lub łączenie wpisów, by dyskusja na dany temat przebiegała w jednym, a nie kilku równocześnie (jak tym razem). 
    Co do zmiany w Ustawieniu podpisu, spróbuj jeszcze raz, zakończ ją kliknięciem "Zapisz". 
    Na dole strony jest dostępny Regulamin forum Rapidklub.pl. Tam jest sporo wyjaśnień i regulacji dot. forum. Pozdrawiam. 
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY 17 | Style MAX | Czerwony Corrida | 70000 km | Wrocław
  • Dzięki, fajnie że wiesz co robisz.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY 17 | Style MAX | Czerwony Corrida | 70000 km | Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?