FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Półki - kieszenie bagażnika liftback
  • Witam.
    Czy ktoś zna numer części aby dołożyć do R Liftback półki do bagażnika?
    W ETCE widnieją takie części ale nie ma numerów. Po oględzinach w salonie wydaje mi się, że nie trzeba zmieniać całego boczku tylko dołożyć prowadnice i półki. Poprawcie mnie jeśli się mylę.



    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Dla pozycji 10 znalazłem coś takiego:
    5JA867145    str. lewa
    5JA867145A    str. lewa
    5JA867146    str. prawa
    5JA867146A    str. prawa
    Przy każdym elemencie na rysunku jest numer - wystarczy kliknąć na niego.
    Inaczej - w prawej części opuszczasz suwak, aż do pozycji która Cię interesuje.

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dla elementu 11 (prowadnic) nie ma numeru
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Witam,zastanawiam się nad montażem w bagażniku dodatkowych przegród we wnękach po obu stronach w Skodzie Rapid Liftback,coś podobnego jak to wygląda w Skodzie Spaceback,bo sami przyznacie,ze w tym temacie to Liftback jest słabo wyposażony,zaledwie jedne mocowanie taśmowe z prawej strony i poza tym nic,czy ktoś z kolegów dokonał już modernizacji/ulepszenia mocowania w bagażniku,tylko proszę nie wspominać o szeregu siatek jakie oferuje Skoda,głównie chodzi o zabudowę wnęki zarówno po jednej jak i drugiej stronie,jestem otwarty na wszelkie propozycje.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Ciekawe rzeczy piszesz - w moim R obie te pionowe przegrody (półki) miałem od nowości. Plus haczyki na torby i 3 siatki ... Widocznie firma poszła po kosztach ...
    A te przegrody - dla mnie są bardzo potrzebne i wykorzystywane. 
    W dziale Wieszak na zakupy !!! w poście z 31 maja jest kilka fotek, jak to wygląda.
    Same przegrody są wkładane w pionowe prowadnice. Te z kolei są montowane na wykładzinę w miejscach do tego przeznaczonych. Podejrzewam, że jak będziesz miał komplet części - to sam montaż zajmie Ci dosłownie chwilę. 
    Jeśli chodzi o prowadnice - to w serwisie powinni sobie poradzić z ich zamówieniem.
    Powodzenia
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ja też posiadam w LB boczne przegródki,haczyki i trzy siatki.
  • Ja też posiadam taki zestaw jak @jercen i @lukasz13 ale musiałem go osobno zamawiać i montowali to na etapie produkcji. Przyznam, że zależało mi głównie na przegrodach a okazało się, że haczyki są bardzo przydatne a siatki nieźle trzymają to co się tam w nie wsadzi :). Polecam cały pakiet funkcjonalny do bagażnika w LB. Koszt 300 zł przy zamawianiu auta
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Chyba w elegance te przegródki sa w standardzie
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • sa w standardzie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Czy ktoś może sprawdzić i wstawić zdjęcia jak są montowane te przegródki? Dokładniej chodzi o miejsce mocowania prowadnic. Jeśli każdy Rapid ma te same otwory montażowe w bagażniku to komplet przegródek z wysyłka to ok 60-80zł brutto (prowadnice + przegródki) tylko kwestia montażu.
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Witam,może kolega @mskrapi1980 poda namiar,gdzie można dostać te prowadnice + przegródki do SKODY RAPID,myślę,że wielu z nas byłoby zainteresowanych ich zakupem,a swoją drogą od wersji AMBITION powinny już być montowane fabrycznie.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Bardzo chętnie podam, tylko chcę po ewentualnych zdjęciach się upewnić, że będą pasowały. 
    Sklep z którego korzystam to:
    http://www.skodaczesci.pl/oferta/
    tutaj kupowałem wszystko do obecnej Fabii mojej żony.
    Korespondencja ze sklepem: 

    Koszt
    schowka (do wnęki boczka bagażnika) + 2 elementów montażowych 22zł (na jedną
    stronę bagażnika). Część możemy sprowadzić pod zamówienie klienta po
    wcześniejszej wpłacie.


    Pozdrawiam


    SKODA
    POLMOZBYT


    ul.
    Przybyszewskiego 199/205


    93-120
    Łódź


    tel
    +48422507755


    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • @mskrapi1980  nie chcę Cię martwić ale też miałem taki sam dylemat jak ty. Pisałem do kilku ASO i każdy potwierdził że prowadnice nie mają PN i nie da się ich oddzielnie zamówić. Same przegródki owszem ale co z tego...

    Zacząłem szukać na allegro i kilku sprzedawców oferowało sprzedaż całych boczków już z tymi prowadnicami, żaden nie chciał sprzedać samych prowadnic tłumacząc że elementy te są nierozbieralne. W końcu udało mi się kupić na allegro komplet boczków z prowadnicami za 100zł więc mówię trudno - najwyżej stówka w plecy. Niestety stówka w plecy :)

    Otóż prowadnice mają wiele elementów montażowych
    które przechodzą przez boczek i są w specyficzny sposób maszynowo przetopione i uformowane w kształt zaczepów. Dodatkowo boczki w miejscach montażu tych zaczepów są dwu warstwowe gdzie druga wartswa jest wygłuszająca i przy próbie odklejenia rwie się...
    Napiszę tak - nawet gdybym miał te elementy nowe to i tak bez odpowiedniego szablonu, rysunku technicznego nie zamontowałbym tego bo tak na prawdę mały błąd, lekkie przesunięcie i przegródki nie zamontujesz.
    Jestem na 99% przekonany że to jest montowane fabrycznie i nikt ręcznie tego nie robi. Tobie również nie polecam.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • @mskrapi1980,dzięki kolego za podanie adresu,ale coś mi ten sklep z częściami nie "podchodzi",mam na myśli,że nie mają artykułów dla SKODA RAPID,zresztą tak jak kolega @tsuphul wyżej napisał trudno będzie coś zdobyć oryginalnego,a jeszcze trudniej to zabudować w samochodzie,trzeba będzie coś pokombinować samemu,żona moja zaproponowała mi,że wszyje mi w obicie tapicerki bagażnika we wnękach po obu stronach gumy,takie coś podobnego jak szelki męskie,na razie jest to projekt,ale może będzie zrealizowany.
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?