FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ile oktan? 91, 95 czy 98?
  • Od pewnego czasu zastanawiam się, czym spowodowane są ograniczenia liczby oktanowej paliwa, które widnieją na naklejce pod klapką maskującą wlew. 95 to w Polsce najpopularniejsza, ale.. 91? chyba tylko na Ukrainie i w Rumunii widziałem. a co z PB 98? lub tymi wszystkimi nitro, plus, in.? można je bezpiecznie wlewać? czy zawsze wyłącznie max. 95?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • A co masz napisane na klapce? Min 95 czy max 95? Gdzieś w instrukcji to było wyjaśnione, że niby jak masz min 95 to jak wlejesz 98 to może to spowodować niby niższe lekko spalanie, ale czy to prawda? :)
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Może.

    Wszystkie samochody od połowy lat 90 z katalizatorem mają sondę lambda oraz CZUJNIK SPALANIA DETONACYJNEGO inaczej stukowego. Dzięki temu w zależności od pierwotnego ustawienia zapłonu i dawki paliwa silnik pracuje inaczej przy każdym paliwie. Jeżeli brak jest chwilowego dostępu do konkretnego gatunku paliwa to można zatankować paliwo o mniejszej liczbie oktanowej. Wówczas komputer przyśpieszy zapłon dla gorszego paliwa, jednocześnie będzie mniej mocy. I odwrotnie. Tylko pytanie czy powrotna regulacja silnika dla naszych aut jest pod 95,98. Jeżeli jest pod 95 to wlanie 98 nic nie da.
    Jeżeli jest turbo efekty są wyraźniejsze.

    Polecam artykuł po angielsku na Wiki o różnicach w paliwie i o tym co to jest liczbą ron i mon.

    Moim zdaniem dodatki dodawane do paliw uszlachetnionych nie są warte taaakiej różnicy w cenie między paliwem uszlachetnionym, a regularnym.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • u mnie widnieje zapis od 91 do 95. zastanawiam się, czy gdybym wlał jakiejś 98 lub innych cudów nitro/extra/plus/bum-bum, to czy by się coś stało?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Więcej zł ci z portfela ucieknie :P
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • Możesz stosować wszystkie samochodowe paliwa oferowane na stacjach.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Spalanie 95 czy 98. Jeździłem na każdej nie było żadnej różnicy poza finansowa. Chyba że tankujesz na jakiejś stacji gdzie proporcja 1/1 paliwo/woda jest normą lub robią mieszanki i eksperymenty na paliwie.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • U mnie na klapce jest min.95
  • Tankuj "najtańsze" paliwo 95... ale dobrej jakości i koniecznie na sprawdzonej stacji paliw i będzie OK
    98 to przerost formy nad treścią, R sportowym autem niestety nie jest, "plusów dodatnich" nie będzie ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?