FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Faktyczna ilość paliwa a pokazywany zasięg w TDI 90KM
  • Zauważyłem w swoim Rapidzie (Diesel 90 KM), że zasięg pokazywany przez komputer bardzo odbiega od faktycznej ilości paliwa w zbiorniku. Dzisiaj zatankowałem się w momencie, kiedy zasięg wyświetlony na komputerze wynosił 40 kilometrów. Do zbiornika weszło 47 litrów paliwa (do pierwszego "odbicia"), co oznacza, że w zbiorniku było jeszcze ok 8 litrów paliwa, a więc wystarczyłoby go na znacznie więcej niż na 40 km. Komputer pokazał spalanie 4,4 l/100 km, faktyczne spalanie wyszło 4.67, czyli zbliżone. Przy poprzednim tankowaniu zużycie wg komputera wyszło 5,5 l/100 km, a faktyczne 6.08. http://www.spritmonitor.de/en/detail/695690.html Czy w Waszych Rapidach rozbieżności są podobne?

    Zawsze tankuję do pierwszego "odbicia" i podczas pierwszego tankowania nowego samochodu weszło w ten sposób 52 litry. W poprzednim samochodzie, Fabii II (Diesel 1.4 80 KM z 2009) takich rozbieżności nie było - kiedy komputer pokazywał zasięg 100 km, w zbiorniku było ok 5 litrów paliwa.

    M
    Rapid LB | 1.6 CAYB 90KM | MY15 | Ambition Max | Blue Race | Red Dynamic | Gdynia
  •  Można to skalibrować VCD-esem. Może w serwisie też to zrobią,ale nie wiadomo czy za darmo :)
  • nigdy tak nie jest ze ilosc paliwa jest równa faktycznemu wskazaniu kompa, czyli majac zasieg zero samochod nie stanie w tym samym momencie, zawsze jest  jeszcze troche paliwa głownie po to by nie dopuścic do rzeczywiscie calkiem pustego baku co moze wywołać awarie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Wiadomo, że odbiega :-) Ale przy wskazaniu kompa 40 km wolałbym mieć w baku 3 litry, no dobra 5, a nie 8 i stresować się.
    Rapid LB | 1.6 CAYB 90KM | MY15 | Ambition Max | Blue Race | Red Dynamic | Gdynia
  • Nie trzeba się stresować ...
    Sam tankuję często przy wskazaniach około 0 km dojazdu. Czasem i 20 - 30 km przejadę. Przy tankowaniu zazwyczaj uzupełniam bak 51 - 53 l paliwa. Wskazania poziomu paliwa są celowo zaniżone.
    Poprawienie ustawień poprzez VCDS nie da się. Wynika to z prostego faktu, że czujnik poziomu paliwa przesuwa się pionowo (wewnątrz pompy paliwa) jednak kształt zbiornika nie jest na każdej wysokości jednakowego przekroju. Dlatego przy pełnym zatankowaniu pierwsze 250 - 300 km jazdy paliwa jakby nie ubywa, a przy końcówce paliwa (ostatnie 10 - 15 l) wskazania poziomu są zdecydowanie szybsze. Można to odebrać jako szybki wzrost zużycia przy ostatnich litrach paliwa wobec pierwszych setek przejechanych km. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • a właśnie że da się skalibrować wskazania paliwomierza i zasięgu.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @jercen
    1. Wybierz STG 17 (Schlattafel)
    2. Regulacja STG -> Funkcja 10
    3. Wybierz wyświetlacz kanału i zakres korekcji zużycia
    4. Dostosuj wartość odpowiednio

      Wartość bazowa wynosi 100: Ustaw w 1% krokach, odpowiednie wartości maksymalne wynosi 85 (%) i 115 (%).

    Żyją instrukcje kodowania z VCDS:



  • Kochani - nie mówię o korekcie liniowej, którą można ustawić w VCDS, bo to podajecie.
    Pisałem i mówiłem o nieliniowym wskazaniu miernika paliwa. Na początku jazdy z pełnym zbiornikiem - paliwa jakby nie ubywa, a to dlatego - że pełny zbiornik (dla uproszczenia) jest beczułką, rozszerzająca się do połowy wysokości. W drugiej, dolnej połowie - sytuacja jest odwrotna, następuję zmniejszenie przekroju zbiornika - i (przy porównywalnych warunkach jazdy, przy porównywalnym zużyciu paliwa) następuje jego szybsze opróżnienie. Oczywiście - zużycie jest wciąż takie same, ale kierowca (czy pasażer) widzi np. po 200 km "pełny zbiornik", po ok. 400 km - 1/3 zużytego paliwa ...
    Po 600 - 800 km wskazania idą bardzo szybko w dół.
    Na koniec przy tankowaniu - zaskoczenie - bo w baku mam jeszcze 3 - 5 - czasem i więcej litrów rezerwy.

      

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • jedyny sposób=kwadratowy zbiornik. lub super moduł między pływakiem a wskazówką który zaprogramujesz ręcznie i doświadczalnie.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Byłem w ASO, stwierdzili, że tak ma być i trudno, przyzwyczaję się. Przy kolejnym tankowaniu, przy pokazywanym zasięgu 90 km, w zbiorniku było jeszcze 9,5 litra paliwa. Komputer natomiast pokazuje ok 0.5 litra mniejsze zużycie niż w rzeczywistości. Czyli po prostu trzeba z tym żyć, chociaż w poprzednim aucie, Fabii II wartości pokazywane przez komputer bardziej zgadzały się z rzeczywistością.
    Rapid LB | 1.6 CAYB 90KM | MY15 | Ambition Max | Blue Race | Red Dynamic | Gdynia
  • Wczoraj jechałem autostradą z duszą na ramieniu. Zgodnie ze wskazaniem komputera miałem zasięg 5 km a do najbliższej stacji miałem ok. 8. Dojechałem bez problemów i zaskoczyło mnie to, że zatankowałem 47 l do pierwszego odbicia. Czyli potwierdza się to co piszecie, że zasięg pokazywany przez komputer nie do końca jest zgodny z rzeczywistością. Swoją drogą to ile można jeszcze dolać paliwa po pierwszym odbiciu?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Czarny Magic perłowy | Wrocław
  • Oczywiście wiesz, że jest takie coś jak odpowietrznik zbiornika (guzik), który umożliwia wlanie dodatkowych kilku litrów paliwa?
    Sam jeszcze nie lałem "pod korek" więc nie wiem ile dokładnie wchodzi w R, ale w Passacie to było ok. 3 litrów.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • W fabi 1 12 litrów,
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • W Rapidzie tego nie trenowałem ale jeśli chodzi o Fabię I potwierdzam wynik @supermajku :)

    Fabia ma 45 litrów zbiornik, podjechałem kiedyś na stację z około 3 litrami w zbiorniku i przypadkiem chyba zablokowałem odpowiecznik i zalałem 53 litry :D
    Radocha później była ile to km do rezerwy zrobiłem ;)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?