FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Uchwyt pod telefon
  • Koledzy mam pytanie odnośnie uchwytu pod telefon (w moim przypadku SGS5) co możecie polecić aby telefon był w zasięgu ręki, tak żeby nie było trzeba się do niego schylać? Czy da się w R zamocować uchwyt do deski rozdzielczej?
    Mi wpadło w oko coś takiego:
    http://www.brodit24.pl/product-pol-1337-ProClip-do-Skoda-Rapid-13-15.html do tego konsola, ale boję się, że za bardzo przesłoni kratki nawiewów
    druga opcja to montowany na deskę rozdzielczą:
    http://www.mediamarkt.pl/uchwyt-cellular-line-crab-disk-in-car-phone-holder,id-921046
    oryginalny Samsungowy uchwyt niestety jest zbyt krótki i trzeba się odrywać od fotela żeby cokolwiek nacisnąć.
    Jakie są Wasze propozycje?





    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Mam brodita i polecam. Trochę się zastanawiałem zanim go kupiłem, bo drogo, ale pasuje idealnie i jest mega solidne. Do niego przykleiłem, na taśmie montażowej, szczęki z guzikiem ( http://c1.neweggimages.com/BizIntell/item/75/986/75-986-115/img_oneTouchMountionSystem.jpg ). Wsiadam do auta, klik i jadę.
    Nie zasłania przesadnie kratki. W sumie nawet telefon jest chłodzony w czasie ładowania. 

    Edit: już kiedyś wklejałem na forum małą galerię https://www.dropbox.com/sc/p5wnndm6nporx4b/AAApc7LVesFbopSHPOFzzH30a#/

    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • Polecam ten uchwyt: http://www.mobile-shop.pl/product-pol-1006-Oryginalny-uchwyt-uniwersalny-HR-4QF-mocowany-do-kratki.h... Warty swej ceny, miałem w poprzedniej Skodzie, mam i w Rapidzie. Bardzo solidny, może w prosty sposób zmieniać kąt obrotu (czyli można mieć telefon w pionie lub poziomie)

    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Ja mam uchwyt HR ale mocowany do szyby.ogólnie wykonanie jest rewelacyjne.trochę kosztuje,ale warto zapłacić.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Podziękowania dla Kolegów za dyskusję w tym wątku.
    Po krótkim namyśle nabyłem podstawkę Brodit. Do tego ramię obrotowe i głowicę szczękową HR.
    Faktycznie tanio nie jest ale warto.
    Zalety:
    - telefon jest bliżej Kierowcy
    - potrzebne krótsze kable do ładowania
    - telefon jest przy okazji klimatyzowany. Ważne bo jak miałem na szybie i było słonecznie to nagrzewał się dosyć mocno.
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • christof, możesz zrobić zdjęcia jak to wygląda?
    Gdzie i za jakie pieniądze kupiłeś głowicę HR?
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • @mskrapi1980  ok. postaram się jutro wrzucić fotki jak to wygląda.
    Wszystkie elementy kupiłem w auto-komfort.pl. Za głowicę dałem 37 PLN.

    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • Zgodnie z obietnicą wrzucam fotki.
    Uwaga! Podstawka Brodit nie jest zainstalowana w 100% zgodnie z instrukcją. Dolny zaczep wg instrukcji powinien być zahaczony pod ramkę radia.
    U mnie się  nie da. Wygląda tak jakby odległość "kratki nawiewu-ramka radia" była mniejsza niż ta pokazana na instrukcji.
    Wg producenta powinno to pasować do R z lat 2013-14. 
    Być może w kolejnych odsłonach wprowadzali drobne korekty w wymiarach.
    Dla mnie to znaczenia nie ma i uchwyt trzyma się dobrze tylko na górnym zatrzasku. Testowałem na blisko 800 km trasy i różnych nawierzchniach. Jest OK.
    Telefon nie spada, jest zimny i na wyciągnięcie ręki :-)
    20150719_194508.jpg
    2560 x 1536 - 1M
    20150719_194446.jpg
    2560 x 1536 - 1M
    20150719_194459.jpg
    2560 x 1536 - 1M
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • Dziwne że nie pasuje. Zerknij na moje fotki w linku powyżej... Wydaje się że te elementy są u nas identyczne. Jak coś to spróbuj najpierw dół zamontować, a później na wcisk górę, trochę dociskając brodita. Ja się z tym trochę namęczyłem. Miałem problem z guzikami z lewej strony radia (AS, TP)- ramka była przez uchwyt dociskana w dół, napierała na klawisze i blokowała je. Po dwóch dniach brodit się już tak dogiął, że wszystko wróciło do normy.
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • Faktycznie wygląda na to, że odległości mamy te same. Być może tak jak piszesz brodit musi się "dogiąć". Pokombinuję jeszcze i dam znać.
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?