FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dziwne dzwieki z nawiewu.
  • Witam. Szukałem lecz nie znalazłem podobnego problemu czy tematu wiec założyłem ten. Problem polega na tym iż od 3 dni zauważyłem iż w moim rapidzie po właczeniu klimatyzacji jest dziwny świst z nawiewiu tak chocby ktos tam przelewał wode czy jakies swiercze tam śpiewały po prostu ciezko jest mi to do czegos porównac. Nie jest to bardzo ciche po nawet majac glosnosc w skali "7" to i tak to słychac. Nie wiem czy ktos miał juz cos podobnego? Dodam iz auto odebrałem 30 kwietnia 2015 i od razu był problem z klimatyzacja i byłem w servisie bo w ogole nie działała i okazało sie, ze w ogole zapomnieli dodac tam srodka chłodzenia (tak powiedział mi servisant). Aktualnie mam przejachane 950 km jest to rapid lb 1.2 105 KM(klimatronik). Prosze o porade czy od razu z tym jechac znów do servisu?
  • Jak byłeś w serwisie już raz z niesprawną klimą - to teraz "za ciosem" należy drążyć temat aż do skutku. Jeśli to prawda (brak medium w klimie) to może za mało go uzupełnili?
    Jak będziesz odbierał auto z serwisu, to nie odbieraj go na zasadzie klucz za podpis - tylko posiedź chwilę, posprawdzaj, czy nawet przejedź kawałek z serwisantem, byś mógł jeszcze w serwisie określić zakres prac i zmian w Twoim odczuciu.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Klimatyzacja działa tylko własnie ten dziwny dzwiek. Nie byłem pewny czy kazdy tak ma w tym aucie czy tylko ja. Wiec chyba bede musial udac się do serwisu.
  • Czesc ma ten sam problem z klima tylko u mnie to slychac jak klimy dluzej nie uzywam taki metaliczny dzwiek bardzo slyszalny  a jak zalaczam to tak slychac  w nawiewach jak by byly przewody od klimy puste i sie napelnialy i potem jest cisza jade na urlop i jak wroce auto oddaje do serwisu
  • ma to samo :) jak sie dowiecie czy to serwisowalne to dajcie znac
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • To widze ze to jakis problem jest z tym 
  • moze nie problem ale taki feature :)
    a tak na powaznie  - jak cos zdzialacie w ASO dajcie znac bede wiedzial jak "rozmawiac"
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Witam. Prawdopodobnie w moim autku mam podobny problem. Panowie z serwisu po ogledzinach nie mogli stwierdzic przyczyny nieporzadanego dzwieku. Pojawial on sie przy jezdzie z wylaczona klima, a jej uruchomienie chocby na chwile likwidowalo "dzwieczenie". Przy okazji innej naprawy nagrali dzwiek w celu wyslania nagrania do centrali z zapytaniem o mzliwosc wymiany kompresora klimatyzacji. Po okresie urlopowym bede sie kontaktowal z serwisem celem ustalenia dzialan naprawczych.
  • Wg. mojej wiedzy to kompresor i/lub zawór rozprężny klimatyzacji.
    Dzisiaj w związku z chrobotaniem i również szeleszczeniem, przelewaniem itp. z klimy, czekam już 32-i dzień na nowy kompresor.
    Doradca serwisowy poinformował mnie, że importer czeka na zupełnie nową partię kompresorów, ponieważ z dotychczasowymi są nagminne kłopoty właśnie tego rodzaju i w centrali jest decyzja, że nie chcą już zakładać starej serii.
    Innymi słowy powinna być akcja serwisowa;) której oczywiście nie będzie ale problem w Skodzie doskonale znają.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • A gdzie serwisujesz auto
  • Niestety dopadło to i moje auto, przebieg 14000 km i do tej pory wszystko było ok. W następnym tygodniu jadę do serwisu, ciekawe co mi powiedzą.
    Rapid LB | 1.2 CBZE 105KM | MY13 | Ambition Komfort | 23000km | Warszawa
  • Mimo znanej usterki polecam od czasu do czasu sprawdzić czy nie ma czegoś przy filtrze przeciwpyłkowym, po 15 tys km u mnie jazda 90% miasto było brudu co nie miara.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • A wymieniałeś filtr raz w roku czy rzadziej?
    Za pierwszym razem wymieniłem filtr sam szmatka poszła w ruch i troszkę towaru tam było, teraz jak wymieniali mi w aso zapomniałem powiedzieć ale sami z siebie wyczyścili
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Co 15 tyś wymieniam. Czyli co półtora miesiaca. Polecam warto często go zmienić bo tam się przebywa
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Bylem w serwisie z klima Nie stwierdzili nic ale powiedzieli mi ze kompresor jest do wymiany ze niby jakis feler maja te kompresory 
  • Może znowu jakaś akcja serwisowa nas czeka?
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • ja mam podobnie. Wymieniałem już sprężarkę na przełomie maja/czerwca, ale problem właśnie powrócił. Będę zgłaszał ponownie do serwisu...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105 KM | MY2015 | Ambition MAX | Blue Race | 17k
  • Czy zepsuty kompresor po prostu cicho ale słyszalnie rzęzi?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • u mnie słychać rytmiczne szorowanie - już po kilku km jazdy, jak się zatrzymam i wszystko wyciszę, to słychać wyraźnie.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105 KM | MY2015 | Ambition MAX | Blue Race | 17k
  • W moim Rapidzie 1.2 tsi 110KM (rok modelowy 2016) odebranym z salonu 12 czerwca 2015 jest dokładnie to samo. Zdiagnozowali że niby to sprezarka. Od "diagnozy" do wymiany uplynelo 3 tygodnie (mój urlop) i wszystko samo ustalo. Sprezarka przestala wydawac dziwne dzwieki. Panowie z ASO powiedzieli ze musza ja wymienic bo jak tego nie zrobia to juz nie bedzie opcji ponownej wymiany. Po wymianie dzwiek powrocil. Albo te sprezarki w jakis sposob sie docieraja, albo maja wade konstrukcyjna. Juz zaczalem sie zastanawiac czy to wogole sprezarka. W zalaczeniu film który nagrałem telefonem w moim samochodzie. Dajcie glosniej to slychac charakterystyczne, rytmiczne "szorowanie". Napiszczie czy macie to samo. Poniżej link do filmu. Dźwięk słyszalny najbardziej właśnie na takich obrotach jak go trzymam czyli w okolicach 1300 1700 obrotów.
    https://youtu.be/Y-zhl8NKoq4
  • To ja podrzucę mój dziwny dźwięk z nawiewu:
    https://youtu.be/9dsfg0BG1-8
    słychać go z prawej strony w okolicy nawiewu przy drzwiach/schowku
    Co ciekawe dziś odkryłem, że po włączeniu obiegu wewnętrznego przestaje go być słychać.
    Ma ktoś pomysł co to?
    Nie chciałbym, żeby serwis mnie spławiał stwierdzeniem, że "ten typ tak ma"...

    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?