FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dziwne dzwieki z nawiewu.
  • Nie domknięty filtr kabinowy
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ten dźwięk wydaje mi się że nie domyka się klapka nawiewu wew./zew. i próbuje się ciągle domknąć...
  • Zdejmij filtr kabinowy wtrzep/wymień go sprawdź czy liść nie wpadł czy ogólnie czysto i dokladnie zamknij obudowę z naciskiem na dokladnie
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • moim zdaniem awarii uległ silniczek (przeniesienie napędu) regulacji położenia klap powietrza. Sprawdź czy masz nadmuch tam gdzie ustawisz. Jeśli to padło to nie da się sterować któraś klapą i powietrze będzie leciało inna drogą.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • ale to drugi temat rozdział powietrza, a obieg zamknięty to co innego.

    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Witam własnie odebrałem auto z serwisu wymienili mi kompresor na nowy.Kompresor jest cichy nie wydaje zadnych dzwiekow ale musi cos byc innego jeszcze bo metaliczny dzwiek w nawiewach jest nadal pojerzdze jeszcze troche i posłucham jak nie to auto poraz kolejny do serwisu
  • U mnie jest tylko gwizdanie na 2 biegu dmuchawy i tylko wyłącznie bez załączonej klimy i tak się zastanawiam czy jest sens z tym w ogóle do ASO jechać?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Witam, posiadam rapida 1,2 mpi i mój wydawał dokładnie takie dźwięki jakie zamieścił root5 W serwisie byłem już cztery razy! Na początku mieli wymienić kompresor, ale podobno poszły z niego jakieś opiłki i musiałem poczekać na inne części do których te opiłki się dostały. Czekałem na części ok 4 tygodni i odgłos ten bardzo ucichł, albo nawet zanikł. Dzisiaj odebrałem auto z serwisu po wymianie i autko dzwoni ponownie z tym tylko, że trochę ciszej niż poprzednio i odgłos ten nie narasta po dodaniu gazu tak do ok 1500obr/min. Ciekawe tylko czy teraz też ucichnie po jakimś czasie. Rapid ma 4tyś przebiegu i nazwaliśmy go z żoną "dzwoneczkiem" z powodu metalicznych dźwięków :) Dodam, że dźwięk ten słychać tylko przy wyłączonej klimatyzacji i przy nagrzanym silniku(temp. oleju ok 90st) po naciśnięciu magicznego przycisku AC odgłos znika.
  • Mam też tak, ale odgłos nie znika, nie ma zależności czy klima wlaczona czy wyłączona... My z żoną nazwaliśmy ten dźwięk ptaszkami... To chyba jest tak: TEN TYP TAK MA
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • I jak tam koledzy rozwiazal juz ktos ten problem z tym dziwnym metalicznym dzwiekiem ja w poniedzialek odstawiam auto na serwis mam nadzieje ze cos znajda bo zaczyna mnie ten dzwiek denerwowac
  • Witam Jacek, prawdopodobnie masz zepsuty silniczek od otwierania klap nawiewu,nie daj się spławić tylko niech wymienią na gwarancji.Pozdrawiam
    Rapid LB/1.2 MPI/MY14/Ambition/Czarny Magic/Toruń
  • Odswieże temat. U mnie też pojawił się ten dźwięk identyczny jak u Jacka. Tylko,że bardzo cichy i nie zawsze go słychać. Czasami pare dni jest ok a czasami pare dni z rzedu klika cos po prawej stronie. Wyłączenie klimy nic nie daje. Jedynie gdy zamkne obieg na wewnętrzny to dźwięk ustaje. Co to może być?
    Rapid LB | 1.6 CAYC 105KM | 2014 | Elegance Max | Srebrny Brilliant metalizowany | 41000 | Toruń
  • Cześć.
    U mnie to było uszkodzenie mechanizmu klapki obiegu wewnętrznego, polegające na rozpięciu się jednego z zatrzasków obudowy. Wymiana w ramach gwarancji :-)
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • dzięki za pomoc trzeba się zapisać do aso:/
    Rapid LB | 1.6 CAYC 105KM | 2014 | Elegance Max | Srebrny Brilliant metalizowany | 41000 | Toruń
  • Cześć,

    To ja odkopę temat. Czy słyszał ktoś coś podobnego jak na załączonym filmiku (od 2 do 10 sekundy, później też) ? Nie chodzi mi o dźwięk "wiatru" bo to odgłos nawiewanego powietrza, tylko to co słychać w tle. Brzmi jak przelewająca się woda ? (zapowietrzony układ ?). Oczywiście występuję od czasu do czasu, chociaż jak teraz klima włącza się częściej to częściej to słyszę. Z moich testów wynika, że odgłos występuję tylko przy włączonej klimatyzacji - jak ją wyłącze to znika. Generalnie na żywo brzmi to masakrycznie. 

    https://youtu.be/79G2SaP-s6o
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | StyleMax | Beż Cappucino | 9500km | Łódź
  • Przelewa się czynnik klimatyzacji, niestety norma.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Dzięki Maciek. Poważnie u Was tez to tak brzmi ? Przecież to jest jakaś maskara. Jeździłem różnymi samochodami ale w żadnym nie było takiego dźwięku... 
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | StyleMax | Beż Cappucino | 9500km | Łódź
  • Odnośnie szumów z nawiewów,też u mnie występują od 2 prędkości.Mógłbyś coś więcej napisać na ten temat ?
    LB 1,2 TSI 110KM MY2016 AMBITION MAX SZARY MATALIK
  • Kiedy wymieniałeś filtr przeciwpyłkowy? u mnie szum jest od 2 bardzo niewielki ale na starym filtrze świst aż szedł z wentylacji

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?