FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Normy olejowe VW
  • Powinno być łatwiej dobrać dobry olej dla naszych Skód Rapid:
    Lista norm:
    VW 500 00 - Oleje lekkobieżne do silników benzynowych i wolnossących silników Diesla.
    VW 501 01 - Oleje silnikowe o wszechstronnym zastosowaniu bez właściwości oleju lekkobieżnego do silników benzynowych i wolnossących silników Diesla.
    VW 502 00 - Oleje lekkobieżne do silników benzynowych pracujących w trudnych warunkach.
    VW 503 00 - Oleje do silników benzynowych w samochodach osobowych z przedłużonym okresem między wymianami (WIV: 30 000 km, 2 lata).
    VW 503 01 - Oleje do doładowanych silników benzynowych w samochodach osobowych z przedłużonym okresem między wymianami (WIV, np. Audi S3, TT).
    VW 504 00 - Oleje silnikowe z systemem Longlife. Do nowych silników benzynowych FSI.
    VW 505 00 - Wielosezonowy olej silnikowy do silników Diesla z i bez turbodoładowania.
    VW 505 01 - Wielosezonowy olej silnikowy specjalnie dla silników Diesla z pompowtryskiwaczami.
    VW 506 00 - Norma do silników Diesla z przedłużonym okresem między wymianami.
    VW 506 01 - Norma dla silników Diesla z pompowtryskiwaczami z przedłużonym okresem między wymianami (WIV).
    VW 507 00 - Oleje z systemem Longlife. Do silników Diesla, łącznie z silnikami Diesla z systemem cząstek stałych bez dodatku paliwa.

    Normy szczególnie ważne przy dpf. Ja przy lpg, wymianach co 15 tys, jazda 90% miasta, stosuję 502

    Metoda "Kopiuj-wklej" z: http://www.ekonaft.com.pl/firma/informacje-porady/62-normy-vw
    Warto by, nim wkleisz, zadać sobie trochę trudu i powyrzucać te normy, które nie dotyczą Rapida. [mod] 

    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • A ja, dałem się "puścić w maliny" przy pierwszej wymianie (15 tys, LPG, TSI). "Racjonalizator" z ASO zalał mi olej 505-01, w cenie 57 zł/ltr!

    Ale mądry Polak po szkodzie i teraz już olej i filtry kupuję sam.
    Rapid LB | 1,2 CBZA 63kW LPG | MY15 | Ambition Max | Srebrny Brilliant | 182500km | Kołobrzeg
  • Wielu płaci frycowe za pierwszym razem, a za drugim wie co robić. Dobrze, że można jechać z własnymi materiałami do ASO, inaczej byłby to drogi interes.
  • Toledo LB/1.2CBZA 86/MY2014/Reference/Czarny/44300km/ Kerry
  • Ja ostatnio sam zmieniałem po 6000 km bez kasowania inspekcji i zalalem Castrol EDGE 5W-30  VW 504.00 zgodnie z instrukcją obsługi. 
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?