FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Opony 195/55 R15
  • W to już nie wnikam :) Bo to twój czy kolegi "problem" czy chcesz jeździć na homologowanych rozmiarach czy nie. Ja osobiście gdybym miał nowe auto pewnie trzymałbym się wytycznych producenta ze względu na ubezpieczenie. Z tym, że w moim przypadku w rapidzie wchodzi tylko 17" w grę i tylko na 215/40/17 :) Innych kół nie chce widzieć. Padło pytanie czy dana opona wejdzie na daną felgę, więc odpowiedziałem, że wejdzie. A jak to będzie wyglądać w rapidzie, lub co na to ubezpieczalnia to już inna bajka.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • @kros na pewno Ci przypomnę:) bo jestem bardzo ciekaw jak rapidek będzie wyglądał na 195 porównawczo do 185. Także rób już zdjęcia na 185, a po zmianie na zimowe Ci przypomnę o zdjątku:)

    Myślę, że 6j będzie zbyt wąska dla 205, opona bardzo się wybrzuszy jak balon i będzie to śmiesznie wyglądało, tak mi przynajmniej powiedziało kilku wulkanizatorów
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan, przepraszam że musiałeś tyle czekać, ale mam ostatnio urwanie głowy.
    Zdjęcia są z telefonu, bo zdjęcia aparatu pewnie byśmy się nie doczekali.
    Jak zmienię opony to wyfocę jeszcze raz - zapamiętałem ustawienie - więc mam nadzieję że będzie miarodajne.

    Tutaj dobrze widać jaki cel mi przyświecał tutaj 185:
    1. wnęka nadkola między oponą nie jest większa niż profil opony
    2. tarcza wypełnia całą (przód) i co najmniej połowę felgi (tył)

    Oczywiście wnęka i profil opony w rzeczywistości sa plus-minus takie same, ale to widać jedynie z poziomu gruntu, a przecież tak aut nie oglądamy na codzień - więc mojej ocenie opon i felg podlega taka właśnie perspektywa. Przestrzeń w tylnym nadkolu też się zmienia nawet w zależności od stanu paliwa w baku, więc dlatego nie robię z poziomu gruntu.
    1WP_20150920_003.jpg
    3552 x 2000 - 2M
    3WP_20150920_004.jpg
    3552 x 2000 - 2M
  • @kros wielkie dzięki za te zdjątka. Mam podobną ocenę tak jak Ty. Ale z niecierpliwością czekam na porównanie obu zdjęć 185 i 195:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Kros te fegi to skodowskie Carme?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • No własnie ........ dla mnie ładne :-)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Jeżeli ktoś mieszka na nizinach i zamierza kupić opony warto rozważyć nowość na rynku Michelin Cross Climat. Można zaoszczędzić na dwóch zmianach w ciągu roku i dodatkowym komplecie i przechowaniu. Z etykiet wynika że są lepsze od połowy letnich i zimowej, do tego są bardziej ciche. http://www.oponeo.pl/dane-opony/michelin-crossclimate-185-60-r15-88-v-xl#91523534

    http://www.crossclimate.michelin.pl/
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?