FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Podświetlenie LED tablicy rejestracyjnej - Oryginalne akcesorium SKODY do Rapida
  • Dawno mnie nie było ale człowiek nie żyje tylko w internecie :)

    Jeśli kogoś interesuje to SKODA do naszych Rapidów (i nie tylko) sprzedaje całe lampki LED oświetlające tablicę rejestracyjną jako oryginalny zamiennik do zwykłych żarówek.

    Informacja z numerem części m.in. tutaj: http://www.octaviaclub.cz/clanky/navod-led-osvetleni-rz-octavia-3-originalni-dil-861.html

    Z informacji z innego forum od ludzi co zakładają je do O3 spokojnie można je zamawiać u nas w ASO podając nr części.
    W Skodzie jest to 000 052 110
    Taka sama lampka jest w VW ale tam nr to 3AF 943 021A

    W O3 piszą, że trzeba komputer przekodować aby nie było błędu spalonej żarówki. Czy u nas ktoś się orientuje czy tablica rejestracyjna jest monitorowana i też trzeba zmieniać czy wystarczy tylko przełożyć lampki ?

    Pozdrawiam 
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Nikt nie odpowiedział to wychodzi na to, że jestem pierwszy :)

    Zaszalałem, zamówiłem i zamontowałem :).
    Koszt to 28 zł z groszami (nie pamiętam dokładnie a nie mam przed sobą faktury) w ASO.

    Wymieniałem prewencyjnie olej w silniku i chłopaki przy okazji założyli.
    Okazało się, że pomimo braku informacji w instrukcji o przeprogramowaniu sterownika w Rapidzie, trzeba były pozmieniać opcje. Gdzie i jak nie widziałem ale oni nie robią to na VCDS a sam tego jeszcze nie szukałem.
    Instrukcja mówi tylko, że w SuperB i Yeti trzeba programować tak samo jak koledzy z sąsiedniego forum OCP piszą w kwestii O3, której nie ma oficjalnie na wykazie w instrukcji.

    Jest też ważna informacja dla Was wszystkich jeśli byście chcieli tą lamkę montować w swoich Rapidach.

    W instrukcji jest uwaga, że ta lampka nie pasuje to do Rapidów jeśli w nich jest system Start-Stop lub Light Assistant.!!!

    Więc nie należy pochopnie kupować ewentualnie popytać ludzi, którzy zakładali do O3 bo tam wiele osób ma te systemy a lampki montują.

    Mi w każdym razie efekt się podoba, ładnie wygląda na niebieskim lakierze a i ładnie łagodnie podświetla nie robiąc choinki jak niektóre chińskie LEDy, które by mogły zastąpić światła wsteczne :D

    Poniżej parę zdjęć.


    LED_1.jpg
    1280 x 960 - 204K
    LED_4.jpg
    1280 x 960 - 569K
    LED_5.jpg
    1280 x 960 - 411K
    LED_6.jpg
    1280 x 960 - 561K
    LED_2.jpg
    1280 x 960 - 407K
    LED_3.jpg
    1280 x 960 - 421K
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • O orientujesz sie co ma ss do ledow nad tablica ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Nie wiem, tak jest napisane instrukcji montażu dołączonej do lampek.
    Dla mnie zastanawiające jest to bo ludzie w O3 to montują i często są to wersje dość mocno doposażone i pewnie mają SS i LA i działa wszystko.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Taka dostalem odpowiedz od motohid.pl
    yunior81 napisał/a:
    Przejściówka jest potrzebna do ledów tablicy czy wystarczy jakieś kodowanie ?

    w Rapidzie nic nie musisz wiecej robic ani kupowac. Podmieniasz lampki/żarówki i wszystko. Komputer w Rapidzie nie sprawdza rejestracji"
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Moje lampki nie są z tego sklepu.

    Jak mam lampki sygnowane przez Skodę jako oryginalne akcesorium.

    Tam nie ma przejściówek i ich nie potrzeba. Tak jak napisałem powyżej wg. instrukcji nie potrzeba modyfikować ustawień komputera jeśli chodzi o Rapida więc pewnie nie sprawdza tablicy rejestracyjnej
    W ASO, które mi montowało lampki stwierdzili, że trzeba w moim przypadku przeprogramować komputer. Nie wiem, może u mnie jest coś inaczej.
    Nie wnikałem, nie płaciłem za montaż a mieli tak zrobić aby nie było problemów i nikt nie będzie się czepiał przy gwarancji jak coś.
    Nie zmienia to faktu, że chciałbym się dowiedzieć gdzie to zmieniali i jak to wygląda w przypadku VCDSa.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Lampki oświetlenia tablicy nie są podłączone do kompa. W przypadku spalenia - nie ma żadnej reakcji kompa. (Wiadomo - przy zwarciu leci bezpiecznik).
    Odnoszę wrażenie - że chłopcy tak dla "szpanu" powiedzieli, bo przy wymianie (zamianie) nie trzeba nic przeprogramować. Sama wymiana - to chwila zabawy i tyle.
    Pozdrawiam 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Sama wymiana zgadza się, chwila i już jest :)
    Miałem sam to robić ale wymieniałem olej a lamki zamawiałem w tym samym ASO to przy okazji mi założyli. Może i chcieli zaszpanować ;)

    OT: Oby nie szpanowali w innych kwestiach. Do tej pory nie miałem do nich zastrzeżeń i nie "szpanowali" moją kieszenią. KONIEC OT
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk zamawiałeś w ASO...podałeś im nr części i już? Mieli na stanie, czy czekałeś, jeśli tak to jak długo? Koszt 28pln za 1 czy 2szt? Pytam bo może się skuszę... ps. Twój mod wygląda pozytywnie ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Grzesk , rozumiem, ze brales w Dobroniu tak ? Wrzucaj numery Skody, jutro dzwonie i zamawiam ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • kolega Grzesiek podał nr części  w pierwszym poście "000 052 110" więc ktoś tu przegląda forum po łebkach.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Późno już :)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @bounty, tak zgadza się, podałem im nr części i już. Nie mieli na stanie, ściągali z centrali (tak mówili). Nie każdy bawi się w takie coś aby mieć to na stanie. U mnie trwało to niecałe 2 tygodnie. Trochę długo, bo inni co zamawiali w tym czasie np. u Zimnego w Lodzi mieli po 2 - 3 dniach.
    Koszt jaki podałem jest za 1 szt. czyli 28 - 30 zł razy 2 szt. (takie przedział cen widziałem) da całość. Ja miałem a 28 zł z jakimiś groszami.
    Co do wyglądu też mi się podoba :)
    @yunior81 tak, brałem w Dobroniu bo mam tam najbliżej.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • OK, dzięki... teraz mam komplet informacji. Będę zamawiał coś w ASO, to może hurtem domówię i lampki.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Lampki zamowione 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • A czy ktoś wie jaka rożnica jest watt pomiędzy zwykłą, a ledową lampką ? :)
  • Fabryczne lampki mają 5W czyli łącznie 10W.
    Te LEDy wg. tego co jest napisane na obudowie mają 0,8W czyli łącznie 1,6W
    Nie robiłem zdjęcia swoich od spodu ale na jednej ze stron znalazłem właśnie zrobione z drugiej strony.


    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Dzięki za informacje.  Też sobie taki założę :)
  • Witam
    Mam pytanie czy ten led jest zintegrowany z tą oprawką i czy w razie awarii led-a, wymienia się tylko led czy trzeba całość ???
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Nie przyglądałem się szczegółowo ale wygląda to na zintegrowaną całość. 
    LEDy są aż tak awaryjne? W F1 już kilka lat mam LEDy do jazdy dziennej w miejscu gdzie fabryka przewidziała przeciwmgielne i nic się z nimi nie dzieje.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Nosz ...... z SS nie działa, będę musiał jakiś kasowników poszukać ;/

    ______
    Kultura na forum obowiązuje, prosimy bez przekleństw. Wykropkowane
    Moderator
    grzesk
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?