FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Problemy z ukl. kierowniczym
  • Witam wszystkich, mam rapida z 2014 r i od pewnego czasu mam problem z ukladem kierowniczym, auto prowadziło sie bardzo lekko a od pewnego czasu czuje spory opór przy skretach im wyższa prędkosc to już na prawde jest cieżko kierować. Zgłosiłem problem do ASO, oni nie widzieli problemu ale wymienili mi regulator napiecia i cos tam jeszcze nastawiając się na problemy ze wspomaganiem elektronicznym. Wymiany nic nie pomogły, zastanawiam sie czy to nie problem bardziej mechaniczny, cos z kolumna kierowniczą, jakies łozysko? Co o tym sadzicie?
    Dodam ze nie zapalila mi sie zadna kontrolka od wspomagania, i wspomaganie jako takie jest, czuc go zaraz po odpaleniu auta ale mimo to kierowanie jest dużo cieższe niz na poczatku.
  • Hej. U mnie podobnie, coś w rodzaju niepełnego wspomagania. O dziwo też wyczuwalne przy wiekszych prędkościach. Raz na serwisie, panowie powiedzieli brak błędów i odesłali do domu a że nie lubię patrzeć na ich smutne gęby więcej nie pojechałem więcej. Na przeglądzie znowu zgłoszę proforma ale nie liczę na pomoc z ich strony. Jak wpadnniesz co to może być to wrzuć na forum ja zrobię to samo.
    LB, TSI 105, MY 2013, Ambition, Wrocław
  • A nie jest tak, że przy dużej prędkości wspomaganie prostu się wyłącza dla ekonomiczności i pewniejszego wyczuwania auta?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Nie. Kierownica obraca się zdecydowanie ciężej niż przed wystąpieniem usterki. 
    LB, TSI 105, MY 2013, Ambition, Wrocław
  • Na tych samych kołach?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Letnie i zimowe efekt ten sam.
    LB, TSI 105, MY 2013, Ambition, Wrocław
  • U mnie tak samo jak u kolegi kristofa, problem wystepuje tak na letnich jak i teraz na zymowych (koła na innych felgach).

    Czytajac forum widze ze jest tu paru fachowców znajacych sie dobrze na autach, panowie podrzućcie jakis temat/ewentualną przyczynę takiej usterki, zeby moze doradzic cos tym patałachom z ASO bo bedą mnie zbywać w nieskończoność.  
  • Jeżeli masz vcds spróbuj ustawić móc wspomagania na łatwiejsze.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Niestety nie posiadam vcds. Zapomnialem dodac ze normalne wspomaganie czasami sie pojawia na kilka sekund wiec chyba zmiana w programue nie wiele zmieni.
    LB, TSI 105, MY 2013, Ambition, Wrocław
  • A nie lepiej podjechać do serwisu ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • serwis twierdzi ze wszystko jest ok, wiec ile razy mozna jezdzic i słuchać tego samego. Jezdzil ze mna serwisant, twierdzi ze jest ok a jak ja mu mam udowodnic ze nie jest, ze bylo inaczej a cos sie spier....?
  • Napisz na kontakt skoda
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ja na serwis też już nie liczę, dokładnie to samo powiedzieli w moim przypadku. Ogólnie zniechęcony jestem do serwisu. Podobną przeprawę miałem ze sprzęgłem, cztery razy naprawialu i nie naprawili. Chyba lepiej żeby nie grzebali bo jeszcze coś innego przy okazji spier.....

    Pisałem na kontakt skoda ze sprzegłem, kompletnie zlali temat. Ogólnie napisali że w myśl prawa nie są gwarantem sprzedanego samochodu. Gwarantem jest sprzedawca i u niego należy załatwiać temat. Jak ktoś
    jest zainteresowany to mogę wkleić całą treść
    LB, TSI 105, MY 2013, Ambition, Wrocław
  • Witam. Romkeo wspomaganie naprawione? Daj znac jak juz cos wiesz w temacie. Mam ten sam problem za kilka dni jade na przeglad wiec zglosze ponownie. 
    LB, TSI 105, MY 2013, Ambition, Wrocław
  • Witam, niestety problem pozostal, w serwisie powiedzieli ze tak ma byc, jezdzil ze mna mechanik, potem wzielismy innego rapida ale trudno mi sie odniesc do innego auta, wiem jak było wczesniej w moim i roznica jest spora. Elektryk zrobil pomiary, wszystkie sa w normie a problem jest nadal. Mialem wczesniej wymieniany akumulator i regulator napiecia nie wiem czy alternator tez wymieniali bo teraz placza sie w zeznaniach. Aku wymieniony na mocniejszy wiec moze teraz alternator jest za słaby? Nie wiem co dalej z tym robic, daj znac co ci powiedzieli po przegladzie.
  • romkeo, jestem po przeglądzie, niestety konkretów brak, serwis generalnie na przyczynę w 70% stawia na słaby aku bo tak wyszło na testerze. Narazie będę próbował naładować i zobaczymy. Pozdrawiam
    LB, TSI 105, MY 2013, Ambition, Wrocław
  • U mnie wymienili aku na mocniejszy i nic nie dalo wiec nie sadze by to pomoglo u ciebie. Najgorsze jest to ze w zaden sposob nie mozna udowodnic tej usterki bo to ze wspomaganie jest slabsze to jakby subiektywne odczucie, my to odczuwamy bo prowadzimy powiedzmy to samo auto codziennie od 2 lat ale serwisant czuje ze wspomaganie jakies jest i bedzie sie upieral ze wszystko gra...

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?