FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
1.2 TSI po dodaniu gazu... brzmi jak TDI
  • Tydzień temu miałem wymienianą poduszkę pod skrzynią... wszystko fajnie, samochód lepiej się prowadzi, szybsza reakcja przy operowaniu gazem, sprzęgłem, itp. nie ma uczucia bujania i stuków, ale od tego czasu R zaczął głośniej pracować, po dodaniu gazu terkocze jak diesel i zastanawiam się co może być przyczyną. Zaczęło się po wyjechaniu z ASO... więc tak myślę, co oni mogli nabroić? Ma ktoś pomysł?

    Inna sprawa zacząłem się wsłuchiwać i zaglądać pod maskę... i zauważyłem, że coś ta rolka przy pasku jest jakaś zwichrowana, nagrałem filmik LINK DO FILMU. Wszelkie uwagi mile widziane.  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Faktycznie rolka kołysze się jakby padło łożysko. Niech ktoś Ci przygazuje a Ty zobacz jak się zachowuje na wyższych obrotach. Jeśli to faktycznie łożysko napinacza to może hałasować.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • To rolka prowadząca, napinacz jest niżej z łbem na klucz, u mnie też tak się leciutko chybocze, pozdrawiam.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • bounty może jest tak, że jak miałeś uszkodzoną poduszkę to wibracje i praca silnika się "rozchodziła". Teraz po wymianie jest "sztywno" i stąd może wynikać "inna" praca silnika.
    W byłej Octavii II FL wymieniłem tylne tuleje w wahaczach przednich na "pełne", prowadzenie poprawiło sie o 200%  ale okazało się, że "zmieniła" sie praca silnika i było czuć dużo wiecej wibracji, które mnie troche irytowały, dlatego powróciłem do serii.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Coś w tym może być. Zgłosiłem już to w ASO, jutro u nich będę, to sprawdzą. Wertuję teraz w necie materiały, odnośnie tego jaki wpływ mogła mieć wymiana poduszki, na pojawienie się głośnej pracy silnika (takiego terkotania jak dieslu) przy wciśnięciu pedału gazu. Jak się okazuje, temat rzeka. Jednym słowem obecna głośna praca silnika, bardzo mi się nie podoba ;-( a jak znam moje ASO to powiedzą, że tak ma być...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Jeszcze raz włączę ten filmik ale jak dla mnie silnik pracuje normalnie. Tzn. u mnie tak jest od początku jeśli chodzi o akustykę. U kolegi w pracy co ma identyczny motor tylko o 5 miesięcy młodszy jest tak samo.
    Chyba, że mikrofon w kamerze wycina Ci część dźwięków i nie słyszę tego co Cie niepokoi.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Filmik dotyczy tej rolki przy pasku... dźwięk słyszalny jest po dodaniu gazu... nie miałem wczoraj nikogo kto by zasiadł za sterami, spróbuję dzisiaj to uchwycić, to wrzucę...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Na rolkę spojrzę u siebie po 16. Ciekawe jak jest u mnie.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Praca silnika, nie wiem czy nagranie oddaje to o co mi chodzi, czyli taki "grubszy" dźwięk, taki bardziej basowy... ale jak możecie, zwróćcie uwagę przy okazji czy silnik przypadkiem nie za bardzo się buja? LINK DO FILMU. Jak zwykle sugestie mile widziane ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty niczego niepokojącego nie słyszę, ani nie widzę. Podejrzewam, że poduszka jeszcze się nie ułożyła i inaczej przenosi drgania na budę.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • bounty też nic niepokojącego nie usłyszałem co do bujania to nie sprawdzałem tego u siebie. Ale zainteresowało mnie coś innego, widać u Ciebie taki biały nalot na wygłuszeniu komory silnika od przedziału pasażerskiego w okolicach miedzy tą okrągłą metalową zapinką a dwoma przyłączami klimy. Mam coś podobnego na tym wygłuszeniu normalnie jest to zawsze suche a nalot wygląda jak ten wapienny na długo niemytych kranach np: w łazience. Ale po deszczu lub myciu auta w kilku miejscach mam to wygłuszenie mokre tak jakby się gdzieś woda z podszybia sie lała. Planuje z tym do aso podjechać bo chyba nie powinien ten element być mokry.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • @bounty patrzyłem u siebie w wczoraj i u mnie silnik buja się tak samo. Co to dźwięku musiałbym to na żywo usłyszeć. W nagraniu część dźwięków jest zniekształconych i też niczego złego tu nie słyszę, śmiem twierdzić, że jest podobnie. A rolka u mnie buja się jeszcze bardziej na boki niż u Ciebie.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Bujanie rolki jest jej normalną pracą.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Dzięki koledzy!
    @grzesk
    fajnie, że sprawdziłeś, trochę mnie to uspokoiło... pewnie jest tak, że po wymianie poduszki, silnik inaczej brzmi, może się ułoży, zobaczymy... dziś jestem w ASO to może sprawdzą ;-)

    OT. w innym wątku pisałeś, że wszystko ostatnio Ciebie denerwuje... u mnie tak samo ;-) ostatnio śmieciarka mi uszkodziła R, teraz jakieś kwiatki wychodzą z R... wakacji mi się chce ;-) już nawet sprawdzałem oferty do Kenii i Gambii, ale wygasła mi żółta książeczka, więc szczepienie na febrę przede mną. 
    Miłego Dnia dla wszystkich !!! 


    ---------------------

    W sprawie głośnej pracy silnika po wymianie poduszki pod skrzynią... jeden serwis stwierdził, że jest OK... w drugim serwisie po odbyciu jazdy, mistrz serwisu zauważył, że auto jest sprężyste jak nowe (bo nowa poduszka), ale faktycznie jest trochę za głośno... powstało kilka możliwości... 1. źle założona poduszka, 2. ruszona poduszka pod silnikiem lub nie zgrane mocowanie poduszki pod silnikiem, 3. z racji, że długo jeździłem z problemem, mogły się uszkodzić inne podzespoły... po weryfikacji, poduszka pod skrzynią OK, poduszka pod silnikiem OK, trzecia podłużna poduszka (nie wiem od czego) też OK... jazda testowa dla porównania innym R też była. Reasumując, pozostaje mi się pogodzić z głośną pracą silnika, będę obserwował... jest też teoria, że wcześniej jak była uszkodzona, były stuki, ale silnik pracował przez to cicho, a teraz pracuje "prawidłowo". Zrobiłem co mogłem, czas pokaże... ale może dla kogoś moje spostrzeżenia będą pomocne.  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?