FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Montaż czujników parkowania
  • Witam przedstawiam zdjęcia i opis samodzielnie zainstalowanych tylnich czujników parkowania Rapid nie miał ich fabrycznie więc postanowiłem je zainstalować chciałem orginał z wyświetlaniem grafiki w radiu cena zestawu którą mi podał serwis Skody w Poznaniu powiedzmy delikatnie była kosmiczna więc postanowiłem kupić ten zestaw bezpośredniu w Czechach kit ten nazywa się 5JA054630A i kosztuje tam 4149 koron czeskich. Montażu dokonałem samodzielnie wymaga to trochę cierpliwości i kilku godzin pracy podłączenie do skrzynki bezpieczników oraz deski rozdzielczej nie jest to trudne w dołączonej instrukcji jest to bardzo ładnie opisane krok po kroku włącznie z montażem w karoserii wiązek kablowych. Wiercenie w zderzaku wiertnica 18mm, sensory zrobiłem w kolor zderzaka dałem to małe zlecenie w auto lakierni.  W związki z tym że, po zakończeniu montażu aby wszystko działało potrzebne jest kodowanie załączona procedura kodowania jest w instrukcji jednak trzeba to zlecić w serwsie skody co w mojej opini jest przystępne cenowo początkowo myślałem że, da się to wykonać vcds lub innym oprogramowaniem jednak nie ma takiej możliwości.

    Pozdrawiam
    alerapid
  • Jaka wielkość finalnych kosztów? Dlaczego vcds nie dal rady?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • czy w tej centralce jest miejsce na podłączenie przednich czujników? wrzuć skan instrukcji
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Wyszło jakieś 950zł cena zestawu, malowanie sensorów i kodowaniem (bez kosztów montażu czyli zrób to sam...), vcds i inne programy nie pomogą ponieważ kodowanie jest online chyba tylko serwisy autoryzowane mają takie możliwości i połączenia z serwerami grupy VAG, w radiu swing nie miałem w ustawieniach opcji PDC po odbiorze samochodu z serwisu pojawiła się opcjach pozycja PDC na wstecznym automatycznie ściszanie jest też regulacja głośności z jaką radio ma grać w tle gdy cofasz.
    W centralce jest miejsce wolny port na podłączenie przednich sensorów są tam styki ale czy po podłączeniu przodu ten port jest aktywny? tego nie wiem w instrukcji wyjaśnienia dotyczą tylko tyłu auta.  
    alerapid
  • tutaj można zakupić części do doposażenia grupy VW - zazwyczaj jest też opis co musi być w aucie aby można było dołożyć nowe możliwości
    http://www.carsystems.pl/
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Ceny zabójcze czujników na tej stronce carsystems za komplet 480€ do tego musisz mieć przynajmniej radio Bolero. Za dużo asystentów w aucie też nie dobrze.
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • No ładnie to zrobiłeś pełne Profi, ale sporo też musiałeś rozebrać, szacun za cierpliwość.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Czy w zderzaku byly zaznaczone miejsca na czujniki ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Zdejmowałeś zderzak? Masz może fotki jak zdejmowałeś lub już samochodu bez zderzaka?
    Pytam bo dostałem kilka dni temu małe uderzenie w tył, z zewnątrz wygląda ok ale zastanawiam się co jest pod i czy mogło się tam coś przesunąć/uszkodzić?
    I czy mam go zdjąć obejrzeć czy zostawić jak jest.
    Dzieki z gory
    Rafal
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Dzięki Rick, bo cierpliwość przy tym potrzebna ale naprawdę można to ogarnąć pewnie auto warsztat by sporo za montaż skasował. Tak yunior81 od drugiej strony zderzaka są zaznaczone miejsca na plastiku gdzie wykonać otwory oraz oznaczone obramowanie miejsca gdzie przykleić prostokątne uchwyty sensorów bo sensor nie może być lekko pod kątem duży + dla Skody za to.

    Co do carsystems (wpis na forum to reklama jak sądzę) Powiem tak oferują zestawy dużo droższe od tych które można kupić w Czechach carsystems wiązki robi samodzielnie, moduły podobno nie są nowe czyli jaki jest sens zakupu takiego składaka drożej od oryginalnego  produktu oraz wiązek kablowych Skody?
    IMG_7052.JPG
    3264 x 2448 - 2M
    alerapid
  • rasz, pod spodem nic nie ma jest belka, demontaż zderzaka banalnie prosty jednak trzeba dwa koła zdjąć i mieć dwa podnośniki. 
    IMG_7023.JPG
    1632 x 1224 - 805K
    alerapid
  • Instrukcja montażu, rysunki oraz opis kodowania dla serwisu.
    IMG_7040.JPG
    3264 x 2448 - 2M
    IMG_7042.JPG
    3264 x 2448 - 2M
    IMG_7041.JPG
    3264 x 2448 - 2M
    IMG_7044.JPG
    3264 x 2448 - 2M
    IMG_7045.JPG
    3264 x 2448 - 2M
    IMG_7047.JPG
    3264 x 2448 - 2M
    IMG_7043.JPG
    3264 x 2448 - 2M
    IMG_7049.JPG
    3264 x 2448 - 2M
    IMG_7051.JPG
    3264 x 2448 - 2M
    IMG_7048.JPG
    3264 x 2448 - 2M
    IMG_7050.JPG
    3264 x 2448 - 2M
    IMG_7046.JPG
    3264 x 2448 - 2M
    alerapid
  • Dzięki za foto.
    A czy ta czarna listwa pod zderzakiem-dokładka jest zdejmowania niezależnie od zderzaka czy razem z nim? Zdejmowane ja najpierw z auta czy razem ze zderzakiem?
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Ta czarna listwa zostaje ze zderzakiem przy demontażu istnieje możliwość odpięcia jej i wymiany.
    alerapid
  • Czy taki zestaw można zamontować do MY2016? Czy ten sterownik zadziała? Przymierzam się do montażu czujników ale chciałbym mieć pewność.
    Pozdrawiam
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Czy ktoś się orientuje czy można do SB MY17 dołożyć czujnik parkowania na przód? A jeśli tak, to jaka jest tego koszt?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • A czy jest możliwość dokupienia i dołożenia także czujników do Spaceback MY13 na przód? Obecnie są zainstalowane na tył, radio to Swing ówczesny (czyli taki jak ten ze zdjęcia w pierwszym poście).
    O ile się dobrze orientuje to Octavia 3 z identycznym radiem i też tego okresu, miała możliwość dołożenia czujników z przodu.
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition Komfort | Blue Denim | 75000km | Częstochowa
  • Jeśli któryś z kolegów szuka, to znalazłem czeską stronę z zestawem 5JA054630A za niecałe 47EUR. Do mojego auta się nie nadaje. Pasuje tylko do roku modelowego 2015.


    Rapid SB / 1,2 TSI EA211 CJZC 90KM / MY16 / Active / Biały / 62 kkm / Zawiercie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?