FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid Spaceback
  • Przyłapana Skoda Rapid Spaceback bez maskowania:
    http://youtu.be/FZ3ooTxPHhQ
    Nie wygląda to źle :-) Ciekawi mnie jak tam z bagażnikiem w tej wersji, czy za dużo nie ucięli ;)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • hehe.. no filmik niezły. Faktycznie to nowe Rapidy Spacebacki. Z bagażnikiem to będzie 415 litrów wg. http://new.skoda-auto.com/en/models/rapid-spaceback/ czyli w sumie niewiele. Jak tak oglądałem ten filmik to moje pierwsze skojarzenia to wydłużona Fabia ;) ale o to tylko skojarzenia. Ogólnie fajnie wyglądał biały i srebrny.
  • Wiesz zależy jak się patrzy na tą pojemność. Miałem doczynienia z Rapidem Liftback i tym bagażnikiem 550 litrów i to robiło wrażenie. Z drugiej strony teraz jeżdżę F1, która ma bagażnik 260 litrów więc te 415 l to i tak spora różnica mi się wydaje. Z drugiej strony F2 Combi ma 480 l więc człowiek zaczyna się zastanawiać ale F2 w środku jest ciaśniejsza.
    Kwestia czy wejdzie wózek dziecka i jeszcze jakiś bagaż na dłuższy wyjazd z 2 razy do roku :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Ciekawe kiedy pojawi się w polskich salonach i co wymyślą jeżeli chodzi o cenę. Może na dzień dobry jakaś ciekawa promocja? Strzelam, że wyjściowy goły model będzie kosztował ok 42 tyś., a za taki normalnie wyposażony to trzeba będzie dać ok 46-47 tyś. Tylko strzelam, ale ciekawe jak opublikują cennik.
  • RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • W Czechach pojawił się cennik Skody Rapid Spaceback. Na pierwszy rzut oka ceny są identyczne jak z czeskim cennikiem wersji Liftback.
    http://rapidskoda.cz/novinky/Rapid-Spaceback-cena/
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • No nieźle, to w sumie bym się zastanawiał. Jak ceny będą te same to chyba liftback lepszy. Ciekawe co zaproponują u nas.
  • Liftback bardziej funkcjonalny. Co do wyglądu nie wypowiem się bo każdemu się podoba co innego. Spaceback za to będzie poręczniejszy w mieście. Oba fajne i oba będą miały swoich zwolenników. Ja w tym momencie wybrałbym Liftbacka ze względu na bagażnik.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Być może spaceback będzie częściej wybierany przez firmy, a liftback przez rodziny...
  • Spaceback'a dyskredytuje raczej pojemność bagażnika (435 l) w porównaniu do liftback'a (550 l). Może w przyszłym roku doczekamy się kombiaka.
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • Mała poprawka. Spaceback ma bagażnik 415l
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • No właśnie, pomijając stylistykę (to oczywiście rzecz gustu), bo w sumie zawsze prezentują na zdjęciach najbogatszy model z alufelgami 16-17" więc każde auto wtedy wygląda inaczej. A gdy zobaczymy podstawowy model z kołpakami to dopiero się okaże jak wygląda. Bagażnik nie jest zły, ale lepiej jakby skoda zrobiła na bazie Rapida kombiaka a nie "spacebacka" wtedy by było jasne przeznaczenie samochodu, a nie tak jak teraz - nie wiadomo co to jest ;)
  • Przed zakupem Rapida, szukałem kombiaka. Ucieszyłem się jak zapowiedzieli Spaceback-a. Ale jak przeczytałem że bagażnik mniejszy niż w rapidzie to kupiłem rapida.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • amiskiew: no to chyba dobrze zrobiłeś, bo ten spaceback to taki ni w pięć ni w dziewięć... patrząc oczywiście na bagażnik
  • Trochę odświeżę, bo też miałem ochotę na Spacebacka, ale po sprawdzeniu specyfikacji, okazało się, że chcąc mieć koło zapasowe tracę kolejne 30 l z bagażnika. co już przestało być fajne.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Dokładnie ... Spaceback jest brzydszy wyglądem od liftbacka  i mniejszy takie babskie auto Liftback już lepiej się prezentuje i jest bardziej wszechstronny :)
  • Dla mnie brzydszy nie jest. Kupiłem liftbacka, kiedy jeszcze o spacebacku wróble głośno nie ćwierkały i się nie zawiodłem.  Koło zapasowe musi byc i bagaznik też. A zestawem naprawczym to sobie można wypełnić dziurę w mózgu, jak się w wyrwie skasuje felgę.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Jestem szczesliwym posiadaczem spaceback'a. Jak dla dwóch osób miejsca jest dosyć, a i bagażnik jest wystarczająco duży. Oczywiscie liftback ma większy bagażnik, a który 'ladniejszy' to sprawa indywidualna.
  • Mam spaceback'a i nawet dla rodziny 2+2 licząc w foteliki oczywiście to miejsca jest wystarczająco a i bagażnik spory.No i ładniejszy jest dla mnie dlatego go mam
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Który ładniejszy to kwestia gustu. Liftback jest pewnie bardziej praktyczny.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?