FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Paliwo w Niemczech? :D
  • Witam Panowie mam pytanie nie za często wybieram się za granice ostatni raz bylem dieslem 2 lata temu. mam teraz benzynke rapida 1.2 Tsi. jaką benzyne nalezy kupic w niemczech?? czytalem ze tam sa jakies e5 e 10 z dodatkiem etanolu 5%  10  %  czy to ma jakies znaczenie dla naszych silnikow?? czy mozna kupic u nich normalna  95tke??
    PS. moze smieszne to pytanie ale jak sie siedzi w naszym pieknym kraju to czlowiek nie doinformowany ;)
    Rapid SB/ 1,2 / 85KM/2014/Ambition/
  • I juz sobie odpowiedzialem :D z ciekawości sięgnąłem po instrukcje i tam jest napisane ze mozna stosowac do 10% maksymalnie bioetanolu... ciekawi mnie tylko jaki to ma wplyw na silnik.. ktoś może ma porównanie ?? 
    Rapid SB/ 1,2 / 85KM/2014/Ambition/
  • Pytanie, po co  kombinować jak można kupić normalną 95? Przecież DE to nie daleka syberia, żeby normalnej 95 nie bylo...
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Napewno jak bedzie to nie bede kombinowal ;) moje pytanie się pojawilo bo sprawdzalem ceny paliwa w okolicy gdzie jade i na tych total,esso,aral nie ma oznaczenia 95, 98 bynajmniej na internecie ... przekonam sie na miejscu :D. Pzdr

    Rapid SB/ 1,2 / 85KM/2014/Ambition/
  • Eurosuper i superpremium oznaczają. Szczegółowe oznaczenia paliw na świecie znajdziesz na Wiki po angielsku. https://en.wikipedia.org/wiki/Octane_rating
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Odnośnie paliwa w Niemczech, takie moje małe spostrzeżenie. Zatankowałem na niemieckim Schellu zwykłą 95 - nagle silnik jakby zaczął ciszej działać, dostał takiego kopa, że koło Monachium nawet nie wiedziałem kiedy dobiłem do 195km/h, a mój Rapid chciał jechać dalej i szybciej (tak wiem jaka jest teoretycznie V max w moim Rapidzie).  Co ciekawe ciąłem po Niemczech naprawdę szybko i średnie spadanie wyszło mi około 7.4 l/100km. Wjechałem do PL, zatankowałem na BP i od granicy do Wrocka spalanie wyszło mi około 7.5 l/100km, jadąc średnio o 30-50 km/h wolniej niż w Niemczech.
    Rapid SB | 1.2 TSI 105KM | MY14 | Elegance + Style II| Biały Candy | 82000km | Wrocław
  • Nie od dziś wiadomo, ze paliwo w PL to kicha :) Ja zawsze jadac do PL spale o wiele mniej na trasie 700km niz wracajac z powrotem do AT. Roznica na 700km jest spora bo ponad 5litrów. Jak gonię to i pod 10 podejdzie.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Nic nowego ;) zawsze jak jade do Włoch, Niemiec czy Austrii to spalam więcej niż wracając na ich benzynie. Ok 1 litr mniej zawsze wychodzi mimo, że trasa taka sama i styl jazdy identyczny.
  • A tak z ciekawości.

    Paliwo paliwem od nie jednej osoby słyszę, że tam jest lepsze a nie jest też trochę tak, że tak skąd wracacie do Polski jest wyżej i jedziecie z górki?
    Może to głupie ale w Polsce jeżdżąc jeszcze F1 do Zakopanego, zawsze w drodze powrotnej miałem sporo niższe spalanie. W ostatnim wypadzie jaki miałem w tamte tereny w 2013 r. moja F1 spaliła 4.8 l/100 km benzyny a rok wczesniej 5.1 l/100 km co normalnie jeżdżąc po okolicy mi się nie zdarza jak i jadąc do Zakopca. Wszystko liczone ze zbiornika.
    Inna sprawa, czy to nasze paliwo jest, aż tak złe a to niemieckie takie dobre. Będąc swego czasu w Świnoujściu zauważyłem, że duża część klientów stacji paliw to auta na niemieckich numerach. Pytanie to, czy jest aż taka różnica w cenie, że pomimo gorszego paliwa wolą tankować u nas czy jednak tak źle nie jest i dodatkowo korzystają z niższej ceny u nas?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Jak mieszkalem w PL a samochod mialem ten sam... to na 1 baku tylu km nie zrobilem co tutaj zrobie. Nie musze dodawac ze w pl (wlkp) plasko jak stol a tu co chwile "pod gorke" :) Kolejna sprawa to czystosc spalin. Mam diesla wiec czasem przy mocnym nacisnieciu gazu z niskich obrotow puscil dymek z wydechu. Tutaj nie ma o tym mowy...
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Wiecie ile jest rafinerii w Europie? Znaczną część to paliwo z Orlenu.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @grzesk na ciekawą sprawę zwróciłeś uwagę, tylko wg mnie, nie chodzi o to że z Niemiec jest z górki, tylko o to że u nas wiatr głównie wieje z Zachodu czyli od Niemieckiej strony i stąd jest ta różnica w spalaniu. Jak jadę pod wiatr zawsze mam litra więcej na 100 km niż jak jadę z wiatrem, a w szczególności czuć i widać to w Rapidzie, ot i cała tajemnica o Niemieckim super paliwie:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Nieprawda... jak jadę do AT to jadę na południe. Jak do PL to na północ. Chyba, że rapid więcej pali jak mu wieje w bok pasażera a mniej jak w kierowcy... hehehe. Proponuję wyjechać ci kilka baków na niemieckim paliwie a nie tylko jeden w drodze powrotnej. Gwarantuje, że auto będzie oszczędniejsze.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • @dodan fakt, brałem pod uwagę ukształtowanie terenu a nie uwzględniłem wiatru. Coś w tym jest. Tym bardziej jak sam piszesz u nas bardzo czuję się pod względem spalania jazdę przy wietrze.
    A kwestia tankowania paliwa przez Niemców w Polsce (np. Świnoujście)? To tylko cena czy jednak to nasze paliwo nie jest takie tragiczne jak się sądzi i nawet Niemcy na nim jeżdżą bo jest tańsze niż u nich a jednocześnie nie takie złe?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • No właśnie, jeśli nasze paliwo byłoby takie kiepskie jak pisze @Fredi88 to niemiaszki nie jechaliby do nas tak masowo przy granicy i nie kupowaliby guzik wartego paliwa, po którym jest większe spalanie, bo wtedy na jedno by im wyszło.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Jest jeszcze jedno wyjście. Niemcy z przygranicznych miejscowości może mają kiepskie stacje z kiepskim paliwem lub paliwem, które dostarczane jest z Polski ale w niemieckiej cenie i dlatego do nas jeżdżą po to samo ale za mniej.

    Wiadomo wszędzie znajdą się kiepskie stacje ale przyjmując wersję, że jednak w Niemczech jest lepsze paliwo to na jakich stacjach (jakich marek) ich szukać?

    Czy w Polsce da się kupić niemieckie (to lepsze) paliwo? Jeśli tak to na jakich stacjach go szukać? Kiedyś chodziła opinia że seria V-Power z Shella przyjeżdża z Niemiec.
    Tak jest czy to pobożne życzenie ? Czasem zalewam V-Power ale jakoś różnicy za wielkiej nie widzę. 
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Teoretyzujecie tylko :) Ja nie twierdze, że paliwo jest gorsze... Również nie twierdzę, że w PL... Bo to zależy od stacji a nie od kraju. Uważam, że jeśli paliwo w PL jest takie same jak w DE czy AT gdzie mieszkam, ale w PL żeby zakombinować dolewa się wody lub innych czarów, żeby więcej zarobić. Stąd ta gorsza jakość. Poza tym cena paliwa to w większości podatki więc może stąd różnica w cenie PL/zachód a nie, że leją lepsze paliwo. Jak mieszkałem w PL to na baku robiłem 700-800km... Tutaj robię 800-1000 :) Jest różnica? Jest. Poza tym w PL jak była (marna) zima to co chwile któryś z moich znajomych miał problem z dieslem, bo miał galaretkę w baku... Pisałem już o tym. Tutaj kupuję paliwo zwykłe najtańsze nie żadne zimowe. Bywało i po -25... żadnych problemów z rozruchem auta nie miałem mimo, że stoi pod chmurką. Do PL jeżdżę tą samą trasą od 6-7 lat. Zawsze gdy wracam, auto spala ok 20% więcej paliwa i jest to niezależne od wiatru, bo na autostradzie co chwile są te "chorągiewki" więc widzę jak wieje. Czasem jest po prostu bezwietrznie.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Widzieliście czym przyjeżdzają do PL przygraniczni Niemcy? Zazwyczaj padaczkami duzo gorszymi niż sa w PL. Zwyczajnie niemcy przygraniczni byli DDRowcy to nie sa krezusi, jezdza tam gdzie taniej, tak samo pelno ich w marketach polskich czy bazarach przygranicznych, przynajmniej tak to wyglada w regionie szczecinskim a wiem bo mieszkam prawie przy samej granicy i widuje ich, wiec mnie akurat nie dziwi ze tankują w PL.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • A moze to inne placebo, ze jest sie w innym kraju to i paliwo jest lepsze :)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @Fredi88 To już nie te czasy, żeby dolewać wody do paliwa. Na każdej stacji jest odpowiednia wywieszka z normami i ostatnią kontrolą, a kontrole są coraz częstsze. Na szczęście te "piarckie" stacje zostały już odłowione. Z pewnością mogą się jeszcze zdarzać, ale na pewno nie te z firmowym logo, bo to grozi utratą koncesji.
  • Hehe jakies 3 lata temu jak mieszkalem w pl dojezdzalem do pracy latem skuterem. Tankowalem zawsze przy takim samym wskazaniu. Na jednej stacji wiecej niz 6 wejsc nie chcialo... na 2 weszlo ponad 8... obie "firmowe" bo orlen i bp. Ja tam w uczciwosc nie wierze, ale podziwiam twoj optymizm :) Jesli vw potrafil zrobic w ciula kilkanascie milionow ludzi to co to dla jakiejs tam stacji. W duzych miastach moze i to kontroluja. Moje miasto mialo 18 tys mieszkancow i jak mowilem jednej zimy kilku osobom potrafilo paliwo zamarznac przy kilku stopniach mrozu.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?