FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Pasek rozrządu czy łańczuch? TSI 1,2 90 KM/110 KM
  • Witam,
    przymierzam się do zakupu Rapida 1,2 (90 lub 110 KM). Z tego co sie orientuje w nowych wersjach juz są paski na rozrządzie, a nie łańcuszki. Pytanie, czy ktoś coś takiego ma? Jakieś odczucia?
  • Poczytaj sobie jak najwięcej o tym silniku...
    Utwierdzisz się w przekonaniu, że:
    Jest o "nowy" silnik, który ma z poprzednim (85KM i 105KM) wspólne tylko oznaczenie TSI.
    Silnik jest skonstruowany zupełnie na nowo, nawet jego położenie w komorze silnikowej jest kompletnie inne niż w poprzednim silniku TSI grupy VAG.
    Silniki te pracują od kilku lat w marce VW i jakimś cudem ciężko znaleźć skargi na te silniki.
    Mam Spaceback'a dopiero dotartego (5-tyś. km) z silniczkiem 110KM i szczerze polecam ten silnik, bo jest żwawy i oszczędny.
    Rapid SB | 1.2 TSI 81kW (110km) EA211 | MY16 | FUN | Szary Quartz | 6000km | Nowa Huta
  • Niby tak, ale malo jest opinii osob ktore przejechaly ponad 100 tys. Na pasku...po 5 tys. Wydaje mi sie, ze jednak ciezko stwierdzic
  • polecam poczytać opinie na temat VW Golfa VII z tym silnikiem (czyli z moca 110KM)
    Rapid SB | 1.2 TSI 81kW (110km) EA211 | MY16 | FUN | Szary Quartz | 6000km | Nowa Huta
  • @Nowohucianin1982  dzięki. Zaraz zobaczę
  • Mi się zbliża już 30 tys. ( wersja 90KM ). Narazie nie powiem nic, bo nic się nie dzieje, ale w końcu przy takim przebiegu właśnie nic nie powinno się dziać.
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM | 2015 | Active | Biały | 25000km | Poznań
  • Przy normalnej jeździe, regularnym serwisowaniu (nie koniecznie w ASO) i bez wypadków to z silnikiem "nic się nie powinno" stać nawet przy 300 tys. km. Ale te czasy chyba minęły, bo kiedyś coś słyszałem, że niektórzy robią silniki, które po 90 tys. są do remontu już.
    Brak Skody
  • Znam 1.2 tsi w Golfie 7 z 2013r , przebieg 230 tys km na pasku, dalej lata bezawaryjnie, wymieniany był tylko wariator.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • 2013 to nie czasem łańcuch ? 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Ea211 1.2 tsi na pasku w Golfie pojawił się pod koniec 2012, w Skodzie pozniej zanim vag pozbył sie zapasów magazynowych starych silników.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • We wtorek odbieram swojego rapida 1.2 TSI 110 KM. Wczoraj facet mi powiedział, że wymienia się sam pasek i co 240 tys. km. Tak nie bardzo chce mi się wierzyć ale to się jeszcze później zobaczy w instrukcji co będzie napisane.
    Brak Skody
  • W instrukcji nic nie będzie napisane :)
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Tak co tyle jest wymieniam pasek, ponieważ pasek nie jest obciążony napędem żadnego akcesoria np w dieslu pompa wtryskowa i Walek nie naciska np pompowtryskow, po drugie wzmocniony włóknem kewlarowym, chyba ze przez 8 lat nie zrobisz takiego przebiegu to można go wymienić
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @maciektsi w dokumentach serwisowych z poprzedniego auta, którym była octavia, było napisane, że pasek wymiana co 90 tys. km. Tylko tamte auto miało silnik diesla.
    Brak Skody
  • W instrukcji od Rapida tego nie znajdziesz
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • W crafterze miałem w dieslu podane co 210 i po tylu wymieniłem. Przejechał ten dystans w 5 lat bez problemu z rozrządem
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?