FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
LPG tryb auto-diagnozy
  • Witam!
    Od pewnego czasu, system LPG zaczyna czasami przechodzić w tryb auto-diagnozy. Tzn, przy przelaczaniu na LPG gasną dioty od poziomu gazu, miga lewa kontrolka i wydaje dźwięk. 
    Czy może to być związane z nieszczelnościa systemu? 
    Miałem wymieniane wtryski, bo włączal się błąd układu stabilizacji etc..   Myśleliśmy,  że to była przyczyna...  
    Co robić... 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Kolego już pisałem co zrobić.Też miałem dość,ale telefon do centrali pomógł.Spróbuj,zobaczysz że pomoże.
    SB-1,2MPI +lpg,MY2015/Ambition Max/Srebrny Brilliant metalizowany/Zielona Góra
  • Tzn ze co, do jakiej centrali?
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Mozesz zrobic tak jak kolega wyzej napisal, bedziesz mial za free ( jesli w ogole beda potrafili to zrobic i sie nie naczekasz na wizyte speca z LR ) lub odwiedz ogarnietego gazownika od LR i nie dosc, ze naprawi to co jest sknocone to jeszcze mape poprawi. Sam mialem kiedys ogromne problemy z instalacja LPG i wiem jak to w.......ia. Szkoda twojego czasu spedzonego na roznych forach, wydasz kilka zlotych ale raz na zawsze zapomnisz o problemach z LPG-bo nie po to sie zaklada przeciez instalacje. Rob jak uwazasz i uwazaj jak robisz, ja i tak cie podziwiam za cierpliwosc za jazde z niedomagajaca instalacja. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Chodzi o centralę importera skody w Poznaniu.Pomyszkuj trochę w necie lub zapytaj np.swojego sprzedawcę o kontakt do osoby,która jest odpowiedzialna za serwis w twojej okolicy.Pomoże szybko i bez problemów.Byłem w serwisie LR,ale gdybym skorzystał z jego usług,to nie wiem czy nie odebraliby gwarancji.Właśnie tam mi podpowiedzieli co zrobić.
    SB-1,2MPI +lpg,MY2015/Ambition Max/Srebrny Brilliant metalizowany/Zielona Góra
  • Dziś jadę do ASO na pełną kontrolę instalacji.  Sciagneli jakiegoś super speca od LPG.  Zobaczymy co znajdą. Żeby było jasne, jest to inny serwis Skody, niż ten w którym kupowałem samochód i zakładałem instalacje. 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Jestem ciekaw wyniku pracy tego speca. Pochwal się wiedzą po wizycie w ASO.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Instalacja w pełni szczelna! Wszystko mechanicznie bardzo poprawnie! Nowa mapa, dostrojenie. Przyczyną prawdopodobnie jest za krótki czas przejścia z Pb na LPG i po prostu brakuje ulamka sekundy.  Czas został troszkę wydłużony.
    Zobaczymy. Czekam aż silniczek ostygnie... I będzie próba. Czyżby tylko od dostrojenia to tylko zależało?
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Jest to twój 1 samochód z LPG ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Nie, już czwarty!!!!!
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Zalamalem się! Jadę rano do pracusi, i po ok 2 km, "pi,pi,pi,pi":@,  czyżby, ten typ tak ma? Po włączeniu i wyłączeniu działa normalnie... Chyba jednak będę dzwonił do LR... 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Ty to masz zdrowie chłopie żeby z tym landi renzo tak się męczyć ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • A co mam zrobić?!? Pierwszy samochód z którym są jakiekolwiek problemy z LPG do tej pory nie miałem problemów w innych samochodach. 
    Skontaktowałem się z gościem z LR. Powiedział, że jak nie ma zapisanych błędów w kompie, to może być gdzieś przerwa na stykach etc. Skoro komputer nie zapisuje, a cała sytuacja nie występuje za każdym razem,  tylko "jak się zechce" - bo nie ma reguły... Poobserwuje, mam już rezerwę LPG, może komputer czytać za słabe ciśnienie LPG że zbiornika... Jak to nazwał " TO SĄ NAJGORSZE USTERKI " nie wiadomo co, mechanicznie wszystko ok, a czasami wywala... 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Jako osoba mająca kiedys ogromne problemy z instalacja LPG a nie takie pierdoly jak u Ciebie, podałem ci rozwiazanie na tacy. Serwis nie naprawi ci tego ( i nie mozna miec do nich pretensje o to ) bo sa TYLKO monterami instalacji. Wgrywają jakiegoś gotowca i to " musi " działać. Jak nie dziala to martwi sie ktos z centrali LR ( o il wie co zrobic ) i daje im wskazówki - jesli ktos tego nie zrozumie, krąży jak dziecko we mgle i rzuca k.....mi na auto i instalacje. 
    Jesli bys założył instalacje w normalnym zakładzie, to osoba ktora by montowała instalacje by ja tez stroiła i by wiedziała co w razie W moze niedomagać. Poprawny montaz i poprawne strojenie daje spokoj z instalacja na długie lata. Jezdzi sie tylko na wymiany filtrów i na tym koniec. Skoro to juz twoje 4 auto z LPG, lampka powinna ci sie zaświecić juz przy pierwszych problemach. 
    Poszukaj OGARNIĘTEGO GAZOWNIKA OD LR i nie patrz na odległość do niego. Po 1 gaz jest teraz bardzo tani a po 2 pojedziesz do niego tylko raz. Naprawi ci instalacje, dobrze ja wystroi  i poskracali czasy przejścia na LPG, ktore sa chore w tej instalacji. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Trochę cię zmarwie,  bo nie sypie k... Ani na auto, ani na instalację. Pierwszy raz mam takie problemy, próbuję się z nimi mierzyć.  Jestem w kontakcie z LR. Wystrojone jest Perfect. Wszystko jest ok. Po prostu komputer gdzieś coś dostaje, ale ani tego nie zapisuje ani nie zostawia śladu. Może być, pył, kurz, załamany styk...etc.... Po prostu trzeba obserwacji,  ponieważ nie ma schematu kiedy to się pojawia... Po drugie, przez 5 dni jest ok, a później raz się zdarzy. Mnie to nie irytuje, bo dwa razy mogę wcisnąć przycisk od LR w trakcie jazdy, martwilem się że mechanicznie może coś szkodzić. Po konsultacji z osobą odpowiedzialną za MOJ REJON Z LR, nie ma takich obaw. Trzeba szukać "pierdoly" ,  która to powoduje. Cieszę się z jazdy za grosze, autko w pełni spełnia moje oczekiwania. Podchodzę do tematu bardzo spokojnie. Mam w zanadrzu jeszcze jednego gaziarza, jeśli problem nie zniknie, to pojadę do niego. Dostałem namiar z LR.
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • No to jak ( prawie ) wszystko OK i auto jeździ to życzę bezawaryjności i szerokości ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • U mnie było tak: Auto jeździło wiele godzin, przez co zawór od lpg rozgrzewał się, (bo był na parowniku), po kilku godzinach gdy samochód był wyłączony stygł w tej pozycji (zamknięty), a w związku z rozszerzalnością materiałową, po ostygnięciu zawór był blokowany przez obudowę która się obkurczyła i nie mógł się otworzyć. dopiero gdy pojechało się jeszcze trochę to rozgrzała się obudowa i puściło.
    Aso zrobiło bypass i zawór jest odseparowany od parownika. Nawet po pełnym rozgrzaniu można go złapać ręką, ponieważ już nie jest tak gorący.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?