FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Czaran Pereła by dodan
  • Czarny rulez...kapelusz,rybka,wieśniak,jechowy,faroż...a ja powiem ave s*tan ☺
    Gdyby nie zaokrąglony tyłek to prawie jak mój...tyle ze mój ma teraz odcień bieli po starciu z solą drogową...
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Bardzo piękny (brat bliźniak mojego :))  w czarnym kolorze i z SUNSET'ami wygląda najlepiej :)
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Popieram przedmówców, patrzę i jakbym swój widział :-)) Szkoda tylko, że wszystkie brudy na lakierze tak mocno widać. No i mikrorysy po myjni automatycznej, dwa razy pojechałem i teraz mam :-(
    Rapid LB | 1.2 TSI 86 KM | MY2013 | Ambition | Czerń Magiczna | Białystok
  • Mikrorysy to chyba po wszystkim widać, ja do myjni automatycznej nie jeździłem, a też mam mikrorysy, zauważyłem nawet, że mam ślady na rancie drzwi po paznokciach teściowej:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Wiadomo, wszystko przez teściową :D
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Dla zainteresowanych wrzucam zdjątka mojego czarana na oponach 195/60R15, ogólnie polecam, znacznie lepszy komfort jazdy, lepsza przyczepność oraz wygląd niż na wzorcowej 185/60R15
    20160430_173933[1].jpg
    1000 x 600 - 653K
    20160430_174032[1].jpg
    1000 x 600 - 621K
    20160430_174219[1].jpg
    1000 x 600 - 549K
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Nigdzie nie obciera ? 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • A co ma obcierać? Ja kupiłem szkodnika na letnich 215/45R16 i tez nic nie obciera. ( bo rozumiem yunior81 że pyt. O szer.?) A wracając do czarnuli to jak zwykle wygląda super.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • @dodan Chętnie bym zmienił na te opony, ale zanim zjadę aktualne to pewnie prędzej sprzedam szkodnika :)
  • @lukasz13 też mam taki plan ;-) zakupu nowych opon do Rapid nie planuję ;-)
    @dodan cóż mogę powiedzieć... wygląda super!  Tylko te fele malutkie ;-)  ps. pamiętam jak kiedyś, po zmianie kółek z letnich 16'' na zimowe 15'', moja Pani powiedziała... czyli teraz "wersja bieda" będzie? ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @yunior81 nic nie obciera, ja jestem bardzo zadowolony z tej zmiany, znacznie poprawiła się stabilność, szczególnie na zakrętach, przy zachowaniu ogólnego komfortu jazdy.
    @lukasz13 ja też tak myślałem, ale te zbyt małe kółeczka w rapidzie strasznie mnie jakoś drażniły, i po prostu sprzedałem na olx swoje dwuletnie B250 i zakupiłem nowe oponki:) i to był bardzo dobry wybór, mogę z czystym sumieniem polecić.
    @bounty mi się wydaje, że to nie rozmiar felgi robi różnicę tylko zmiana z alu na stalowe, bo u mnie przy zmianie z rozmiaru 158/60R15 alu na stalówki w tym samy rozmiarze, moja Pani powiedział o kurcze ale gorzej teraz wygląda:). A teraz wygląd zewnętrzny poprawił mi jeszcze większy rozmiar kółka i jak dla mnie jest ok. Jeśli miałbym zakładać 16-stki do Rapida to tylko w rozmiarze 205/50, ale teraz uważam to już za zbyteczny wydatek:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan Nie kuś :)
  • dlaczego? Dobra zmiana nie jest zła:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Czarna Perła po Lifting-u:) zmieniłem felgi na 16-stki, a opony to rozmiar 215/50. Moim zdaniem Rapid na tym rozmiarze wygląda najlepiej, niemalże jak rasowe auto kompaktowe:)
    Łeba 2016 i Opony 331.jpg
    2560 x 1536 - 1007K
    Łeba 2016 i Opony 332.jpg
    2560 x 1536 - 998K
    Łeba 2016 i Opony 333.jpg
    2560 x 1536 - 1M
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Na rynku bardzo mało jest opon w tym rozmiarze.
    Też takie rozważam. Pochwal się jakie założyłeś. Jakie wrażenia z jazdy?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • To prawda jest ich jak ma lekarstwo, a że budżet był ograniczony:) to nie miałem praktycznie żadnego wyboru:). Więc padło na Achilesy 2233. Trochę się obawiałem tej Indonezyjskiej marki, ale okazało się, że zupełnie niepotrzebnie. Są to naprawdę niezłe opony i do tego okazało się, że są to opony wielosezonowe, przynajmniej jest takie na nich oznaczenie:). Obawiałem się też zmiany komfortu, że będzie bardziej twardo, ale okazało się że na tym profilu 50 komfort jest mniej więcej taki jak na standardowym rozmiarze 185/60R15. Także na chwilę obecną jestem mega zadowolony z tego wyboru, komfort jazdy jest naprawdę dużo przyjemniejszy szczególnie na autostradzie czy przy pokonywaniu zakrętów. Nic nie trze, wszystko jest ok, także można spokojnie zakładać rozmiar 216/50 R16 będzie bardziej komfortowo niż na profilu 45.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Do zmiany opon u mnie jeszcze z sezon, może dwa.
    Zmierz dzisiaj głębokość bieżnika i napisz za rok jakie zużycie będzie.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • ok. ale nie jest tak, że nowy bieżnik ma zawsze 8 mm?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Muszę pzyznać, że Rapid na tych kołach i w czarnym kolorze wygląda jak " nie Rapid" ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Dodan nie wiem. Może i tak. Dla pewności lepiej zmierzyć...
    :)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?